سرخط خبرها
خانه / معلمان / رتبه بندی معلمان ؛ فرار رو به جلو یا عقب نشینی کاریزماتیک؟
رتبه بندی معلمان ؛ فرار رو به جلو یا عقب نشینی کاریزماتیک؟

رتبه بندی معلمان ؛ فرار رو به جلو یا عقب نشینی کاریزماتیک؟

محمد حمیداوی فرد – دبیر آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز
از زمانی که اولین بار بحث رتبه بندی معلمان مطرح شد ، حدود چهار سالی می گذرد. طرحی که به گفته ی مسئولین وقت و مسئولین کنونی قرار است تحولی اساسی در انگیزه و معیشت معلمان ایجاد کند. طرحی که قرار است منزلت و شان معلمان را به آنها بازگرداند. این روزها مسئولین آموزش و پرورش به قدری حول این طرح مانور می دهند که بارقه ای از امید را در دل یک میلیون فرهنگی جامعه ایجاد کرده است . با این حال عده ای نیز ( از جمله حقیر ) هستند که این طرح را  فاقد توانایی لازم در برطرف کردن مشکلات عدیده ی معلمان می دانند. ((عده ای نیز اعتقاد دارند که این طرح صرفا برای بستن صدای اعتراض معلمان در سالهای اخیر نوشته شده است . برخی اعتقاد دارند که این طرح طوری تهیه شده است که در جواب دغدغه های معلمان بتواند پاسخی از قبیل اینکه : “مقال ندارید “…”تالیف ندارید” ” شرایط را ندارید ” و .. داده شود و صدای آنها را بخوابانند و تقصیرات را به گردن خودشان بندازند.فارق از اینکه نظام رتبه بندی فرار رو به جلوست یا عقب نشینی بنده اعتقاد دارم که این طرح در کنار طرح های کوتاه مدت اساسی می تواند بخشی از مطالبات معلمان را پاسخگو باشد ((البته به شرط تسکین قبل از عمل جراحی )). این طرح دارای ناکت و ابهامات بسیار زیادی ست که تاکنون کسی برای آنها پاسخی نداده است .
وقتی به مطالعه عناوین مطروحه برای معلمان در این طرح می پردازیم اولین چیز هایی که توجه بنده را به آنها جلب می کند موارد زیر هستند :
الف) این طرح طرحیست جامع و بلند مدت و در دراز مدت می تواند اثرات خود را بگذارد. به عنوان مثال برای حقیر که سابقه 9 ساله دارم ، احتمالا رتبه مربی معلم شامل حال حقیر می شود و برای رفتن به پله ی بعد باید شش سال دیگر خدمت کنم تا در صورت داشتن شرایط لازم بتوانم به رتبه ی بعد برسم. حال سوال این است که در این شش سال وضع من چگونه خواهد بود ؟ آیا باید تا شش سال دیگر با مشکلات فراوانی که الان وجود دارد ساخت ؟
ب) این طرح برای معلمانی که 25 سال سابقه به بالا دارند چگونه قرار است اجرا شود ؟ گزینش انها در این رتبه ها به چه صورت خواهد بود؟ با توجه به اینکه نوشتن کتاب و مقالات در این طرح بسیار حیاتی است ، یک فرهنگی باسابقه با آن همه مشکل چگونه می تواند به سراغ تالیف و تحقیق برود؟
ج) آیا ارگان های دیگر نیز برای افزایش انگیزه بین کارکنانشان آزمون و شرط تالیف و مقاله می گذارند ؟ یا فقط برای فرهنگیان این شرایط گذاشته می شود ؟ این طرح به این مفهموم است که کسی که دنبال مقاله و تالیف نرود از حقوق طبیعب خود بصورت سالانه و ارتقا شغلی محروم می شود ؟
د) معلمان برای حل مشکلاتشان نیاز به طرح های کوتاه مدت و سریع الوصول دارند . فرهنگیان جامعه ی ما سالهاست که در مشکلات غرق هستند. ایا قبل اینکه طرح های بلند مدت انگیزشی برایشان تجویز شود ؛ نباید حداقل به یک آرامش نسبی برسند ؟ کسی که درد می کشد نیز قبل از عمل جراحی به اون مسکن و تسکین دهنده تجویز می کنند و سپس او را عمل می کنند.
ه) در شهرها و مناطق محروم ، چگونه یک معلم چند پایه می تواند به کارهای علمی بپردازد ؟ ایا قبل از اینکه به فکر ایجاد انگیزه های علمی و بهره وری در معلمان باشیم نباید از نظر امکانات ، شهرها را به یک تناسب نسبی برسانیم؟
و) اگر ما واقعا به دنبال ساخت معلم پژوهشگر و پژوهنده هستیم باید به او امکانات را ارزان تر قرار دهیم . اگر هدف از طرح واقعا کمک به بار علمی معلمان است چرا به او حداقل های لازم که شامل کمک هزینه خرید کتاب یا کمک هزینه خرید اشتراک اینترنت و از این قبیل داده نمی شود ؟ چرا در ادارات و مدارس امکانات لازم برای پژوهش داده نمی شود ؟
ز) برا اساس هرم شکوفایی ابراهیم مازلو برای شکوفایی یک فرد ابتدا باید نیازهای اولیه او برطرف شود . علاوه بر نیازهای مالی و مادی ، نیازهای معنوی از قبیل احترام و شان و منزلت معلم و .. باید تامین شود . امروز در جامعه برای معلم بی پناه در مدرسه هیچ قانون و حقوقی وجود ندارد . معلم بی سرپناه نمی تواند برای دانش آموزانش پناهگاهی باشد . این طرح چه برنامه ای برای بازیابی حقوق معنوی از دست رفته معلم دارد؟
نکات در مورد این طرح بسیار زیاد است . هدف از نگارش این مقاله صرفا بیان نکاتی بود که نمایندگان عزیز و محترم مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی بدان ها توجه کند . ضمن اینکه تاکید دارم این طرح در بلند مدت می تواند بسیار کمک حال معلمان باشد . البته به شرطی که قبل از اجرای آن به فکر درمان های اساسی کوتاه مدت نیز باشیم .
ما معلمان همواره در خط مقدم اتفاقات تاریخی این مرز و بوم بودیم . از ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی و انتخابات مختلف همواره معلمان حضوری چشمگیر داشته اند. این رسم رفاقت بین دولت و معلمان نیست که هم اکنون معلمان اینقدر در تنگنا قرار گیرند.

