سرخط خبرها
خانه / معلمان / ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور: قدر دانی از فرهنگیان کشور به خاطر شرکت در تجمع 17 اردیبهشت.
ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور: قدر دانی از فرهنگیان کشور به خاطر شرکت در تجمع 17 اردیبهشت.

ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور: قدر دانی از فرهنگیان کشور به خاطر شرکت در تجمع 17 اردیبهشت.

                                                   به نام خداوند جان و خرد

فرهنگیان گرانقدر کشور!

درود بر همت والايتان.

 

زبان قاصر از قدردانی و ناتوان از وصف حضور حماسی شماست.شما در 17 اردیبهشت، با سکوت خود در این حماسه ی حضور، بر تبعیض وبی عدالتی اعتراض کرديد و به مخالفان حرکت های صنفی در بدنه حاکميت، اوج اندیشه ورزی ، عقلانیت و رفتار مدنی را نشان داديد .شما معلمان ايران زمین ، مهر سکوت بر لب ، یکی از عالی ترین شیوه های اعتراض را در کلاسی به پهنای ایران، بر تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور ، تدریس کردید.

 

نکته قابل توجه در این تجمع، حضور گرم همکاران با گرایش ها، سلایق و اندیشه های متفاوت بود که به فراخوان کانوهاي صنفی پاسخ مثبت داده بودند و بر حل درد مشترک تاکید داشتند. این امر نشان داد که اعتراضات فرهنگیان ایران ارتباطی به دسته بندی های سیاسی و جناحی نداشته و کاملاً صنفی است.

حضور صمیمانه همکاران از شهرستانها و مناطق آموزشی در مراکز استانها، و از استان البرز و شهرستانهای اطراف تهران در مقابل مجلس، خصوصاً حضور چشمگیر خانم های فرهنگی ستودنی بود .

تجمع پر شور فرهنگیان نشان داد که جامعه فرهنگیان بر دو آفت بزرگ حرکت عدالت خواهانه صنفی ، که    « تفرقه » و « ناامیدی» است ، فائق آمده اند.در این تجمع عظیم ، قطعنامه پایانی و پلاکاردها سخن می گفتند. ارزش این حرکت صنفی آنگاه روشن می شود که بدانیم رسانه ی فراگیری در اختیار کانونهای کشور نيست.

اظهارنظر مقامات بلند مرتبه کشور درهفته معلم، افق های روشنی برای تحقق خواسته های فرهنگیان ترسیم کرد. حال که رهبر معظم انقلاب، مسولان اقتصادی دولت را به رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان فرا می خواند و رییس محترم دولت اعتراضات صنفی را صراحتاً به رسمیت شناخته است، انتظار می رود دولت محترم با جدیت تمام ، برنامه عملیاتی مشخصی را در محدوده ی زمانی معیّن به جامعه معلمان کشور اعلام کند و از تمام پتانسیل های موجود درکشور براي تحقق آن بهره ببرد و مجلس محترم نیز در این مسیر دولت را پشتیبانی نماید. طبیعی است دفع الوقت مسوولان در حل مشکلات، منجر به ادامه حرکت های اعتراضی خواهد شد .

 

         ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور

       نوزدهم اردیبهشت 1394

4 نظر

 1. راستی عباس جعفری :
  جنابعالی شما در مورد شهرام جزایری ، بابک زنجانی و دوستان دیگر چه کرده اید آیا اعتراض یا حداقل نظری در سایتی یا…..
  چقدر خوب که شما انقدر پیگیر فرهنگ وآموزش جامعه اید ، پس دقت کنید که ارتباط آن با اقتصاد دوسویه و متقابل است….

 2. خطاب به تمام عباس جعفریها:
  شما که معلمان را بی سواد و تنبل و ……….می دانید …آیا تاکنون در دوشیفت برای گذران روزگار و از سرگذراندن ناملایمات سرکار بوده اید؟؟ هر کلاس بالای 30 نفر؟؟ یعنی هر روز 180 دانش آموز مختلف با فرهنگها و ذهنها و اخلاقها و خانواده های متفاوت ؟؟ آقایان محترم شما که حتمادرد کشیده اید میدانید که (کاد الفقر أن یکون کفرا)یعنی چه ؟؟
  مسلمان در مملکتی که ما زندگی میکنیم همه چیز با پول سنجیده می شود وقتی وزارت آموزش و پرورش به معیشت کارکنان خود توجهی ندارد(یا بالاتر از آن مجموعه دولت ومجلس و …)و معلم بایدمثل همه مردم اول به فکر نان شب باشد و آقایان مسؤول تنها از معلمان نمره های آنچنانی دانش آموزان را می خواهند (اول سال از معلمان تعهد درصد قبولی ونمره می گیرند، میدونی یعنی چه؟؟؟)نه کیفیت آموزش و یادگیری دانش آموزان را پس لطفا جای دیگری دنبال مقصر بی سوادی فرزندتان بگردید….

 3. عباس جعفری

  درود بر شما که سر انجام متوجه شدید از یک دست صدایی شنیده نمی شود . سلام بر شما که به فکر فرزندان خود هستید که آینده بهتری داشته باشند .
  ولی معلم هایی که با شاگردان با تحقیر و بی جواب درست به سئوال ها و بی مطالعه سر کلاس آن هم اغلب دیر حاظر می شود چه باید گفت ؟ معلمی که سواد ندارد و از سئوال دانش آموزان فرار می کند را چه باید گفت ؟ معلمی که فارسی را به درستی نمی داند چگونه مطالب دیگر را می تواند تفهیم نماید ؟ معلمی کع مطالعه آزاد را بلد نیست – از ادب و ادبیات چیزی نمی داند – از تاریخ کشورش بی اطلاع است – نمی داند رازی ، ابوریحان ، طبری ، بلعمی ، عبید ، سوزنی سمرقندی ، و … کی بوده اند چه توقعی باید داشت ؟ باید حقوقش را دو برابر کرد تا فرزندانی فربه و در مدارس خصوصی با سواد بزرگ کند ولی …… بچه های مردم به درک اسفل السافلین ؟ بله ؟ آفرین بر فرهیختگان این کشور که به نام معلم چیزی از علم نمی دانند . نشانی آن شاگردان ِ بی سواد این شهر است .

  • دوست بی درد
   دانش آموزان بی سواد نتیجه بی توجهی مقام‌های نامسئول به‌سیستم آموزشی است وگرنه حقوق معلم کفاف نگه داشتن بالای 30 دانش آموز در کلاس را نمی دهد که امثال شما که بیرون از گودید توانایی نگهداری 2 تا از اینها را هم ندارید بی پرده بگویم 10 سال دیگر سیستم آموزش و پرورش بسیار فاجعه بارتر از اکنون خواهد بود بگذار معلم برای زندگی اش به مسافر کشی بپردازد