سرخط خبرها
خانه / معلمان / مشکلات بیمه درمانی فرهنگیان از زبان یک معلم بهبهانی
مشکلات بیمه درمانی فرهنگیان از زبان یک معلم بهبهانی

مشکلات بیمه درمانی فرهنگیان از زبان یک معلم بهبهانی

هفته گذشته وقتی برای معالجه فرزندم به متخصص اطفال مراجعه کردم و بیمه طلایی فرهنگیان که طرف قرارداد بیمه آتیه سازان حافظ هست را نشان دادم ,پزشک متخصص با اظهار ناراحتی از این شرکت بیمه گفت :از مرداد ماه که با این شرکت قرارداد بسته اند ,هیچگونه پولی را بابت حق ویزیت و هزبنه های پزشکی دریافت نکرده اند. این پزشک گفت گویا با سایر متخصصین قرار گذاشته اند که از اول اسفند بیمه طلایی فرهنگیان رو نپذیرند.

امروز  شنبه سوم اسفند ماه دوباره رفتم مطب دکتر متخصص و در رابطه با بیمه تکمیلی آتیه سازان صحبت کردم.

ایشان گفت از مرداد ماه سال جاری این شرکت با برخی پزشکان قرارداد مشارکت بسته و تا امروز هیچ پولی بابت ویزیت و هزینه های پزشکی به ایشان و تنها داروخانه تحت قرارداد پرداخت نکرده است (این در حالی که که این شرکت با فرهنگیان از اردیبهشت قرار داد بسته و هزینه ها را کم کرده ولی تا شهریور هیچ پزشک و مرکز درمانی با این شرکت قراردادی نداشته که فرهنگیان بتوانند با آنها مراجعه کنند )

ایشان چندین بار با دفتر این شرکت در اهواز تماس گرفتند(در حضور خودم با تمام شماره هایی که از شرکت داشت تماس گرفت ,شماره تلفنهای شرکت در اهواز در انتها می آید ) ولی شماره ها مدام اشغال بودند و کسی پاسخگو نبود.

این پزشک در رابطه با قرار پزشکان متخصص در خصوص عدم قبول بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت : یکی از مسئولین اداره آموزش و پرورش یک هفته مهلت از ایشان خواسته تا بلکه بتواند شرکت بیمه آتیه سازان حافظ را متقاعد به پرداخت مطالبات پزشکان طرف قرارداد کند.

پس از آن با مسئول بخش تعاون اداره آموزش و پرورش تماس گرفتم و در این رابطه سوال کردم ,ایشان گفتند هر ماه مبلغی حدود 150 میلیون تومان سهم حق بیمه فرهنگیان شهرستان را به حساب این شرکت واریز کرده اند ولی باز هم شاهد بی نظمی و عدم پرداخت وجوه پزشکان از طرف شرکت بیمه آتیه سازان حافظ هستند.

امروز بعد از ظهر با یکی از داروخانه داران صحبت کردم ,این داروخانه قبلا با بیمه طرف قراردداد فرهنگیان قرارداد داشت اما الان ندارد.چرایی موضوع رو سوال کردم ,گفت : چون بیمه آتیه سازان بسیار در پرداخت حقوق بدنام هست کمتر کسی حاضر به عقد قرارداد می شود.

فقط نکته جالب توجه این هست که هر ماه حق بیمه از حقوق فرهنگیان کسر شده و از طرف اداره آموزش و پرورش به حساب شرکت بیمه پرداخت میشود.

معلمی از بهبهان خوزستان

…………………………………………………………….

شماره های تماس شرکت بیمه در اهواز:

06133360983 و 06133360043

باقی نام ها و شماره های تماس نزد حقوق معلم و کارگر محفوظ است

 

 

3 نظر

  1. قرارداد آموزش و پرورش با این بیمه به جای بیمه های توانمند بستن دیگر چه معنایی دارد؟

  2. قرارداد آموزش و پرورش با این بیمه به جای بیمه های توانمند دیگر چه معنایی دارد؟

  3. چند روز پیش منم چند تا سند پزشکی بردم بیمه اتیه شعبه خمین دیدم یکی یکی هر کدام را پس زد وفقط سه چهار تا را قبول کرد که با اعتراض من روبرو شد بخشنامه ها را اورد دیدم و گفتم ننگ باد کسی را که این بیمه را برای فرهنگیان انتخاب کرد و زیر بار این تبصره ها رفته است. گفتم نظر خواهی کنید ببیند چند درصد معلمان از این بیمه راضی هستند