سرخط خبرها
خانه / معلمان / معلمان مشهد: مجددا تحصن خواهیم کرد

معلمان مشهد: مجددا تحصن خواهیم کرد

اعتصاب سراسری معلمان ایران در حالی برگزار شد که بسیاری از گروههای منتسب به معلمان که به زعم کانون صنفی معلمان ایران صرفا در پی تحقق خواسته های خود هستند نیز شرکت داشتند .

در صبح روز یک شنبه 10 اسفند 93 و قبل از شروع تجمع ، کسانی که از جلو اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی رد می شدند با پلاکاردهائی یک دست و یک رنگ برخورد می کردند که شعارهای درج شده در آن هیچ سنخیتی با خواسته های معلمان نداشت و نشان دخالت دست های دولتی داشت .

معلمان شهر مشهد در ابتدای ورود خود در برخورد با این پلاکاردها نسبت به نصب آن معترض و اقدام به پاره کردن آن نمودند که با برخورد اعضاء پارلمان فرهنگیان مشهد و سازمان معلمان مواجه شده و قبل از درگیری با تیز هوشی اعضاء کانون صنفی که در محل حضور داشتند پلاکاردهای دیگری نصب شد . سازمان معلمان از جمله مخالفان برگزاری تجمع اعتراضی بوده و پارلمان فرهنگیان شهر مشهد که کنگره آن با تصدی گری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان در چند ماه پیش برگزار شد با مخالفت شدید فرهنگیان حاضر در کنگره مواجه گردید و کلیه گروههای حاضر در اعتراض به دولتی بودن آن انتخابات آن را انتصابی دانسته و تحریم کردند .

قابل ذکر است قبل از تجمع  معلمان ، نیروهای امنیتی و حراستی با فیلمبرداری از پشت بام اداره کل نسبت به رصد روند اعتراض اقدام می کردند که معلمان با سکوت و نشان دادن انگشتان به معنان پیروزی ، عدم ترس خود از اقدام آنان را اعلام داشتند .

با انبوه شدن جمعیت معاون مدیر کل و رئیس ناحیه یک آموزش و پرورش با همراهی نیروهای حراست و تنی چند از اعضاء پارلمان و سازمان معلمان به قصد جلوگیری از انعکاس این تحصن که بالغ بر 1000 نفر در آن شرکت داشتند و باعث ترافیک شدید در خیابانهای اطراف شده بود ، با دعوت فرهنگیان متحصن به داخل حیاط اداره کل با مخالفت شدید آنان روبرو شده و خواستار حضور مدیرکل جهت ادای توضیح شدند.

در پی عدم حضور حسینی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بین تجمع کنندگان تعدادی ازمعلمان به داخل حیاط رفته و با طرح خواسته های فرهنگیان با برخورد خنثی و غیر محترمانه مدیرکل مواجه گردیدند . در پایان این تحصن معلمان اعلام داشتند که در صورت عدم توجه دولت به خواسته های آنان در خصوص تبعیض بین آموزش و پرورش و دیگر وزارت خانه ها به صورت گسترده تری به تحصن ادامه خواهند داد .

گفتنی است آقای جواد لعل محمدی از فعالین سیاسی و صنفی معلمان نیم ساعت پس از  ورود توسط دو تن از نیروهای امنیتی از محل تجمع به جای دیگری منتقل و در ساعت 5 بعداز ظهر و در پی اتمام تحصن آزاد گردید .

vlcsnap-2015-02-07-01h52m37s76vlcsnap-2015-02-07-02h11m51s138vlcsnap-2015-02-07-02h26m03s187

15 نظر

 1. همکار ناشناس

  صدای بلند سکوت معلمین از بهر فقر نیست
  بلکه داد و بیداد ما فرقیست که بین ما و دیگر کارکنان رواج است

