سرخط خبرها
خانه / معلمان / دیدار فعالان فرهنگی با مسعود رضایی، نماینده شیراز
دیدار فعالان فرهنگی با مسعود رضایی، نماینده شیراز

دیدار فعالان فرهنگی با مسعود رضایی، نماینده شیراز

گزارش از محمدتقی سبزواری

قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی ستادی با نام ستاد فرهنگیان اصلاح طلب تشکیل شده بود که این ستاد متشکل از اعضای سازمان معلمان ایران، انجمن اسلامی معلمان و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و تعدادی از افراد کانون صنفی فرهنگیان تهران که بصورت شخصیت حقیقی در این ستاد فعالیتهای انتخاباتی میکردند.
این ستاد از نامزدهایی حمایت میکردند که دارای 3 شرط باشند:
1- اولا باید فرهنگی باشند
2- در کلانشهرها کاندید باشند
3- اصلاح طلب باشند

بر این اساس کاندیداهایی که این میثاق نامه را امضا کردند : آقایان و خانمها داوود محمدی ، فریده اولاد قباد ، فاطمه سعیدی ، مسعود رضایی و آقای بیرانوند بودند.
طرح 10 ماده ای تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش که توسط یکی از نمایندگان تبریز در مجلس آورده شد جز خانم فاطمه سعیدی بقیه افرادی که در بالا ذکر شد این طرج را امضا نکرده بودند.

بدنبال انتشار اسامی امضاء کنندگان طرح ده ماده ای نماینده تبریز و نبود امضاء جمعی از نمایندگان فرهنگی؛ کنشگران صنفی آموزش و هواداران سازمان معلمان ایران طی یک ملاقات با مسعود رضایی نماینده شیراز به چرایی موضوع پرداختند.
مسعود رضایی در این باره اظهار داشت:
بازتاب اخبار؛ طرح ها و لوایح در بیرون و درون مجلس یکسان نیست. بعضی از اخبار در بیرون و بعضی در درون مجلس بازتاب بیشتری دارد. در این مورد باید عرض کنم که معمولا متولیان طرح ها؛ با مراجعه به نمایندگان ؛ امضاء جمع می کنند و در این خصوص هیچکس به بنده مراجعه نکرده و جای سؤال دارد. منتها یک فوریتی آن مورد تایید بنده می باشد. ایشان اولویت اول دغدغه های نمایندگان مجلس را آموزش و پرورش اعلام کردند.
در این جلسه تعدادی از همکاران شاغل و بازنشسته به بیان کاستی ها و نظرات خود پرداختند. ناتوانی صندوق ذخیره در پرداخت حقوق از مواردی بود که به آن اشاره شد.
سوء مدیریت در صندوق ذخیره فرهنگیان؛ نارضایتی از مدیریت آموزش و پرورش استان و قوم گرایی در عزل و نصب ها و …… از مواردی بود که در حضور نماینده شیراز مطرح گردید.
حاضرین در جلسه در پایان مراتب اعتراض خود را نسبت به برخوردهای امنیتی با مهدی جباری و مهدی فتحی از فعالان مدنی فارس اعلام کردند.