51 نظر

 1. دزدی های میلیاردی ، حساب کتاب ریالی

 2. همکاران عزیز فقط شغل دوم
  اونروزی نفت 150دلار بود بشکه خالی رو به ما ندادن
  حالا با نفت چهل دلاری انتظار معجزه دارید
  باید یه شغل دوم دستو پا کنیم تو کلاس درس هم حداقل وظیفه خودمونو انجام بدیم با این حقوق همین که تا در مدرسه بریم بعد برگردیم وظیفه مونو به نحو احسن انجام دادیم من همکارانی رو سراغ دارم که ریسک کردن و توی شغل دوم موفق شدن اگر حقوق ما رو دو برابر هم بکنن هیچ دردی دوا نمیشه

 3. رهبر فرزانه، ریاست محترم جمهور، نمایندگان محترم مجلس ،ما معلمین طرح رتبه بندی نمی خواهیم ،تورو به خدا نمی خواهیم ،ما الان مشکل معیشت داریم،ما می خواهیم همانطور که نوبخت حقوق کارمندان بانک رو که همگی دیپلم و لیسانس هستند و زیر دست ما معلمین درس خوندن یک شبه قبل از سال400تا850 هزارتومان بالا برد، حقوق ما رو بدون اینکه مجلس تصویب کنه، و در مجلس طرح بشه ،قبل عید94باتوجه به سطح تحصیلات و سنوات و…افزایش قابل قبول داشته باشه، بابا یک معلم با مدرک دکتری میگیره 2میلیون همترازش در بهداشت میگیره 10 میلیون ،با این تفاوت که او حق کارانه مسکن لباس شیفت و …داره،اما معلم هیچی نداره
  این را میگویند عدالت علی
  لطفا فیش همین نمایندگان مجلس،دادگستری ،کارمندان پتروشیمی، وزارت کشور، برق، گاز، وزارت علوم ،و … رو فقط نگاه کنید

 4. خدایا شر این حاکمان را که به ما معلمان ظلم می کنند به خودشان برگردان . خدایا کاری کن که خانواده هایشان مثل خانواده های فرهنگیان طعم تلخ فقر و نداری را بچشند. خدایا روزی را به ما نشان بده که ذلت و فلاکت این بیخردان ازخدا بیخبر و این ظالمان به خواب زده را ببینیم.چرا ما فرهنگیان را شرمنده هر کس و ناکس در جامعه کرده اید . مگر شما از مدرسه وزیر و وکیل …… نشدید . رتبه بندی گول زدن فرهنگیان است مثل تمام دروغ هایی که گفته اید مسولین چرا خود را به خواب زده اید ؟ ایا صدای اعتراض صد ها هزار معلم را نشنیدید؟ ایا وزرا نماینگان مجلس و دارایی دخانیات که حقوق های انچنانی می گیرند از مدرسه رشد نکردند ؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. مقام معظم رهبری فرمودند تمام مسئولان و مردم باید قدر معلمان را بدانند.پس چرا دولت به معلمان دهن کجی می کند؟!

