سرخط خبرها
خانه / معلمان / محکومیت یک فعال صنفی معلمان به 91 روز حبس تعزیری
محکومیت یک فعال صنفی معلمان به 91 روز حبس تعزیری

محکومیت یک فعال صنفی معلمان به 91 روز حبس تعزیری

حقوق معلم و کارگر

طاهر قادرزادە عضو انجمن صنفی معلمان کردستان و از معلمین فعال شهرستان سقز، بە اتهام راە انداختن تجمعات صنفی معلمان و تشویش اذهان عمومی بە 91 روز حبس تعزیری محکوم گردید.

از قرار معلوم حکم صادره به ایشان ابلاغ شده است.

پیش از این این فعال صنفی معلمان بارها به دادگاه احضار شده بود.

2 نظر

  1. بنده‌ از نزدیك آقای طاهرزاده‌ را می‌شناسم و دلسوزی و خستگی ناپذیری در خدمت به دانش‌آموزان و تلاش برای پیشرفت آموزش و پرورش را در تك تك گفتار و رفتار ایشان مشاهده‌ كرده‌ام آشكار است محاكمه كنندگان و آمران این قضیه، خود نیك می دانند كه قادرزاده‌ هیچ ذهنی را مشوش نكرده‌ و هیچ دروغی را نپراكنده‌ است. آنها با این محكومیتهای قبل از هفته معلم میخواهند حركت روبه جلو اعتراضی و آگاهی بخشی معلمان حق طلب را به خاموشی بكشند و بدیهی است چنین نخواهد شد

  2. طاهر قادرزاده‌ معلمی به‌ تمام معنا و انسانی وارسته‌ است که‌ زندگی خود را صرف آموزش و پرورش فرزندان این دیار کرده‌.او تنها معلم دانش آموزان سقز نیست بلکه‌ با اندیشه‌های مترقیانه‌ی خود در اندیشه‌ی پیشرفت و تحول آموزش و پرورش کل ایران و به‌ طبع آن فراهم آوردن بستر مناسب برای یادگیری فرزندان این دیار است.
    ایشان نه‌ تنها نبایست محاکمه‌ شوند بلکه‌ بایست به‌ واسته‌ی نقش فعال ایشان در پروسه‌ی آموزش و پرورش شایسته‌ی تقدیر و پاسداشتند.
    بدون شک آموختن درس دفاع از حقوق شهروندی و حقوق صنفی از ضروریترین دروسی است که‌ معلم وظیفه‌ دارد به‌ شاگردانش بیاموزد و معلمی که‌ این درس را تدریس نکند قطعا در شکل گیری جامعه‌ مدنی منتقد و پرسشگر نقش نداشته‌ و نمی توان او را معلم راستین نامید.