سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / عراق: تجدید پیمان معلمان کردستان با وزارت آموزش و پرورش
عراق: تجدید پیمان معلمان کردستان با وزارت آموزش و پرورش

عراق: تجدید پیمان معلمان کردستان با وزارت آموزش و پرورش

بیست و نهم ماه می، اتحادیه معلمان عراق (KUT) که عضو رسمی سازمان جهانی آموزش (EI) نیز هست، بر همکاری بیشتر با وزارت تحقیقات و  آموزش عالی به منظور افزایش کیفیت آموزش و پرورش و بهبود وضعیت زندگی و شرایط کار معلمان  تاکید کرد.
پیش از این در پنجم مارس، نشستی  با حضور دکتر حسین الشهرستانی وزیر آموزش و پرورش و این اتحادیه معلمان برگزار شد.در این نشست، وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد که طرح رسمی و از قبل ارائه شده توسط اتحادیه معلمان برای ارتقا سطح کیفیت علمی فارغ التحصیلان  کارشناسی ارشد و دکتری اجرا خواهد شد.

موضوعات مطرح شده در این نشست ، خطاب به وزارت آموزش و پرورش:
– پرس و جو در رابطه با علت تاخیر پرداخت حقوق معلمان
– کنفرانس آموزش و پرورش جهت بیان دیدگاه و نقطه نظرات اتحادیه معلمان
– برگزاری نشست با حضور رئیس پارلمان و نمایندگان، مسئولین دولتی، وزیر آموزش و پرورش و وزیر دارایی برای پیگری علت تاخیر در پرداخت حقوق معلمان.
– دیدار با وزیر کشور برای به رسمیت شناختن حقوق مدنی اتحادیه معلمان و رفع مشکلات این اتحادیه.
نقطه نظرات وزیر
نهایت تلاش برای ارتقا سطح کیفی سیستم آموزشی و سطح علمی فارغ التحصیلان تمامی مراکز آموزشی داخلی تا حد استانداردهای تعیین شده بین المللی.
وزیر همچنین مطالعات سطح سومی را برای ایجاد حلقه ارتباط بین مراکز آموزش و بازار کار را لازم دانست و تاکید کرد که مراکز آموزشی باید در راستایی حرکت کنند که بتوانند به نیازهای شغلی بازار کار پاسخ دهند و افراد را برای ایجاد اشتغال و تاسیس مراکز کارآفرینی پرورش دهند.
در نهایت، یک پروژه توسط اتحادیه معلمان برای تقویت مهارت زبان انگلیسی معلمان با نظارت شورای بریتانیایی آغاز شد.

ترجمه: تحسین مصطفی

منبع:

وبسایت سازمان جهانی آموزش (EI)