 6. سایت کانون صنفی معلمان ایران دیشب دوباره فیلتر شد….

 7. همکاران عزیز من یک پیشنهاد دارم برای اعتراض به این سیستم ما هم با آگاه کردن دانش اموز و مردم طرح افزایش جمعیت که تنها به خاطر بالا بردن حقوق پزشکان و نابودی آموزش و پرورش است شکست بدهیم تا بدانند که معلم اگر بخواهد می تواند شما را شکست بدهد

 8. من از همکاران عزیز دبیر ستانی می خواهم که امسال کنکور را برگزار ننمایند در تعطیلات نوروز در هر شهر ستانی با سایر همکاران در مورد تحصن با هم گفتگو نمایند اتحاد خودمان را محکم تر نماییم با مردم و اولیا دانش اموزان و کارگران هماهنگی زیادتر کنیم مواظب تر فندهای جدید باشیم و تا رسیدن به خواسته هایمان دست از تحصن بر نداریم رتبه بندی خواست ما نیست

 9. آموزش وپروش یک نهاد بزرگ وتاثیر گذار است.پس باید مثل ارگان های دیگر به مشکلات آن رسیدگی شود.ما از رهبر فرزانه ی انقلاب درخواست داریم برای عزت بیشتر ایران واسلام به این نهاد مردمی بیتشر توجه داشته باشن.

  • با سلام.رهبر فرزانه هنوز واکنشی به اعتراضات نکرده و منتظر تا شاید دولتی ها بیدار شوند.من یقیین دارم که ایشان حتما حامی ما هستند ولی معلمان دوست دارند تاحرف های ایشون رو در مورد این موضوع بدوند.منتظریممم رهبرممممم

  • شعارتحصن آتی فرهنگیان:
   ننگ براین دولت معلم فریب.
   یعنی منتشرمیکنید؟؟؟؟

 10. 25سال است که معلم هستم وهنوزمستاجرم.دانش آموزمن کارمندبانک شده ومن مستاجراوهستم خدایا این دردها را به که بگوییم.همیشه شرمنده خانواده هستم دلم نمیخواهد دیگر زنده بمانم.کجاییدای وارثان پیامبران برخیزید وحق خودتان را بگیرید مااعتراض نداریم بلکه حق خودمان را میخواهیم.

 11. معلم ناشناس

  صدای بلند سکوت معلمین از بهر فقر نیست
  بلکه داد و بیداد ما فرقیست که بین ما و دیگر کارکنان رواج است

  ✅ ﻣﺎ ﻣﻌﻠﻤﯿﻦ ﻻﯾﺤﻪ ﺭﺗﺒﻪ‌ﺑﻨﺪﯼ ﻧﻤﯽ‌ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ✅

  چرا ؟

  زیرا با :
  ﺳﻨﻮﺍﺕ ﺣﻀﺮﺕ‌ﻧﻮﺡ،
  ﻣﺪﺭﮎ آلبرت ﺍنیشتین،
  پشت‌کار ابن‌سینا،
  تألیفات دهخدا
  و ساعات تخصصی ضمن‌خدمت دکترحسابی ﻫﻢ نمی‌توان این ﺭﺗﺒﻪ ﺭﺍ ﮐﺴﺐ کرد.

  مگر ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ ﺑﺎﻧﮏ
  ﻻﯾﺤﻪ ﺭﺗﺒﻪ‌ﺑﻨﺪﯼ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ 400 ﺗﺎ 850 ﻫﺰﺍﺭﺗﻮﻣﺎﻥ در اسفند ‌ماه به ﺣﻘﻮﻗﺸﻮﻥ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺷﺪﻩ است.البت مااز افزایش حقوق کارکنان بانک و یا سایر ادارات ناراض نبوده و نیستیم بلکه اعتراض ما به تبعییض پرداختی بین معلمان و سایر کارکنان هست .

