سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / محیط آموزشی با کیفیت، یک ضرورت است ( هفتمین کنفرانس جهانی EI)
محیط آموزشی با کیفیت، یک ضرورت است ( هفتمین کنفرانس جهانی EI)

محیط آموزشی با کیفیت، یک ضرورت است ( هفتمین کنفرانس جهانی EI)

در هفتمین کنفرانس جهانی سازمان جهانی آموزش که بیست و سوم جولای در کانادا برگزار شد، بر اهمیت کیفیت محیط در روند یادگیری و آموزش تاکید گردید.

در این نشست کمیته اجرایی سازمان EI تاکید کرد که رای رسیدن به راه حل مناسب در کیفیت محیط های یادگیری و آموزشی و دستیابی به کیفیت محیط استاندارد ، نیازمند نظامی هستیم که باید توسط سازمان های بین دولتی مثل یونسکو و سازمان جهانی کار (ILO) ارائه گردد. این نظام باید استانداردهایی برای ایجاد یک محیط آموزشی حمایتی، راحت، بی خطر و امن و همچنین راهکارهایی برای اجرایی شدن این استانداردها تعریف کند.

این یک موقعیت برد-برد (win-win) است:

به گفته نمایندگان معلمان از سراسر جهان، یک محیط آموزشی با کیفیت تنها برای دانش آموزان سودمند نیست، بلکه برای معلمان نیز مفید است.در سوئد ،معلم ها همه در لیست مشاغل پراسترس قرار دارند.ساندرا وال استورم، نماینده معلمان سوئدمیگوید:  با اندیشیدن به محیط آموزشی با کیفیت، شرایط بهتری در موقعیت برد-برد هم برای معلم و  هم دانش آموز به وجود خواهد آمد.ملیسا کراپر از فدراسیون معلمین  آمریکا(AFT)میگوید:میلیون ها دانش آموز در شرایطی به مدرسه میروند که محیط آموزش آنها فاقد مولفه های استانداردهای جهانی میباشد.ما بیش ازین نمیتوانیم سکوت کنیم.

در قطعنامه پایانی این نشست، بر اهمیت برابری جنسی به عنوان یک شاخص مهم در کیفیت آموزش تاکید شده است.

نمایندگان معلمان جهان تاکید کردند برای رسیدن به محیط آموزشی با کیفیت، هر نوع تبعیض برآمده از   مذهب، ناتوانایی های جسمی، تفاوت های قومی و یا  جنسی باید سریعا متوقف گردد.

مترجم: کتایون خزئلی

منبع: وبسایت رسمی سازمان جهانی آموزش (EI)