سرخط خبرها
خانه / کارگران / صبح دیروز: کشته شدن پنج کارگر در عسلویه به دلیل نقص فنی سرویس حمل و نقل
صبح دیروز: کشته شدن پنج کارگر در عسلویه به دلیل نقص فنی سرویس حمل و نقل

صبح دیروز: کشته شدن پنج کارگر در عسلویه به دلیل نقص فنی سرویس حمل و نقل

دیروز اخبار ایلنا از حادثه دردناک دیگری خبر داد، پنج کارگرکه بر اساس این گزارش از نیروهای متخصص و ماهر عسلویه بودند به دلیل نقص فنی یک اتوبوس فرسوده مدل “بنز ۳۰۷” که به عنوان سرویس حمل و نقل کارگران استفاده می شد، جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش ایلنا، این حادثه حوالی ساعت ۶ صبح دیروز برای کارگرانی اتفاق افتاده است که طبق برنامه کاری روزانه از فاصله حدودا چهار کیلومتری محل اقامت شان عازم محل کار بودند.

این حادثه زمانی رخ داد که راننده سرویس کارگران به دلیل نقص فنی سیستم ترمز نتوانست سرعت رو به افزایش خودرو را در سراشیبی جاده بندر سیراف مهار کند و در نتیجه از قسمت جلو اتوبوس با قسمت عقب یک دستگاه کمپرسی تصادف کرد.

از قرار معلوم شدت تصادف صبح دیروز سرویس حامل کارگران فاز ۱۲ به حدی بود که به غیر از راننده تمامی سرنشینان ردیف جلویی سرویس کارگران (حدود پنج نفر) جان خود را از دست داده‌اند و دست کم حدود پنج نفر دیگر از سرنشینان این اتوبوس براثر آسیب‌ ناشی از این تصادف به بیمارستان امام خمینی کنگان منتقل شده‌اند.

این کارگران، به واسطه شرکت پیمانکاری «درریز» در پروژه‌هایی که کارفرمای اصلی آن شرکت «پتروپارس» است، در فاز ۱۲ عسلویه مشغول فعالیت بودند. با تکرار این حوادث دردناک،باید بپرسیم، به راستی چه کسی ناظر بر عملکرد این شرکت های پیمانکاری است؟  چه کسی مسئول این قبیل اتفاقات است؟ چه کسی قرار است پاسخگو باشد؟ آیا نهادها و مسئولانی که بدون ضابطه و نظارت، پروژه های پر سود را به شرکت های اینچنینی واگذار می کنند و به سادگی از کنار این قبیل سهل انگاری ها می گدرند، مرگ کارگران را فقط یک حادثه ساده می بینند؟؟