سرخط خبرها
خانه / معلمان / روایت یک فعال صنفی از حقوق از دست رفته معلمان مدارس استثنایی قزوین
روایت یک فعال صنفی از حقوق از دست رفته معلمان مدارس استثنایی قزوین

روایت یک فعال صنفی از حقوق از دست رفته معلمان مدارس استثنایی قزوین

محمدرضا بهنام‌نژاد، فعال صنفی فرهنگی استان قزوین که خود یکی از مدیران مدارس استثنایی این شهر است، اینچنین روایت می‌کند: حق بیمه حدود 123 نفر از کارکنان آموزش و پرورش استثنایی قزوین که در دهه 70 و به طور دقیق‌تر از سال 76 تا 80 به استخدام آزمایشی و رسمی آموزش و پرورش استثنایی در‌آمده‌اند، بر اساس یک تفاهم فراقانونی بین مجید قدمی، رئیس وقت و حال حاضر سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و سازمان تامین اجتماعی، بدون اطلاع‌رسانی، از صندوق خدمات درمانی منفک و به صندوق تامین اجتماعی واریز شد.

او در پاسخ به این سوال که چرا تاکید می‌کنید “فرا قانونی” می‌گوید: بر اساس قانون استخدام کشوری، کلیه مستخدمین آزمایشی و رسمی دولت می‌بایست زیرپوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار گیرند.

به گفته این فعال صنفی، همچنین براساس ماده 71 قانون استخدام کشوری می‌بایست حق بیمه کارکنان آموزش و پرورش نیز به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می‌شد؛ البته در ماده 72 قانون استخدام کشوری هم تاکید شده است که می‌بایست حق بیمه کارکنان آموزش و پرورش، بعد از استخدام رسمی به صندوق بازنشستگی کشوری واریز شود.

بهنام‌نژاد، به ماده 101 قانون استخدام کشوری اشاره می‌کند که گفته «کلیه کارمندان پیمانی دستگاه‌های اجرایی از لحاظ برخورداری از مزایای تامین اجتماعی نظیر بازنشستگی و… با رعایت این قانون مشمول قانون تامین اجتماعی هستند.» براین اساس او نتیجه می‌گیرد که «کارمندان پیمانی باید تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی قرار گیرند؛ نه کارکنان رسمی.»

در حالی که گروهی از فرهنگیان استثنایی در دوران تربیت معلم خود نیز مشترک صندوق خدمات درمانی بودند.

البته آن طور که این فعال صنفی فرهنگی می‌گوید «در سال 80 به مدت سه ماه کسورات بیمه و بازنشستگی ما به صندوق خدمات درمانی واریز شد و به نظر می‌رسید مشکلات حل شده باشد؛ اما در تیر ماه همان سال، بدون اطلاع و درخواست ما و در پی اعتراض صندوق تامین اجتماعی، ریاست وقت اداره استثنایی قزوین، محمد حسین تقوی، کسور بازنشستگی و بیمه ما را به صندوق تامین اجتماعی واریز کرد که تاکنون باوجود اعتراض‌ها موفق به احقاق حق نشده‌ایم.»

او تاکید می‌کند: «بر اساس قوانین استخدامی در آموزش و پرورش استثنایی هر پنج سال اشتغال و کار با کودکان استثنایی حائز یک سال سنوات ارفاقی است؛ به بیانی روشن‌تر، با 25 سال کار در مدارس استثنایی دارای 30 سال سابقه محسوب می‌شویم.»

بهنام‌نژاد ادامه می‌دهد: اکنون با لحاظ کردن احکام کارگزینی سنوات ارفاقی، بعضی از همکاران به بازنشستگی رسیده‌اند؛ ولی این سنوات به دلیل اینکه آموزش و پرورش حق بیمه سال‌های ارفاقی را واریز نکرده و سازمان تامین اجتماعی تمکین نکرده منظور نشده است؛ البته دوره‌های 2 و 4 ساله‌ی تربیت معلم و دانشسرا را صندوق تامین اجتماعی نمی‌پذیرد.

او در توضیح بیشتر می‌آورد: همکاری که در حکم کارگزینی خود سابقه 30 ساله دارد در هنگام بازنشستگی از سوی تامین اجتماعی با 23 سال سابقه و یا حتی 21 سال مواجه می‌شود و بر اساس آن حقوق بازنشستگی خود را دریافت می‌کند.

بهنام‌نژاد معتقد است: این ظلمی آشکار و بی‌قانونی تلخی است که به مدت 20 سال ذهن و روان کارکنان آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین و برخی دیگر از استان‌ها را درگیر کرده است.

این فعال صنفی فرهنگی در پاسخ به این سوال که چرا سال‌های طولانی در این باره سکوت کردید؛ می‌گوید: هیچ کس از زوایای تاریک این تغییر صندوق از خدمات درمانی به تامین اجتماعی آگاهی نداشت تا اینکه یکی از همکاران زن از این گروه، در مهر ماه سال 93 فوت کرد و تازه مشکلات آغاز شد؛ به طوری که هنوز بعد از گذشت 26 ماه از آن تاریخ، حقوق و مزایای نامبرده برقرار نشده است.

