سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش دریافتی/ تجمع معلمان مشهد (هفدهم اردیبهشت ماه)
گزارش دریافتی/ تجمع معلمان مشهد (هفدهم اردیبهشت ماه)

گزارش دریافتی/ تجمع معلمان مشهد (هفدهم اردیبهشت ماه)

غلامرضا آزادی، خراسان رضوی

معلمان مشهد با حضور چندهزار نفری خود ، با شعار« وزیر بی لیاقت استعفا استعفا » ، « معلم زندانی آزاد باید گردد»و « اتحاد اتحاد » سکوت خود را شکستند و با ذکر جمیل از یاد و خاطره همکاران دربند خویش خواهان آزادی و لغو احکام قضائی صادر شده بر علیه فعالان صنفی توسط قوه قضائیه گردیده و با زدن کف و دست بمدت 10 دقیقه که از بین بانوان شروع شد ه بود بر خواسته های خود تأکید کردند .

شکست سکوت  از آن جا آغاز گردید که نیروی انتظامی با نصب پرده و درج مطلبی از قبل با مضون  «معلمی عشق است و اگر به عنوان شغل به آن نگاه می کنید به دنبال کار دیگری بروید » در جلوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هیجان معلمان را بر انگیخت . در پی این مسئله تجمع کنندگان با الصاق عکس معلمان زندانی و پلاکاردهائی مبنی بر مطالبات مدنی بر روی  پرده فوق هشدار خود را متذکر شدند . پس از این برخورد دو نفر از افسران نیروی انتظامی با همراهی فردی دیگر اقدام به کندن عکسها و پلاکاردها نمودند که با برخورد و اعتراض شدید آقای جواد لعل محمدی از فعالین کانون صنفی معلمان ایران مواجه گردیده و مجبور به جمع آوری پرده خود شدند  .

در حدود ساعت یازده و تجمع حداکثری معلمان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور در بین معلمین نزدیک به 5 دقیقه از همدلی دست خالی دولت صحبت به میان آورد  و فرهنگیان را به داخل ساختمان اداری دعوت کرد . پس ازرفتن مدیر کل تعدادی از مسئولین اداره با همراهی افرادی منصوب به کانون صنفی دعوت خود را تکرار و نسبت به هدایت معلمان به داخل ساختمان اقدام نمودند که با برخورد مجدد آقای لعل محمدی و آقای خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد مواجه و آقای خواستار با رفتن بر روی سکو از کلیه فرهنگیان خواستند که هشیار باشند و فریب بازی های مرسوم را نخورند  و از حقوق معلمان زندانی خود دفاع کنند .

آقای خواستار که مورد تشویق شدید تجمع کنندگان قرار گرفته بود گفت « من در سالهای گذشته در طبقه دوم همین اداره محاکمه شدم و آقایان در هم دستی با دستگاه قضا آن چه را که به نا حق بود در حق بنده و همکارانم صورت دادند . وی همچنین گفت : رسول بداقی بالغ بر 6 سال از عمر خود را در زندان گذرانده و اکنون که نوبت به آزادی ایشان رسیده است پرونده سازی مجدد برای ایشان و دیگر همکارانی که دارای حکم تعلیقی هستند آغاز گردیده است .به دنبال این سخنان معلمان با شعار « زندانی سیاسی آزاد باید گرددد و معلم زندانی آزاد باید گردد» و همچنین «اتحاد، اتحاد» و « وزیر بی لیاقت استعفا ، استعفا» خواهان رسیدگی دولت به وضعیت معلمان زندانی ، تحول آموزش و پرورش و رفع تبعیض بین این وزارتخانه با دیگر وزارتخانه ها شده و بانوان حاضر در تجمع با شروع کف و دست که همه گیر شد تا 10 دقیقه بر خواسته های خود تآ کید کردند .

آن چه در این میان حائز تذکر و اهمیت است حضور بی نظیر فرهنگیان ، تعدادی از دانش آموزان دبیرستان ها و خانواده های معلمین  در بین تجمع کنندگان است.

mash

 

۲۰۱۵۰۵۰۷_۱۱۳۸۰۰

 

9 نظر

 1. سلام
  به امید انکه تلاش صنفی جامعه معلم مورد توجه مسئولین ذیربط قرار گیرد.ومعلمین بزرگوار هر چه سریعتر به خواسته هایشان برسند.. ولی در راه رسیدن به هدف – آنچه ضروری به نظر میرسد داشتن یک اتاق فکر در داخل صنف که بتواند با رهبری این تشکل ها در هر زمان لازم آنها را از هر جریان سباسی که به هدف و شان آنها لطمه خواهد زد دور نگه دارد. به امید تحقق خواسته های فرهنگیان عزیز.

  ا

 2. تجمع بعدی کی انجام میشه چرا اعلام نمی کنین ؟

 3. این بار مبارزان آزادی از مشهد برخاسته اند ….مبارکشان باشد ….به امید ازادی همه زندانیان سیاسی

 4. بازوانتان پرتوان باد رهروان تان بیش از پیش باد عظمتان راسخ
  چرا سایت را فیلتر می کنند این است جواب معلمها!

 5. همکاران عزیز مشهدی خسته نباشید به امید پیروزی همکار شما در کردستان

 6. من این
  آی مردم گرگ در صحن خیابان پر شده است
  شهر شاید نیست اینجایی که حیوان پر شده است
  شهروندان لطف کرده شهر را خالی کنید
  شهر با اصحاب خاص شخص سلطان پر شده است
  روستایی ها به جای دیگری هجرت کنید
  روستا با نوچه های حضرت خان پر شده است
  سال ها در شیشه می کردند خون خلق را
  در حراج مملکت جان ارزان پر شده است
  جامه ی تاریخ دانایی در این ملک غریب
  با ابوجهلان در ظاهر مسلمان پر شده است
  برگ های زرد ماندند همچنان بر شاخه ها
  برگ های سبز اما پای گلدان پر شده است
  پیر تر ها کوزه ی تدبیرتان را پر کنید
  این طرف ها کاسه ی صبر جوانان پر شده است
  سد این نامردمی ها عاقبت خواهد شکست
  رگ به رگ خونابه در چشمان ایران پر شده است

 7. در تمام استانها همکاران خانم ما پیشتازند! ،دیروز آنها از ما می خواهستند که آدرس دفتر کانونهای صنفی را برای مراجعه در اخیتیار شان قرار دهیم ،زیرا سایت های الکترونیک ما آنها را راضی نمی کنند!

 8. درود بر شرفتان

 9. برنامه بعدی چیه ؟ زودتر مشخص کنید تا دیر نشده