سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / مدارس خشت وگلی سیستان و بلوچستان، تهدیدی برای جان هزاران دانش آموز
مدارس خشت وگلی سیستان و بلوچستان، تهدیدی برای جان هزاران دانش آموز

مدارس خشت وگلی سیستان و بلوچستان، تهدیدی برای جان هزاران دانش آموز

رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان: ۸۰۰ مدرسه خشت و گلی در سطح استان وجود دارد/ برخی از این مدارس حدود ۵۰ سال قدمت دارند و قابل بازسازی نیستند

در شرایط کنونی هنوز همه مدارس سیستان و بلوچستان ایمن نیستند. همچنان در تعدادی از مدارس استان بیم وقوع حوادث ناگوار وجود دارد. وجود مدارس خشتی و گلی یکی از نگرانی‌های مسئولان استانی است که همواره تلاش‌هایی برای نوسازی آنها وجود داشته؛ ولی تاکنون موفقیت در این زمینه کامل نبوده است.
علاوه بر اینها مدارس کپری هم در سطح استان و به ویژه جنوب استان عرض اندام می‌کنند. به گفته علیرضا نخعی، مدیرکل آموزش پرورش سیستان و بلوچستان در حال حاضر۵۰ مدرسه کپری در این استان وجود دارد. وی هچنین گفته که نمی‌توان به بهانه کمبود امکانات، رشد فرهنگی و علمی کودکان و نوجوانان را نادیده گرفت.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان نیز که گلایه‌های زیادی از وضعیت فیزیکی مدارس استان به ویژه در مناطق روستایی دارد؛ می‌گوید: اکنون ۸۰۰ مدرسه خشت و گلی در سطح استان فعال است که جان هزاران دانش‌آموز را نیز تهدید می‌کند.
به گفته عبدالعزیز بلوچ‌زهی علاوه بر این برخی از این مدارس قدمتی ۵۰ ساله دارند و قابل بازسازی هم نیستند. علاوه بر اینها تعداد زیادی مدرسه در استان وجود دارد که در سال‌های گذشته حتی تعمیر هم نشده‌اند. وضعیت این مدارس به نحوی است که انتظار وقوع حوادث ناگوار در زمستان امسال در آنها وجود دارد.

منبع: نسیم سیستان و بلوچستان