سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / مدرسه اي با ۱۸ دانش آموز/ معلمي که راننده و مستخدم مدرسه است
مدرسه اي با ۱۸ دانش آموز/ معلمي که راننده و مستخدم مدرسه است

مدرسه اي با ۱۸ دانش آموز/ معلمي که راننده و مستخدم مدرسه است

به گزارش خبرنگار مهر، هنگامي که استخدام آموزش و پرورش شد روستاي محل زندگيش معلم نداشت او با تمام علاقه قبول کرد که معلم روستاي خودشان «سرکمري»باشد. در حالي که مي توانست به مدارس شهرهاي بزرگتر هم برود و درس دهد اما زندگي آرام روستايي را به زندگي پر از دغدغه و شلوغ شهر ترجيح داد و ۶ سال در روستاي محل زندگيش تدريس کرد اما به دليل کمبود دانش آموز در روستا، مدرسه تعطيل شد.
اين معلم فداکار دلسرد نشد تصميم گرفت از روستاهاي اطراف دانش آموزان را در يک کلاس گردهم آورد.
او در معرفي خود به خبرنگار مهر، گفت: مراد الهياري متولد سال ۱۳۵۸ هستم. ۱۴ سال است که در روستاهاي مختلف مشغول تدريسم.
الهياري در حال حاضر به دانش آموزان چند پايه در مدرسه اي در روستاي «بياتان سوخته» از توابع شازند در استان مرکزي درس مي دهد.
او گفت: دانش آموزان را از ۴ روستاي سرکمري، قمارخان، گونشان و بياتان سوخته جمع مي کنم و به مدرسه اي که در روستاي بياتان سوخته وجود دارد مي برم و درس مي دهم.
اين معلم فداکار تصريح کرد: با ماشين شخصي خود دانش آموزان را از روستاهاي مختلف به مدرسه روستاي بياتان سوخته مي برم تا مبادا کسي به دليل نبود مدرسه از درس خواندن باز ماند و هيچ حق الزحمه اي هم براي اياب و ذهاب دانش آموزان از آموزش وپرورش دريافت نمي کنم.
الهياري بيان کرد: خانواده هاي دانش آموزان دوست دارند مدرسه اي در روستاي خودشان احداث شود اما به دليل اينکه تعداد دانش آموزان در هر روستا خيلي کم است مدرسه اي هم احداث نمي شود لذا دانش آموزان مجبورند به روستاي بياتان سوخته بيايند.
وي تصريح کرد: کلاسي که در آن تدريس مي کنم چند پايه است و دانش آموزاني از پايه اول تا ششم وجود دارند و پيش دبستاني هم در کلاس داريم.
الهياري با اشاره به مشکلات مدرسه اظهار کرد: مدرسه ها در مناطق روستايي امکانات زيادي ندارند. بطوريکه مدرسه ما آزمايشگاه و کتابخانه و وسايل ورزشي ندارد و دانش آموزان مسايل مربوط به آزمايشگاه را عملي فرا نمي گيرند.
وي ادامه داد: من در مدرسه آموزگار، معاون و خدمت گذار هستم و تنها خودم با ۱۸ دانش آموز در مدرسه هستيم و آن را اداره مي کنيم و مدير مدرسه که در مجتمع آموزشگاهي هستند و مديريت چند مدرسه را بر عهده دارند تنها از مدارس بازديد مي کنند.
به گفته اين معلم، بسياري از دانش آموزان وضعيت مالي خوبي ندارند آموزش و پرورش بايد سبد تغذيه براي آنان ارسال کند. در سال هاي قبل سيب به دانش آموزان مي دادند اما چند سالي است از سبد تغذيه هم خبري نيست بايد به وضعيت تغذيه دانش آموزان رسيدگي شود.
وي از مسئولان درخواست مي کند تا حقوق معلمان هم همانند کارمندان ساير دستگاه ها شود چرا که حقوق فرهنگيان با شرايط اقتصادي امروز راضي کننده نيست.

منبع:

خبرگزاری مهر

یک نظر

  1. عزیزم حق تورو آقا زاده ها دارن میلیارد میلیارد میخورن تا در فقر بسوزی و دم برنیاری.نسخه ای جدید از عدالت اسلامی.!