سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / مردم جهان برای سال 2015 چه آرزوهایی دارند: نتایج نظرسنجی “جهان من”
مردم جهان برای سال 2015 چه آرزوهایی دارند: نتایج نظرسنجی “جهان من”

مردم جهان برای سال 2015 چه آرزوهایی دارند: نتایج نظرسنجی “جهان من”

بیش از 7 میلیون نفر از 194 کشور جهان در یک نظرخواهی وابسته به سازمان ملل به نام “جهان من” (My World) شرکت کردند. پیشینه این نظرخواهی که هرساله برگزار می شود، به 70 سال قبل برمی گردد. در این نظرخواهی از شرکت کنندگان خواسته شد از میان 16 گزینه، سه مورد را که برای زندگی آنها و خانواده شان مهمتر است انتخاب کنند. در واقع چیزی که  نتایج این نظرخواهی  نشان می دهد آرزوها و امیدهای یک هزارم جمعیت جهان  است برای آینده این کره خاکی.

گزینه های انتخابی شامل موارد گسترده ای است از آب آشامیدنی سالم و حفظ جنگل ها و منابع طبیعی تا رفع تبعیض جنسیتی و دسترسی آزاد به اینترنت و اطلاعات.

اما نتایج این نظرسنجی جالب است. این نتایج که در دوازدهم دسامبر منتشر شده است نشان می دهد که سه گزینه زیر  به ترتیب بیشترین آرا را کسب کرده اند:

  • آموزش بهتر
  • خدمات پزشکی و درمانی بهتر
  • فرصت های شغلی بهتر

این آمارها نشان می دهد که آموزش، بهداشت و امرار معاش شایسته، از دغدغه های اصلی مردم جهان است. برخوردای از آموزش بهتر رتبه نخست را کسب کرده است. 3.3 میلیون نفر نیز تصویرشان از جهان بهتر، جهانی است با فرصت های شغلی بالاتر.  این گروه، داشتن فرصت های شغلی مناسب را به عنوان آرزوی خود برای یک جهان بهتر اعلام کرده اند.

 

منابع:

http://vote.myworld2015.org/

و

وبسایت سازمان جهانی کار (ILO)