سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / سازمان جهانی آموزش در آستانه سال 2015: خشونت علیه دانش آموزان را متوقف کنید
سازمان جهانی آموزش در آستانه سال 2015: خشونت علیه دانش آموزان را متوقف کنید

سازمان جهانی آموزش در آستانه سال 2015: خشونت علیه دانش آموزان را متوقف کنید

سازمان جهانی آموزش (EI):

“سال 2014 با هفته های سختی برای دانش آموزان به پایان رسید. همه ما در جهان آشفته امروز شاهد جنایتی باورنکردنی بودیم: 132 دانش آموز و 9 معلم در مدرسه ای در پیشاور پاکستان توسط طالبان قتل عام شدند. دردی که خانواده های این قربانیان بی گناه  تحمل کردند  برای هیچ کس قابل تصور نیست. چرا این دانش آموزان کشته شدند؟ جواب ساده است: قدرت و نفوذ آموزش، دشمن قدرت طلبی و تفکر منحط خیلی هاست تا جایی که دست به کشتار و قتل عام می زنند.

متاسفانه این تنها حادثه دردناک سال 2014 نبود. در سالی که گذشت، دانش آموزان، اولین قربانی جنایت ها بودند.

در آوریل، 192 دختر  در نیجریه توسط گروه افراطی و تروریست بوکوحرام دزدیده شدند. جرم این دختران فقط رفتن به مدرسه بود. علیرغم تلاش های بین المللی، خیلی از این دختران برای همیشه ناپدید شدند و هرگز به خانه بازنگشتند.

در سپتامبر، 43 دانش آموز در مکزیک ناپدید شدند. جزییات این فاجعه هنوز نامشخص است اما یک چیز واضح است: در این حادثه، خشونت جای گفتمان منطقی را گرفت و قربانیان خود را از میان بی گناه ترین و معصوم ترین قشر جامعه یعنی دانش آموزان برگزید.

واقعیت غمگین این است که در حال حاضر 58 میلیون کودک در جهان به مدرسه نمی روند و برای بسیاری از آنها مانند دانش آموزان پاکستانی، تحصیل کردن به معنای به جان خریدن خطرات بسیار است.”

…………………………………………

EI به همراه چند سازمان آموزشی دیگر از معلمان و دانش آموزان سراسر جهان خواسته که در آستانه سال 2015 با پیوستن به جنبش منع خشونت علیه دانش آموزان و امضای یک دادخواست جهانی خطاب به نخست وزیر پاکستان و سران جهان، اتحاد خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

این دادخواست، در آدرس الکترونیکی زیر موجود است:

https://secure.avaaz.org/en/honour_peshawar_children_e/?csTfzfb