  ﻣﺎ ﻣﯽ‌ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﺷﺮﻁ ﻭ ﺷﺮﻭﻃﯽ
  ﺣﻘﻮﻗﻤﻮﻥ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﯾﺮ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ ﺍﺿﺎﻓﻪ بشود ﻭ ﺍﺯ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺜﻞ ﺁﻧﻬﺎ
  ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ بشویم *

  دوستان لطفا نشر دهید
  ✨✨✨✨✨✨

 12. همه اش وعده های سرخرمن و توخالی ؟؟؟؟؟ تا کی باید منتظر بمانیم؟ تا کی؟

 13. سلام ای معلمان با غیرت ما با جمعیت یک میلیونی می توانیم هر کاری کنیم تصور کنید فقط یک روز متحد باشیم و سر کلاس نرویم یا دانش اموز را با خود بیاوریم خیابان پس ما می توانیم ولی متحد نیستیم از این سنگر استفاده کنید به خدا مردم هم با ما هستند چون می دانند معلم خیلی بی ارزش شده است گول این طرح رتبه بند ی را نخورید اعتصاب – اعتصاب

 14. پس از سالها خدمت در آموزش و پرورش جواب سوالم را یافتم…
  علم بهتر است یا ثروت؟!…
  در کشوری که معلمانش قدر و منزلتی جز در حد شعار و تعارف ندارند و صدای نماینده اش را در مجلس با قطع میکروفون خفه می کنند… در کشوری که سهم بیش از یک میلیون معلم و خانواده هایشان از تمام رسانه به اصطلاح ملی 20 دقیقه ناقابل بوده و به اندازه تحصن دامداران فرانسوی همراه گاوهایشان در رسانه ملی ارزش ندارند وووو… ثروت بهتر است.. بهتر برای آنکه صدایت بهتر شنیده می شود…

 15. معلم تازه کار

  اگه کسی میخواد به معلما کمک کنه و از این وضع نجات بده نیازی به لایحه و بهانه نداره… اینا همش مانور تبلیغاتی است… معلم مشکل مالی و دارد و گرفتن اعتبار و ارزش اجتماعی…

 16. سلام
  مشکل اصلا سررتبه بندی نیست !اعتراض معلم ها هم سراین نبود که طرح رتبه بندی اجرابشه یا نشه !
  دوستان باید هوشیار باشند که با ایین طرح ازخواسته های خودشون دور نشن !
  خواسته ی معلم ها حقوق بیشتر است !حقوقی که مطابق با نرخ تورم واقعی کشور و میزان هزینه های جاری یک خانواده در یک شهر باشد !
  حرف ین نیست که حقوق دیگران کم بشه حقوق مازیادبشه !حرف اینه که حقوق معلم ها هم به سطحی برسه که برای معیشت خودوخانواده شون دیگه فکرو دغدغه نداشته باشن !
  واقعا سوال اینجاست یک معلم بااین همه ارزش فرهنگی و دینی و اجتماعی وقاعا باید از کارمندهای ارگانهای دیگه کمتر درآمدداشته باشه ؟
  که مجبور باشه چندسیفته کارکنه و باز هم بعدبازنشستگی بره دنبال شغل های دیگه ؟؟؟
  معلمان عزیز اگه میخوان به خواستشون برسن تنها راه ابرام بر خواسته س و اگه کوتاه بیاید به هیچ جا نمی رسید !
  صدای خودتون رو د رچارچوب قانون که یکی از مواردش همین کاریه که انجام میدین هست !
  ان لله معکم !
  به امیدرسیدن تمام معلمان عزیز به خواسته های برحق و منصفانه ی خودشون !
  انشالله

 17. لورگی از کهنوج

  موافق استیضاح و ادامه تحصن پس از34سال صبر/به همه ی معلمان بگویم دارن وعده دروغ میدهند

