سرخط خبرها
خانه / کارگران / صد‌ها کارگر صنایع دریایی ایران دست از کار کشیدند
صد‌ها کارگر صنایع دریایی ایران دست از کار کشیدند

صد‌ها کارگر صنایع دریایی ایران دست از کار کشیدند

منابع کارگری می‌گویند نزدیک به ۷۰۰ کارگر شرکت صنایع دریایی ایران در اعتراض به تاخیر سه ماهه دستمزد از ابتدای هفته جاری دست از کار کشیدند. این کارگران در پروژه «فراساحل جزیره صنعتی صدرا» واقع در استان بوشهر کار می‌کنند.

یکی از کارگران که نخواسته نامش فاش شود، به وبسایت محلی خلیج فارس گفته «کارگران حدود ۱۴۷ روز حقوق نگرفته‌اند، بخش کارمندی نیز ۱۳۴ روز از شرکت طلبکار است، اما وقتی برای پرداخت آن زمانی اعلام نشد، تنها راه چاره کارگران این بوده که دست از کار کشیده‌اند.»

براساس این گزارش، ساخت سکوی دریایی فازهای ۱۷، ۱۸، ۲۲ و ۲۴ در صدرا در دست اجراست اما ظاهرا مدیران صدرا با وزارت نفت اختلاف حساب پیدا کردند و در این وضعیت اولین بخشی که نادیده گرفته شده، حقوق کارگران بوده است.

وبسایت محلی خلیج فارس همچنین نوشته از حدود ۴ هزار کارگری که در دوران اوج فعالیت شرکت صنایع دریایی ایران در این مجتمع صنعتی مشغول به کار بودند، تنها ۱۵۰۰ کارگر در این مجموعه باقیمانده‌اند.

از سویی یکی از مسئولان شرکت صنایع دریایی ایران وعده داده که بخشی از حقوق کارگران اعتصابی در روزهای آینده پرداخت می‌شود اما در عین حال تاکید کرده است انتشار خبر دست کشیدن کارگران صدرا از کار باب طبع مدیریت نبوده است.

گفتنی است در اردیبهشت ماه سال جاری، محمد حسینی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از بدهی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی شرکت صنایع دریایی به تامین اجتماعی خبر داده بود و گفته بود «بدهی این شرکت به بانک و امور مالیاتی سنگین‌تر از این رقم هاست.»

منبع:

نظر نیوز