سرخط خبرها
خانه / معلمان / عضو کانون صنفی معلمان: پنجشنبه‌های اختیاری برای دریافت پول عملا اجباری می‌شود
عضو کانون صنفی معلمان: پنجشنبه‌های اختیاری برای دریافت پول عملا اجباری می‌شود

عضو کانون صنفی معلمان: پنجشنبه‌های اختیاری برای دریافت پول عملا اجباری می‌شود

عضو کانون صنفی معلمان:

پنجشنبه‌های اختیاری برای دریافت پول عملا اجباری می‌شود
      اگر مدیری بخواهد مدرسه را در روزهای پنجشنبه به صورت پولی اداره کند باید درصد چشمگیری از دانش آموزان در روز پنجشنبه به مدرسه بیایند چرا که باید هزینه معلمان و عوامل اجرایی در این طرح تامین شود.

      عضو کانون صنفی معلمان به سخنان اخیر وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اختیاری بودن پرداخت پول در صورت حضور در مدارس در روزهای پنجشنبه واکنش نشان داد.

      «مهدی بهلولی» در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: اگر مدیری بخواهد مدرسه را در روزهای پنجشنبه به صورت پولی اداره کند باید درصد چشمگیری از دانش آموزان در روز پنجشنبه به مدرسه بیایند چرا که باید هزینه معلمان و عوامل اجرایی در این طرح تامین شود.

      بهلولی افزود: در این صورت با تمهیدات گوناگون دانش آموزان را مجبور می‌کنند که روز پنجشنبه به مدرسه بیاید در حالی که گفته شده هیچ اجباری در این طرح نیست.

      این معلم با سابقه درباره کلیت طرح تعطیلی مدارس در پنجشنبه‌ها گفت: از‌‌ همان ابتدا اجرای این طرح  کار اشتباهی بود چرا که کلاسهای درسی با اضافه شدن زنگ چهارم فشرده شدند.

      بهلولی گفت: هدف طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها این بود که کیفیت آموزشی بالا برود در صورتی که عملا این اتفاق نیفتاد.

      وی با اشاره به برنامه سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش برای اخذ پول «بصورت اختیاری» از اولیا برای استفاده از امکانات مدارس در روز پنجشنبه گفت: در مورد کلاسهای تقویتی هم گفته می‌شود که اختیاری است اما در برخی از مدارس تمهیداتی فراهم می‌آورند که عملا اجباری می‌شود.

      بهلولی در پاسخ به این سوال که مدارس دولتی چه امکاناتی دارند که اولیا بابت استفاده دانش آموزان ازآن باید پول بدهند، گفت: بسیاری از مدارس دولتی کتابخانه یا سایت اینترنتی ندارند و ممکن است برای ۲۰ کلاس یک کامپیو‌تر باشد. مدارس دولتی حتی از امکانات ورزشی مناسبی هم برخودار نیستند که بابت آنها از اولیا پول دریافت شود.

منبع : ایلنا