 18. – همکاران عزیز یادتان هست چند سال پیش که اعتراض شد گفتند آقا مانندقانون نظام هماهنگ کارکنان رو عوض می کنیم و به جایش خدمات کشوری می گذاریم تا مشکل حل شود. و چها پنج سال ما را بین خوف و رجا نگه داشتند و بعد از چند سال انتظار دیدیم وضع بدتر هم شد.
  2- اگر رتبه بندی اجرا هم شود آنچنان هفتصد خوانی است که کمتر معلمی است که شرایط آن را داشته باشد و بیشتر همکاران به خاطر سختیهای آن عطایش را به لقایش خواهند بخشید مثلا :
  داشتن حداقل درجه علمی مورد نیاز برای کسب آن رتبه، تجربه خدمت مورد نیاز، کسب امتیازات لازم از جداول فعالیت ها، کسب امتیاز لازم در ارزشیابی های ملی برای رتبه بندی تعریف شده و ارائه مقالات و تالیفات علمی مناسب در زمینه موضوعات آموزش و پرورش و پیشرفت تربیتی و تحصیلی دانش آموزان، در ارزشیابی فعالیت های معلمان + قبولی در امتحان و …
  شبیه سوال آن کسی که پرسیده بود پایتخت بورکینافاسو را بگو تا بهت جایزه بدهم. گفته بود حالا جایزه نمیدهی نده! ولی چرا فحش میدی؟
  3- چرا افزایش حقوق برای سایر کنان مانند کارکنان محترم دادگستری و بهداشت و بانکها فقط با دو سطر بخشنامه انجام می گیرد شبیه کن فیکون ؛ اما نوبت به فرهنگیان هم که می رسند کار به هفتصد خوان میکشد.
  4- معلمانی که هفتصد خوان رتبه بندی را طی خواهند کرد ناگهان با افزایش کلان!!40 یا 50 هزار تومانی روبرو خواهند شد که با دیدن حکم یا از خنده روده بر خواهند شد یا از تعجب سکته خواهند کرد.

 19. قبل از رتبه بندی باید حقوق معلمین حداقل 3 بابر شود و پس از آن طرح رتبه بندی مطرح گردد

 20. قبل از رتبه بندی بایح حقوق معلمین حداقل 3 بابر شود و پس از آن طرح رتبه بندی مطرح گردد

 21. تا همکاران متحد نشن آش همان آشه و کاسه همون کاسه . تصور کنين اگه تنها يه روز معلمين سراسر کشور خونه بمونن و سر کار نرن چى ميشه . فقط يه روز !!!
  تا باهم متحد نباشيم هيچ اتفاقى نميوفته با حرف زدن چيزى درست نميشه . به عمل کار برآيد به سخن دانى نيست .

 22. علی یوسفی از ارومیه

  باسلام پیشنهاد من به کانون صنفی این است که معلمان را به تحصن دعوت کنند و شرط شکستن تحصن را افزایش بی قید و شرط حقوق تا2برابر قرار دهند.بدون هیچ طرح و مرحی .مگر اجرای طرح های قبلی چه گلی به سر ما زد مثل طرح ارشد خبره عالی.طرح ها دامند .مومن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی شود.مگر رییس قوه قضاییه برای افزایش حقوق پرسنل این قوه طرح اجرا کرده است.

  • امیدواریم کانون صنفی معلمان ازین فرصت بوجود امده برای تحقق خواسته های برحق فرهنگیان بخوبی استفاده نموده و اعتراضات معلمان را مدیریت نماید.معلمان بدانند که خواسته اصلی نه مطالبات و نه طرح رتبه بندیست. بلکه رساندن حقوق و مزایا به خط فقر است.دولت و مجلس سعی دارند تا در دو هفته مانده به پایان سال با وعده مطالبات و طرح رتبه بندی در مجلس وقت بخرند تا به تعطیلات برسند.خواسته ما معلمان پایان تبعیضات چند ساله و افزایش حقوق بر اساس نرخ واقعی تورم و خط فقر است.

 23. مهدی از اصفهان

  خدایا به ما قدرتی عطا فرما که بتوانیم در برابر مکر مکاران (طرح رتبه بندی )بایستیم وحقوق پایمال شده مان را باز پس بگیریم.

 24. همین که معلمان هوشیاری و انسجام خود را پیدا کردند خود جای شکر دارد.دیگر صاحبان زر و زور نمی توانند با وعده های تو خالی سر معلمان اگاه شیره بمالند..تا تحقق عملی خواسته هایمان خواهیم ماند..

 25. بازهم وعده هاي سر خرمن !!!!!!!

 26. همکاران محترم طرح رتبه بندی یک فریب بیش نیست گیریم بنده معلم روزی یک مقاله بنویسم چه فایده برای اموزش و پرورش دارد روزانه هزاران مقاله و پایان نامه در دانشگاه ها ارائه مشسود کدامشان به درد کشور خورده همش بیهوده است مشکل چیز دیگری است زیر بار این وعده ها نروید یک نگهبان در سازمان های دیگر بیشتر از بنده معلم با فوق لیسانس کامپیوتر با چند سال سابق حقوق میگیرد آخر این چه عدالتی است وای به حال مسوولین

