سرخط خبرها
خانه / کارگران / شرکت نوشیدنی های ” ایستک ” تعطیل شد
شرکت نوشیدنی های ” ایستک ” تعطیل شد

شرکت نوشیدنی های ” ایستک ” تعطیل شد

سرویس کردستان-کارخانه ایستک که دارای دو شعبه اصلی در استان های کردستان و گیلان است و بیش از 1500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند شعبه کردستان آن ورشکست شده و شعبه رشت آن نیز غیر فعال است.

طی روزهای گذشته کارگران کارخانه ایستک کردستان به دلیل برکنار شدن از کار و عدم تمدید قراردادهایشان برای سال 95، در مقابل استانداری تجمع کرده بودند .
وریا برزنجه از کارگران بیکار شده این کارخانه در گفتگو با کردپرس اظهار داشت: از 20 اسفند ماه سال گذشته مسؤلین کارخانه به ما اعلام کردند که پس از پایان قرارداد سال 94 برای فعالیت و کار در سال 95 با آنها قرار دادی بسته نخواهد شد زیرا کارخانه دیگر فعالیت نخواهد داشت.
لقمان روزچنگ اعلام کرد:بیشتر دفاتر و مراکز پخش محصولات این کارخانه که در نقاط مختلف کشور بودند ارتباط و فعالیتشان قطع شده و چون توان مدیریت و اداره کارخانه رشت را هم نداریم به زودی این کارخانه هم تعطیل می شود زیرا مالک و مدیر اصلی کارخانه در صحنه مدیریت حضور ندارد و عدم حضور او لطمات زیادی به سرمایه ما و خود کارخانه زده است.

او در ادامه با بیان اینکه کارگران سنندج در جلو استانداری کردستان تجمع کرده بودند هر چند ما حق و حقوقشان را تا پایان سال پرداخت کرده ایم اما توان نگهداری آنها را نداریم اظهار داشت: کارگران هم با هدف جلب حمایت مسؤلان و میانجیگری آنان جهت رفع مشکلات کارخانه مراجعه کرده بودند.