سرخط خبرها
خانه / معلمان / مدیریت سایت مهدی بهلولی فعال صنفی معلمان از دسترس خارج شد
مدیریت سایت مهدی بهلولی فعال صنفی معلمان از دسترس خارج شد

مدیریت سایت مهدی بهلولی فعال صنفی معلمان از دسترس خارج شد

حقوق معلم و کارگر

مهدی بهلولی بدون شک یکی از خوش فکرترین کنشگران صنفی و مدنی معلمان است. او عضو کانون صنفی معلمان و انجمن کارشناسان آموزش و پرورش است و با تلاشی ستودنی و قابل توجه در آگاهی رسانی به فرهنگیان فعالیت کرده و تقریبا هر روز یادداشت ها و تحلیل هایش در مورد مسائل روز آموزش و پرورش  در بهترین جراید کشور منتشر می شود.

به این وسیله به اطلاع می رساند که در اتفاقی مشکوک مدیریت سایت شخصی مهدی بهلولی از دسترس خارج شد. این اتفاق سبب شده که مهدی بهلولی در چند روز اخیر نتواند سایت خود را به روز نماید.

بدیهی است که اگر از این تاریخ به بعد پستی در سایت قرار داده شود از طرف مهدی بهلولی نخواهد بود.

در بین فعالان صنفی معلمان گمانه زنی هایی مبنی بر اختمال هک شدن سایت مهدی بهلولی توسط افراد ناشناس مطرح شده است.

3 نظر

 1. در ادامه حرکت اعتراضی هفته گذشته و بر سرکلاس نرفتن معلمان در روزهای 30 دی و 1 بهمن، این هفته نیز در حرکتی هماهنگ و سراسری معلمان سراسر کشور در روزهای دوشنبه 5 و سه شنبه 6 بهمن نیز به سر کلاس نخواهند رفت. همکاران محترم لطفا اطلاع رسانی کنید.

 2. آقای عبدی با هماهنگی آقای عطار
  به نام خداوند جان و خرد
  پس از اعتراضات صنفی گسترده معلمان در زمستان 1385 در تهران و برخی شهرهای دیگر، برخوردهای انتظامی و امنیتی شدیدی با معلمان صورت گرفت که به سال های بعد نیز کشیده شد. از سال های بعد اتهام جدیدی به اتهامات اعضای بازداشت شده کانون صنفی معلمان ایران اضافه شد مبنی بر عضویت در تشکل غیرقانونی و یا منحله ی کانون صنفی معلمان که بر همین اساس احکام زندان سنگینی نیز برای برخی اعضای کانون مانند رسول بداغی و سید محمود باقری صادر گردید.
  در همین ارتباط گفت و گویی داشته ایم با آقای پیمان عطار، وکیل کانون صنفی معلمان تهران و همچنین وکیل آقایان بداغی و باقری که در زیر مشاهده می نمایید:
  – جناب عطار ضمن تشکر از فرصتی که در اختیار ما گذاشته اید لطفا در ارتباط با اتهام غیرقانونی بودن فعالیت ها و یا منحله بودن کانون صنفی معلمان ایران (تهران) بفرمایید آیا این اتهام مبنای قانونی دارد؟ به عبارت دیگر به چه دلایلی فعالیت های کانون تهران قانونی است؟
  در بیشتر احکام دادگاه ها که در رابطه با محکومیت اعضای کانون صنفی معلمان صادر گردیده است، یکی از دلایل صدور حکم عضویت آن فرد در کانون صنفی غیرقانونی معلمان یا کانون منحله ی صنفی معلمان ایران، عنوان شده است. در حالی که قضات رسیدگی کننده به پرونده های این معلمان،به هیچ دلیل و موردی که دلالت بر انحلال یا غیرقانونی بودن تأسیس و فعالیت کانون داشته باشد در پرونده اتهامی خود و حکم صادره اشاره ننموده اند. مشخص نیست که رئیس دادگاه به استناد چه مدرک و سندی حکم به غیر قانونی بودن و یا منحل بودن کانون معلمان داده است که عضویت در آن را جرم و مستوجب مجازات دانسته است.
  کانون صنفی معلمان در سال 1378 پس از تشکیل پرونده در کمیسیون ماده 10 احزاب مستقر در وزارت کشور و پیمایش مراحل و تشریفات قانونی موفق به دریافت پروانه تأسیس و فعالیت از شخص وزیر کشور وقت گردید. همه فعالیت ها، جلسات، مجامع عمومی سالیانه کانون با نظارت و حضور نماینده وزارت کشور برگزار شده است و کلیه ی آن مصوبات به وزارت کشور اعلام گردیده است. علاوه بر این ها نه تنها تاکنون هیچ مرجع قانونی و قضایی حکمی مبنی بر انحلال کانون صنفی معلمان صادر نکرده است؛ بلکه در سال 1389 که نماینده حقوقی وزارت کشور دادخواستی مبنی بر انحلال کانون صنفی معلمان تقدیم دادگاه عمومی تهران نمود، این دادگاه رأی به رد دادخواست وزارت کشور صادر کرد. وزارت کشور نیز در مهلت قانونی به رأی صادره اعتراضی ننمود. در نتیجه رأی دادگاه مبنی بر ابقای کانون قطعی شد.
  لذا از حیث محکوم نمودن اعضای کانون صنفی معلمان به جهت حضور در کانون رأی دادگاه انقلاب مخدوش می باشد.
  – موضوع دیگر این که اخیراً شمابه عنوان وکیل اقداماتی را برای آزادی آقایان رسول بداغی و سید محمود باقری دو تن از اعضای کانون انجام داده اید و اعلام شده که ادامه ی زندانی بودن این دو معلم غیر قانونی است. لطفاً در این باره نیز توضیح دهید.
  در این باره نخست باید بگویم که هر محکومی دارای حقوقی قانونی است که این حقوق در قوانین آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی درج شده است. برابر مواد قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 که لازم الاجرا است، هر محکوم به زندان دارای حقوق غیرقابل سلب می باشد. از جمله این که چنانچه اتهامات متهم متعدد باشد و دادگاه احکام کیفری متعدد برای وی صادر کند؛ بایستی همه ی محکومیت ها تجمیع شده و براساس فرمول مندرج در ماده 134 قانون مجازات اسلامی این محکومیت ها محاسبه و اجرا شود.
  دوم اینکه، هر محکومی پس از سپری کردن یک دوره زندان می تواند از آزادی مشروط برخوردار شود یا اینکه از عفو رهبری در عدم اجرای حکم محکومیت بهره مند گردد. نکته ی آخر اینکه حتی اگر محکوم از هیچیک از حقوق قانونی اشاره شده استفاده نکند؛ می تواند با سپردن تأمین مناسب برای رفتن به مرخصی و یا بازگشت نزد خانواده اش اقدام کند.
  متأسفانه، آقای رسول بداغی در طول شش سال حبس خود در زندان رجایی شهر از هیچیک از حقوق قانونی خود بهره مند نشده و حتی از اعزام به مرخصی و ملاقات با همسر و فرزندان معصومش در بیرون از زندان و در خانه محروم بوده است. هردو این بزرگواران به طور کلی از این حقوق قانونی خود بهره ای نبرده اند. در حالی که مشمول همه ی حقوق و مزایای قانونی یاد شده بوده و بر اساس قاعده ی مشهور حبس زدایی، نماینده محترم دادستان می بایستی ادامه ی حبس آنان را به مجازات های جایگزین و حتی لغو مجازات تبدیل کند. اما متأسفانه تا کنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.
  – تشکر از شما به خاطر شرکت در این گفت و گو.