 27. در این تقسیم بندی به معلم همانند یک استاد دانشگاه دولتی نگاه کرده اند، غافل از این که امکانات معلمان یک هزارم امکانات یک هیأت علمی نیست. چه از نظر حقوق مالی و چه از نظر حقوق اجتماعی و فرهنگی. این نظام رتبه بندی اهانت به حقوق فرهنگیان است. من نمی دانم یک معلم که توانایی سیر کردن شکم خود و خانواده اش را ندارد برود چگونه دنبال مقالات علمی تخصصی و نوشتن کتاب آنهم تنها برای 50 هزارتومان افزایش حقوق. یک استاد دانشگاه با نوشتن و چاپ یک مقاله حدود یک میلیون تومان پژوهانه دریافت میکنه حال اینکه معلم تنها چند امتیاز به ارزشیابی اش افزوده میشه.

 28. معلم تهرانی

  باید به تحصن ادامه داد…این رتبه بندی فقط برای بستن دهن معلم بود…باید حقوق ما حداقل بشه 3 میلیون

 29. باسلام یقینا کسایی هستند که میخواهند از اعتراض ما سو استفاده کنند مشکل ما صنفی است ما رهبر معظم وارمان های انقلاب را دوست داریم وبه ان پایبند هستیم چرا که پای ان خون ها داده شده است بیاییم به مسولیین اعتمادکنیم وصبر پیشه کنیم چرا که ان الله مع الصابرین

  • همکاران محترم! واقعا تعجب میکنم وقتی می بینم متاسفانه اکثر همکاران دنبال طرح رتبه بندی می باشند،اولا با این طرح ،معلمان باید،شبانه روز دنبال نوشتن مقاله و کتاب و تحقیق و پژوهش باشند و هیچوقتی برایشان نخواهد ماند و دوما اینکه مگر یک مرتبه بالاتر ،چقدر از مرتبه پایین تر ،حقوق بیشتری خواهد گرفت؟؟!! سوما مگر در ارگانها و سازمانهای دیگر برای افزایش حقوق، کارکنان را رتبه بندی کرده اند؟
   یک ساعت تفکر،ارزشمنتر از هفتاد سال عبادت است.

  • بهنام کاظمی

   چندسال صبر کنیم؟ 20 سال یا 50 سال؟؟؟؟؟؟

  • کاملا درست است مشکل ما صنفی است ولاغیر . ولی من 22 سال سابقه دارم و همه 22 سال را هم صبر کردم منظورتان از صبر چند سال است اگه امکان داره لظفا بفرمایید! ربع قرن کافی نیست؟

 30. بهنام کاظمی

  همکاران محترم! واقعا تعجب میکنم وقتی می بینم متاسفانه اکثر همکاران دنبال طرح رتبه بندی می باشند،اولا با این طرح ،معلمان باید،شبانه روز دنبال نوشتن مقاله و کتاب و تحقیق و پژوهش باشند و هیچوقتی برایشان نخواهد ماند و دوما اینکه مگر یک مرتبه بالاتر ،چقدر از مرتبه پایین تر ،حقوق بیشتری خواهد گرفت؟؟!! سوما مگر در ارگانها و سازمانهای دیگر برای افزایش حقوق، کارکنان را رتبه بندی کرده اند؟
  یک ساعت تفکر،ارزشمنتر از هفتاد سال عبادت است.

 31. مجلس ودولت بايد هوشيار باشند كه طرح به اصطلاح رتبه بندي معلمان با دقت وبدون هيچ تبعيض بين فرهنگيان وساير كاركنان دولت اجرا شود معلمان مدتهاست كه رتبه بندي شدند معلم پايه و ارشد وخبره وعالي اگر اسم اين رتبه بندي نيست پس همه ما سر كاريم ومجلس ودولت به بهانه هاي مختلف دنبال درو زدن معلمان هستد به هوش باشيد كه با اين طرح سخيف بين معلمان كينه ودشمني ايجاد نكنيد ما دنبال اجراي طرح رتبه بندي معلمان نيستيم اجراي اين طرح يعني انداختن اتش در انبار باروت ما دنبال رفع تبعيض و يكسان سازي حقوق ما با ساير كارمندان هستيم

 32. باسلام.چیزهای جالبی از نمایندها می شنویم.میگن افرادی می خواهند معلم رو مقابل نظام قرار بدند.خب همون افراد خودتونید.خودتون کارهای عجیب کم ندارید.مرتضوی و رحیمی.پای شماهاهم این وسط هست.نماینده یعنی مدرس.وبس.ان شالله انتخابات بعدی بر کرسی نمایندگی نخواهید بود.لیاقت شما به کرسی نمایندگی نمی خورد.از دولت تدبیر و امیدم کاری بر نمیاد.پشیمانم از رایی دادن به شما.باید متوسل بشیم به رهبری نظام.راه چاره ما معلما ایشون هستند.ان شالله سایه ایشون بر سرما باشد.

