سرخط خبرها
خانه / کارگران / لزوم رسیدگی مسئولان به وضعیت جعفر عظیم زاده
لزوم رسیدگی مسئولان به وضعیت جعفر عظیم زاده

لزوم رسیدگی مسئولان به وضعیت جعفر عظیم زاده

حقوق معلم و کارگر:

جعفر عظیم زاده در آستانه ورود به دومین ماه از اعتصاب غذاست. او در پی وخامت حال، هشت روز گذشته را در بیمارستان سینا به سر برده است و تنها به علت تزریق مداوم سرم است که همچنان قدرت تکلم و حواس او پا برجاست.

عظیم زاده که همچنان بر ادامه اعتصاب غذای خود پایفشاری می کند، یک خواسته قانونی و حداقلی دارد: حذف اتهامات امنیتی از پرونده فعالین صنفی و یا به عبارتی آزادی کنش صنفی و دفاع از حقوق قانونی دستمزدبگیران.

وخامت حال عظیم زاده و بی توجهی مسئولین بر نگرانی خانواده، دوستان و اطرافیان او افزوده است. فعالین کارگری و مدنی به شدت نگران این اعتصاب غذای طولانی هستند و با در نظر گرفتن این که روز گذشته مقامات قضایی اعلام کرده اند حاضر به پذیرش خواسته های جعفر نیستند و تنها ادامه رسیدگی پزشکی را دستور داده اند، بر این نگرانی افزوده شده است.

بر اساس اعلام خانواده عظیم زاده، او در پنجاه و هشتمین روز اعتصاب، 18 کیلو یعنی چیزی نزدیک به یک سوم وزنش را از دست داده فشار خونش 7 روی 5 است و ضربان قلبش که به زیر 50 رسیده است. اینها یعنی خطر مرگ در آستانه دو ماهگی اعتصاب.

در آستانه دو ماهگی اعتصاب عظیم زاده اگر هرچه سریعتر به خواسته های او رسیدگی نشود و مسئولان نخواهند صدای دادخواهی او را بشنوند، فاجعه ای انسانی در راه خواهد بود، فاجعه ای که بی شک جان جعفر را به خطر خواهد انداخت،  جان کارگری را که حداقلی ترین خواسته های صنفی را فریاد می زند……….