سرخط خبرها
خانه / معلمان / سخنان وزیر آموزش و پرورش پیش از خطبه های نمازجمعه کاشمر
سخنان وزیر آموزش و پرورش پیش از خطبه های نمازجمعه کاشمر

سخنان وزیر آموزش و پرورش پیش از خطبه های نمازجمعه کاشمر

      به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این شهرستان با اشاره به آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: آمادگی کامل را برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید داریم.

      وی افزود: سال تحصیلی جدید با 12.5 میلیون دانش‌آموز و حدود یک میلیون معلم و فرهنگی در 105 هزار مدرسه آغاز می‌شود.

      وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که در سال تحصیلی جدید به دنبال تهیه و تدوین نقشه برای اجرای سند تحول هستیم، گفت: 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول در قالب 99 برنامه و فعالیت را در سال تحصیلی 93-94  اجرایی می‌کنیم.

      وی افزود: آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری تلاش می‌کند که دانش‌آموزان را از حالت حافظه محوری به نظام خلاقیت محوری سوق دهد؛ چرا که معتقدیم آنچه سبب نجات کشور و تربیت انسان‌های توانمندتر می‌شود پرداختن به خلاقیت‌ها و عمق یادگیری است.

      وی با اشاره به فعالیت 400 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی به عنوان مرکز تربیت دانشمندان آینده کشور یادآور شد: دانش‌آموزان با حضور در این مراکز با روش‌های تحقیق، تحقیقات کاربردی و نوآوری‌ها آشنا می‌شوند و از این راه کشور را به خودکفایی می‌رسانند.

      وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: گستردگی آموزش و پرورش در سراسر کشور بی‌نظیر است و این در حالی است که در دورترین نقاط کشور پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بر فراز مدرسه برافراشته است و معلمان به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند.

      فانی با تاکید بر این که آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید مصمم است که حتی یک دانش آموز شش تا 11 ساله خارج از مدرسه نماند گفت:: سال تحصیلی 93 – 94 سال انسداد مبادی بی‌سوادی است و آموزش و پرورش به عنوان متولی این حوزه در دولت یازدهم  تلاش می‌کند هیچ دانش‌آموزی بیرون مدرسه نماند.

      وی با اشاره به این که آموزش و پرورش به عنوان نهادی گسترده و تاثیرگذار در جامعه انتقال فرهنگ به نسل آینده را بر عهده دارد و در این راستا تلاش می‌کند با تمام قدرت و قوت فرهنگ را در بین کودکان، نوجوانان و جوانان گسترش دهد، گفت: امسال 130 میلیون جلد کتاب چاپ شده است که از فردا در سراسر کشور توزیع آن آغاز می شود.

      وزیر آموزش و پرورش با ابراز خرسندی از حضورش در جمع مردم تلاشگر و مومن کاشمر به نمایندگی از دولت تدبیر و امید افزود: در جلسه شورای اداری که با حضور مدیران شهرستان برگزار می‌شود، مشکلات و موضوعات مطرح شده را برای رسیدگی به جلسه هیئت دولت که روز یکشنبه برگزار می‌شود، منتقل می‌کنم.

      وی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در گذر یک سال فعالیت در بخش اقتصادی یادآور شد: در این مدت دولت توانسته تورم 50 درصدی را به 24 درصد کاهش دهد و تلاش می‌کند این رقم را تا پایان سال به زیر 20 درصد و در سال‌های آتی نیز نرخ تورم را تک رقمی کند؛ در عین حال نیز رونق اقتصادی هم شکل بگیرد.

      فانی با اشاره به تقدیم لایحه دولت در ارتباط با اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: در صورتی که این لایحه توسط نمایدگان در مجلس بررسی و به تصویب برسد مقدمات رونق اقتصادی فراهم می‌شود و بحث اشتغال به ویژه اشتغال افراد تحصیلکرده که امروز به یک معضل و دغدغه تبدیل شده است با این لایحه و ورود و فعال شدن بخش خصوصی برطرف می‌شود.