سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / سازمان آموزش بین الملل (EI)، حمله به صلح و دموکراسی در ترکیه را محکوم کرد
سازمان آموزش بین الملل (EI)، حمله به صلح و دموکراسی در ترکیه را محکوم کرد

سازمان آموزش بین الملل (EI)، حمله به صلح و دموکراسی در ترکیه را محکوم کرد

 

هشت تن از اعضای اتحادیه معلمان و کارکنان آموزش ترکیه (EGITIM-SEN)  در میان قربانیان بمب گذاری راه پیمایی صلح در این کشور بوده اند.

پس از این حادثه دردناک که به مرگ بیش از صد فعال مدنی ترک انجامید، اتحادیه آموزشی فوق بیانیه ای صادر کرد و در وبسایت خود نوشت:

“ما  زن، مرد، پیر و جوان در این تجمع گرد هم آمده بودیم تا هواخواهی از مدنیت  و اشتیاق برای صلح را به نمایش بگذاریم. ما همچنان ایستاده ایم و صلح خواهی را تا ابد فریاد خواهیم کرد. ما نترسیده ایم و هرگز عقب نمی نشینیم، ما فراموش نمی کنیم و هرگز نمی بخشیم. ”

نام این تجمع  خونبار، صلح، دموکراسی و کارگران بوده است که چهار اتحادیه کارگری و صنفی  اصلی ترکیه ، از جمله همین اتحادیه آموزشی برای حضور در آن، فراخوان گسترده  داده بودند.

سازمان EI حمله به صلح و دموکراسی در خیابان های آنکارا را محکوم نموده و از دولت ترکیه درخواست کرده تحقیقات در مورد علل بروز این حادثه و یافتن مقصران آن را بدون هیچ تاخیری آغاز نماید.

کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری و صنفی (ITUC) نیز حمله به تجمع کنندگان در ترکیه را به شدت محکوم کرده است و در بیانیه ای با اتحادیه های کارگری این کشور که اعضای خود را در این فاجعه از دست داده اند،  ابراز همدردی نموده است. در این بیانیه آمده است صدای صلح طلبان را نمیتوان به سادگی خاموش کرد.

ترجمه: نسرین هزاره مقدم