 33. آقای وزیر معلم نویسنده نیست که کتاب بنویسد و امتیاز بگیرد یک دغدغه هم به دغدغه های معلمان اضافه نکنید دلتان به بچه های این مرز بوم بسوزد وضع نامناسب معیشتی معلمان به فرزندان این مملکت آسیب می رساند البته به معلم نماها هم فکری کنید واگر تعداد معلمین زیاد است می توانید عده ای را به مصلحت خودتان بکشید تا بلکه باز مانده ها به نوایی برسند .

 34. همکاران ارجمند و رنج دیده تبعیض در آموزش و پرورش سلامتان باد. هزاران افسوس که ما سالها درس مردانگی و شرف را به شاگردانمان دادیم، اما آنان امروز با رسیدن به صندلی موقت ریاست و گاه آبروبر ثروت و قدرت عکس آن را تحویلمان می دهند. وبرایمان تکلیف شب تعیین می کنند تا ان شاء الله رتبه ما بالا رود و ما را بعد تشویق و ارتقاء دهند، گویا هنوز معلمان بعد از سالهای طولانی تدریس خرد کننده،فارغ التحصیل نشده اند! و هنوز دانشجوند و باید تحقیق و تالیف کنند،خلاصه و خودمونی بگم،طرح رتبه بندی معلمان فرستادنمان دنبال نخود سیاه است،پس زیر بار طزحهای غیر کارشناسی و دیر بازده نخواهیم رفت.ریاست محترم دولت تدبیر و امید ما فرهنگیان بسار نگرانیم از تدبیرتان،گویا کلید باز کردن مشکلات فرهنگیانتان را پس از جمع کردن رایشان گم کرده اید!! و اما آقایان مجلسی،گویا شما نیز نظری جز نظر حضرات پشت پرده و ریاست حضرت خود ندارید!! که با کلفت کردن صدا و ایراد کلمات و جملات شمرده و مستانه،اوج غفلت و بی توجهیشان به فرهنگیان ساکت از جورتان را به اثبات رساند!! همکاران ارجمند حال که آقایان بی خیال ما شده اند و ما را بحساب نمی آورند،برای ما نیز چاره ای جز بی توجهی به وعده های سرخرمن و سرکاری مسئولان نیست،با ادامه خواسته ها و اعتراضات صنفی خود و دیدن اتحاد حدود یک میلیون معلم و تاثیر گذاری آنها بر میلیونها دانش آموز و اولیاء آنها،آقایان نتیجه بی توجهی به ما را خواهند دید،پس برای رسیدن به حقوق بر حقمان، همچون سایر کارمندان دیگر،گوش به زنگ اعتراضات بعدی با اتحاد تمام فرهنگیان،که رمز پیروزی ماست خواهیم بود. والسلام

 35. سابقه 29.5 ساله

  چینی های قدیم برای اینکه از شر حمله ی دشمنان در امان باشند دیوار
  بزرگ چین را ساختند؛ اما در صد سال اول ساخت دیوار ، سه بار دشمنانشان بدان نفوذ کرده و با چینی ها جنگیدند. دشمنان از دیوار بالا نرفتند بلکه به دربانها رشوه داده و از آنها گذشتند.چینی ها به ساخت بنای سد استوار پرداختند اما برای ساخت نگهبانهایش کاری نکردند غافل از اینکه نیروی انسانی مهمترین مسئله است.

  یکی از شرق شناسان می گوید:

  برای انهدام یک تمدن ، سه چیز را باید منهدم کرد:

  اول) خانواده

  دوم) نظام آموزشی

  سوم) الگوها و اسوه ها

  برای اولی منزلت مادر به عنوان مربی کودکان را متزلزل کن تا مادر از اینکه مربی کودکان خویش باشد خجالت بکشد.
  برای دومی از منزلت معلم بکاه و در جامعه او را بی ارزش کن.
  برای سومی منزلت نخبگان و دانشمندان را هدف قرار ده تا کسی آنها را الگوی خویش قرار ندهد.

