سرخط خبرها
خانه / معلمان / علی اکبر باغانی،نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران، برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شد
علی اکبر باغانی،نایب رییس هیات مدیره  کانون صنفی معلمان ایران، برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شد

علی اکبر باغانی،نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران، برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شد

امروز دوشنبه، علی اکبرباغانی نایب رییس هیات مدیره  کانون صنفی معلمان ایران،پس ازحضوردردادسرای زندان اوین،برای اجرای حکم به زندان رجایی شهرمنتقل شد.

پیش از این در طول اعتراضات ماههای اخیر معلمان، اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان بارها تهدید به اجرای حکم شدند که در نهایت، امروز حکم آقای باغانی اجرایی شد.

گفتنی است در سال هشتاد و نه و پس از نشست شورای مرکزی ، آقایان اسماعیل عبدی در اداره آموزش و پرورش اسلامشهر، محمود بهشتی لنگرودی و علی اکبر باغانی در تهران دستگیر و روانه ی بازداشت در بند 209 اوین شدند.هر یک حدود دو ماه در زندان اوین بند 209 به شکل انفرادی گذراندند. و پس از آن با قرار وثیقه هایی سنگین  آزاد شدند.

 

درتیرماه  هشتاد و نه، علی اکبر باغانی دبیرکل پیشین و نایب رییس فعلی کانون توسط قاضی پیر عباسی به تحمل یک سال حبس در قزل حصار و دو سال تبعید به زابل  محکوم گردید. لازم به ذکر است که علاوه بر این یک سال، آقای باغانی، ۵ سال حبس تعلیقی مربوط به سال ۸۵  و تجمعات معلمان در آن سال نیز در پرونده دارد  که از صدور حکم تجدید نظر آن ۴ سال سپری شده است.

بازداشت  ناگهانی و ناعادلانه علی اکبر باغانی موجی از نارضایتی و اعتراض در میان معلمان سراسر کشوربه وجود آورده است. از نظر جامعه معلمان،  تهدید ها و احضارهای مکرر هفته های اخیر و اجرای حکم عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تنها یک معنا دارد: حق اعتراض معلمان به هیچ وجه به رسمیت شناخته نمی شود.

مقامات  به جای پاسخ گویی به مطالبات قانونی و عمل به وعده های مکرر، در صدد تهدید، اعمال فشار و دستگیری اعضای اصلی کانون صنفی معلمان بر آمده اند تا به این وسیله موج اعتراضات را خاموش کنند، غافل از این که:

گمان مبر که به پایان رسیده کارِ مغان
هزار باده ی ناخورده در رگِ تاک است

4 نظر

  1. کسانی که روانه زندان میشوند،انسانهای آزاده دراین جمع هستند.بقیه راه خیانت را برگزیدند.

  2. شگفت انگیز است که چرا آقای عبدی که دبیر کل کانون است دستگیر نشده است کاش باغانی هم از ایشان می آموخت …

  3. با سلام همکاران گرامی دولت و مجلس مطالبات فرهنگیان را مثل توپ به هم پاس میدن و هر کدام نشان میدهند که پیگیر هستند و این در حالی است که هیچکدام به فکر نیستند و فقط حرف بیهوده میزنند و وعده سر خرمن میدن مجلس میگه دولت لایحه نمیده ، دولت میگه مجلس همکاری نمیکنه و این بازی مجلس و دولت کاملا هماهنگ شده است . از همکاران تقاضا میشه هماهنگ و متحد اقدام کنند چرا که واضح است که تمام همکاران از وضعیت حقوقی خود ناراضیند ولی وقتی تعداد کمی در اعتراضات شرکت می کنند این تصور ایجاد میشه که فقط این تعداد کم ناراضیند و تمام تلاشها نتیجه عکس میده .

  4. مرگ بر ظالمان