به گفته بهنام‌نژاد «تامین اجتماعی، سابقه‌ی 20 سال و 15 روز ثبت شده در حکم کارگزینی مرحومه که آموزش و پرورش ناحیه 2 قزوین صادر کرده، نمی‌پذیرد و 14 سال و 6 ماه را منظور کرده و کف حقوق کارگری؛ یعنی 608 هزار تومان در سال 93 را در نظرگرفته است.»

معاون یکی از مدارس استثنایی قزوین معتقد است مشکلات دیگر هم این کارکنان دارند.

او تاکید می‌کند: مبلغ پرداختی به عنوان حقوق بازنشستگی صندوق تامین اجتماعی به مراتب پایین‌تر ازصندوق بازنشستگی کشوری است که این مبلغ اضافی قابل اغماض نیست.

بهنام‌نژاد ادامه می‌دهد: تامین اجتماعی، سنوات 5 ساله ارفاقی استثنایی و دوران 2 و 4 ساله‌ی تربیت معلم و دانشسرای همکاران استثنایی را لحاظ نمی‌کند و 7 تا 9 سال سابقه کاری همکاران توسط صندوق تامین اجتماعی لحاظ نمی‌شود.

به گفته او «پس از بازنشستگی از طریق تامین اجتماعی، همکاران جزو مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند و آموزش و پرورش دیگر هیچ خدمتی ارائه نمی‌کند.»

این فعال صنفی به همراه همکارانش برای حل مشکل، دیدارهایی با قدمی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی داشته‌اند؛ اما به تازگی این مسئول، به هیچ عنوان حاضر به گفت‌وگو و دیدار با همکاران بهنام‌نژاد نشده است.

با نمایندگان قزوین در مجلس، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین و… برای حل مشکل دیدار داشته‌اند.

البته با پیگیری این فعال صنفی و همکارانش، تاج‌الدین، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین نامه ای به رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ارسال شد.

در این نامه اشاره شده که سنوات ارفاقی از سال 76 قابل احتساب است.

بر این اساس بهنام‌نژاد این نکته را مطرح می‌کند که «یا مسئولان تامین اجتماعی قزوین از این مواد قانونی بی‌اطلاع هستند و یا اینکه عوامل تحت امر ایشان تمرد می‌کنند؛ چون در حال حاضر سنوات ارفاقی همکاران در سابقه‌ی بیمه‌ای لحاظ نمی‌شود.»

معاون یکی از مدارس استثنایی قزوین، با استناد به نامه معاون حقوقی سازمان تامین اجتماعی در ادامه می‌آورد: همچنین براساس ماده 52 آئین‌نامه خاص استخدامی سازمان آموزش و پرورش استثنایی مصوب سال 75 مستخدمین سازمان یادشده از هر لحاظ تابع مقررات تامین اجتماعی هستند.

او با طرح این سوال که «پس چرا فقط برای 4 سال از مستخدمین آموزش و پرورش استثنایی این قانون لحاظ شد و مستخدمین سال‌های بعد سازمان آموزش و پرورش استثنایی تابع مقررات تامین اجتماعی نشدند؟» می‌گوید: اگر دیگر همکاران نیز می‌بایست تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی قرار می‌گرفتند؛ پس چرا مشترک این صندوق نشدند و زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری استخدام شدند؟

بهنام‌نژاد، خطاب به مسئولان تامین اجتماعی می‌گوید: اگر معایب صندوق تامین اجتماعی باعث حذف این قانون شده است؛ پس چرا قانون را اصلاح نمی‌کنید و همکاران گرفتار صندوق تامین اجتماعی از سال 76 تا 80 را به صندوق بازنشستگی کشوری برنمی‌گردانید؟

حتی این فعال صنفی و همکارانش از طریق سامانه «سامد» مشکل خود را با ریاست جمهوری مطرح کرده‌اند.

در پیامی که از جانب نهاد ریاست جمهوری آمده، تاکید شده است که «تغییر صندوق به تصمیم شخص بوده؛ بنابراین برای انتقال باید شخصا با درخواست کتبی به تامین اجتماعی وسپس به خدمات درمانی مراجعه کنید»؛ درحالی که این تغییر صندوق، بدون اجازه و اطلاع کارکنان آموزش و پرورش استثنایی صورت گرفته است.

البته به گفته بهنام‌نژاد، اگر بخواهند صندوق را به اختیار خود از تامین اجتماعی به بازنشستگی تغییر دهند، باید مبلغ بین 40 تا 120 میلیون تومان پرداخت کنند که برای هیچ یک از همکاران مقدور نیست.

این فعال صنفی معتقد است با توجه به اینکه هر دو صندوق تحت پوشش یک وزارتخانه قرار دارند، وزیر کار و رفاه اجتماعی می‌تواند مساله را حل کند و حق قانونی فرهنگیان استثنایی قزوین را به آن‌ها بازگرداند.

گزارش: منیژه زیرک- روزنامه ولایت قزوین