 36. مگر برای سایر کارمندان طرح رتبه بندی اجرا کردید که حقوقشان زیاد شد در تمام دنیا مخصو صا آموزش وپرورش بر اساس یک روش علمی که شامل سابقه -مدرک تحصیلی – دوره های ضمن خدمت حقوق را افزایش می دهند هر گز نشنیدم که یک معلم با سابقه زیاد از او تحقیق و سایر کاغذ بخواهند تاحقوقش زیاد شود این طرح فقط میان معلمان اختلاف به وجود می اورد اقای وزیر معلم چند پایه هر روز کتاب می نویسد هر روز تحقیق می کند که با چه روشی تدریس کند همکاران ما در مقطع ابتدای برای ریاضی پایه ششم هر روز تحقیق می کنند

 37. یک معلم چند پایه کار هر روزش تحقیق است مگر معنی تحقیق چیست معلمی که با دانش آموز اختلال یادگیری سر کار دارد باید شب کتاب بخواند و تحقیق کند اقای وزیر تو که تازه کار نیستی معنی این واژه را می دانید حال با این شرایط یک معلم که سالها زحمت کشیده تازه باید به او بگویید اگر می خواهید رتبه بگیری باید تحقیق کنی و کتاب بنویسی پس سابقه ان همه سال چه میشود اقای وزیر درمان درد معلم آرامش و یک زندگی شرافتمندانه است نه بازگشت به گذشته در ثانی ایا این هم مثل پایه ششم یک شبه مینویسید یا از معلم نظر خواهی می کنید طرح رتبه بندی خواست ما نیست

 38. خواسته معلمان پایان تبعیض و برقراری حقوقی عادلانه مثل دیگر کارمندان است . نه معوقات و مطالبات محدود و رتبه بندی که شامل عده محدودی شده و مهر 94 میخوان اجراش بکنن.لطفا معلمان را دور نزنید.!معلمان هوشیار باشند.اقای نوبخت با افزایش 14 درصدی میخواهید عدالت محقق شود؟! چرا بانکیها و دیگران با یک بخشنامه 50 درصد به حقوقشون اضافه شد؟ ولی معلمان هزینه بر هستن؟ نکنه باز میخواهید معلمان تحصن کنند؟

  • موافق استیضاح

   ما خواهان افزایش حداقل 3 میلیونی حقوق هستیم.چون این حق ماست.و سالهاست که حق ما خورده شده

 39. علی یوسفی از ارومیه

  رتبه بندی جز فریبی بیش نیست مگر معلمان خواستار رتبه بندی هستند معلمان خواهان افزایش حقوق هستند اگر رتبه بندی فریب نیست چرا قبل از تحصن ها صحبتی از اجرای آن در میان نبود

 40. دوستدارمعلم

  حقوق معلمان حداقل باید۳ملیون شود تارسیدن به این مهم کوتاه نیایید مجلس سال آینده رای می خواهد

 41. دوستدارمعلم

  برای رسیدن به خواسته هایتان بایدازرهبرکمک بگیرید به رهبری نامه بفرستید تامشکلتان حل شود مجلس وفانی فایده ندارند فانی بی عرضه ترین وزیرآ.پ درکل تاریخ بوده است یک عروسک خیمه شب بازی

 42. باسلام.اینا دیگه حناشون رنگ نداره.معلم باید خفه شه.چون دشمن خوشحال نشه.هرکس برای ما تعیین تکلیف می کنه.معلم رو کاری کردن که هر بی فرهنگی با چاقو میاد جلو مدرسه .هر بقالی بهش تکیه بندازه.پول دندون پر کردن نداشته باشه.ای انقلاب به این معلم بدهکاری.ای مسولین مدیونید.این اختلاس ها همون پول و حق معلما هست که خیانت کاران دزدیدن.بانکی سر معلم باسابقه داد میزنه.عین.ما از نمایندهایی کمک می خواهیم عین خیالشون نیست.سخنان رهبری برای کنفرانس ها نیست.برای عمل کردنه خجالت بکشید.زنده باشی رهبرم

 43. با رتبه بندی یا بی رتبه بندی حقوق معلم باید بالای 5 میلیون تومان باشد تا بتواند بدون دغدغه تدریس کند.

 44. ذکیه افسریان

  کاملا درست است رتبه بندی معلمان جز افزودن بر مشکلات معلمان ، هیچ دردی را دوا نمیکند. درست مانند محصولات کشاورزی که برای صادرات، بهترین و مرغوبترین را انتخاب کرده و بقیه را دور می ریزند این طرح بسیار مصیبت زا خواهد بود. همکاران محترم لطفا کمی فکر کنید باید شبانه روز شغل دوم خود را رها کرده و به فکر تالیف کتاب باشید!!!!!