سرخط خبرها
خانه / معلمان / مصدومیت یک معلم به ضرب چاقو این بار در ارومیه
مصدومیت یک معلم به ضرب چاقو این بار در ارومیه

مصدومیت یک معلم به ضرب چاقو این بار در ارومیه

به دنبال حادثه قتل یک معلم دبیرستان در بروجرد، این بار دبیر ارومیه ای مورد حمله یک دانش آموز قرار گرفت.


به گزارش سرای امید، بنابر شنیده ها از منابع خبری، یک معلم مقطع دبیرستان ارومیه در هنرستان شرافت ناحیه دو این شهرستان،توسط یک دانش آموز به وسیله چاقو مورد حمله قرار گرفته است.

دبیر مربوطه که مورد حمله این دانش آموز قرار گرفته است، پس از جراحت های وارد شده، در بیمارستان بستری شده است.

این دبیر جغرافی هنرستان شرافت، آقای درستکار نام دارد. متاسفانه این مساله با سکوت خبری مسئولین مواجه گردیده است.

هفته گذشته در حادثه ای مشابه در شهرستان بروجرد یک معلم به ضرب چاقو دانش آموز کشته شد و باعث واکنش های اجتماعی بسیار زیادی در سطح جامعه گردید. خبری شدن قتل معلم دبیرستانی پسرانه در شهرستان بروجرد بر اثر ضربه چاقوی دانش آموز ۱۵ ساله‌اش به فرصتی تبدیل شد تا معلمان ناراضی از سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش با طرح مجدد اعتراضات فروخفته‌شان در سالیان گذشته، همزمان او و نظام آموزشی کشور را به چالش بکشند.

 

عدم وجود نظام جامع در تشویق و تنبیه سیستم آموزشی ایران باعث بروز مشکلاتی این چنین در موارد مختلف گردیده است که نیاز به تدبیر و چاره اندیشی مسئولین نظام آموزش و پرورش ایران را می طلبد.

منبع: سایت سرای امید

یک نظر

  1. باسلام به همه معلمان ایران زمین ,سرزمین فخر وحماسه !مسئولین نظام آموزشی از ابن سینا درس بیاموزند که طرفدار تشویق و تنبیه بود و صدالبته تنبیه بدنی.دانشمندی که هنوز در دنیا آثارش تدریس میشود.مگر خود ما معلمان تنبیه نشدیم ؟هیچ معلمی بی جهت دست به تنبیه نمیزند مگر به هدف اصلاح.اگر این دانش آموزان چاقو به دست به موقع تنبیه می شدندهرگز این اتفاقات ناگوار پیش نمی آمد.معلمان خود شهید صحنه ی علم ودانشند .کاش مسئولین این قشر زحمتکش را زیرچتر حمایت خود قرار می داد تا این گونه دانش آموزان نسبت به شخصیت وجایگاه والای معلمان هتک حرمت نمی کردند.