سرخط خبرها
خانه / جنبش های مدنی جهان / معلمان برزیلی شب گذشته تظاهرات کردند
معلمان برزیلی شب گذشته تظاهرات کردند

معلمان برزیلی شب گذشته تظاهرات کردند

معلمان برزیلی شب گذشته تظاهرات کردند. 


      به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، درحالیکه فقط چند هفته تا زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل باقی مانده است ، این کشور به صحنه برپایی تظاهرات مختلف تبدیل شده است. شب گذشته نیز صدها نفر از معلمان برزیلی در خیابانهای شهر ریو دو ژانیرو تظاهرات کردند. معترضان می گفتند پولی که صرف احداث استادیوم و دیگر کارها برای میزبانی جام جهانی فوتبال دو هزار و چهارده شده است بایستی برای بهبود وضع نظام آموزش دولتی و ارتقای حقوق معلمان کشور هزینه می شد. معلمان برزیلی از دوازدهم ماه مه اعتصاب کرده اند. آنها کاهش ساعت کاری خود را نیز در این تظاهرات خواستار شدند. 
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت.. کشوری که نظام سلامت و آموزش و حمل و نقل آن مشکل دارد و درمعرض خطرهای جدی است، در شرایطی نیست که میزبان یک رویداد بین المللی باشد و شرایط چنین کاری را ندارد. 
اعتصابها به دیگر بخشهای دولتی برزیل نیز کشیده شده است. اعتصاب نیروی پلیس برزیل در اعتراض به حقوق پایین مصداق بارز این مسئله است. 

      یکی از معترضان گفت: اگر پلیس نباشد، هیچ خشونتی رخ نمی‌دهد. هنگامی که آن‌ها وارد عمل می‌شوند همیشه خشونت به بار می‌آید. شما نمی‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید.

      معلمان برزیلی دو ماه است که برای افزایش حقوق خود مبارزه می‌کنند. برآورد شده که حدود 50 هزار تن نیز برای حمایت از آن‌ها پیش از آغاز درگیری‌ها در راهپیمایی شرکت کرده‌اند اما پلیس تنها حضور 10 هزار تن را تایید کرده است.