  ✅ ﻣﺎ ﻣﻌﻠﻤﯿﻦ ﻻﯾﺤﻪ ﺭﺗﺒﻪ‌ﺑﻨﺪﯼ ﻧﻤﯽ‌ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ✅

  چرا ؟

  زیرا با :
  ﺳﻨﻮﺍﺕ ﺣﻀﺮﺕ‌ﻧﻮﺡ،
  ﻣﺪﺭﮎ آلبرت ﺍنیشتین،
  پشت‌کار ابن‌سینا،
  تألیفات دهخدا
  و ساعات تخصصی ضمن‌خدمت دکترحسابی ﻫﻢ نمی‌توان این ﺭﺗﺒﻪ ﺭﺍ ﮐﺴﺐ کرد.

  مگر ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ ﺑﺎﻧﮏ
  ﻻﯾﺤﻪ ﺭﺗﺒﻪ‌ﺑﻨﺪﯼ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ 400 ﺗﺎ 850 ﻫﺰﺍﺭﺗﻮﻣﺎﻥ در اسفند ‌ماه به ﺣﻘﻮﻗﺸﻮﻥ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﺷﺪﻩ است.البت مااز افزایش حقوق کارکنان بانک و یا سایر ادارات ناراض نبوده و نیستیم بلکه اعتراض ما به تبعییض پرداختی بین معلمان و سایر کارکنان هست .

  ﻣﺎ ﻣﯽ‌ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﺷﺮﻁ ﻭ ﺷﺮﻭﻃﯽ
  ﺣﻘﻮﻗﻤﻮﻥ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﺎﯾﺮ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ ﺍﺿﺎﻓﻪ بشود ﻭ ﺍﺯ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺜﻞ ﺁﻧﻬﺎ
  ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ بشویم *

  دوستان لطفا نشر دهید
  ✨✨✨✨✨✨

 2. مهمترین مشکل ما اینه که قدم اول رو بر می داریم و ادامه نمی دیم متاسفانه کانونها و انجمنهای معلمان هم یا موقعیت رو در نظر می گیرند یا قدرت سازمان دهی ندارند انجمن اسلامی که اصلا برای تحصن کاری نکرد هر چند موافق بودند
  و تنها کانون صنفی که حرکت اساسی تحصن رو صورت داد متآسفانه مدیریت نکرد یا یک کار رو نباید انجام داد یا باید به طور صحصح و تعریف و تدوین شده به اون پرداخت
  اگر کانون از این حرکات نیم بند دست برداره و برنامه های بعدی رو بریزه مسلما ما جواب بهتری خواهیم گرفت دولت اولین عکس العملشو به عمل معلمان نشون داد و ادامه این راه به مسئولین کانون بر می گرده خرج زیادی هم نداره اونا مثل قبل فقط به عنوان یه مرکز قانونی و صنفی مربوط به معلمان تاریخ اعلام کنند و معلمان خودشون بقیه کارها رو صورت خواهند داد

 3. مربی پرورشی

  درود و درود و درود
  خدا ناصرتان
  خسته نباشید
  دست مریزاد به معلمان خراسان

  • خواست اصلی ایرانیان اعم از کارگر و معلم :
   1 دارایی مسئولین نظام چقدر است و چقدر آن پس از مسئولیت و چگونه به دست آمده است ؟
   2 – چقدر مواد معدنی ، اولیه و نیم ساخته ، توسط نظام سیاسی از ایران خارج گردیده است ؟
   3 – پول های کلان چگونه از ایران خارج و به نفع مسئولین نظام در خارج از کشور انباشته می شود ؟

 4. محافظه کاری موریانه ای است که پایه های تشکل وحق طلبی را می خورد تا می توانیم از ان برحذر باشیم به سوی 17 اسفند در ادامه اعتراضات معلمان وهمه دستمزد بگیران ایران برویم روز جهانی زن روز پیکار زنان جهان برای رسیدن به عدالت وازادی است . بیشتر معلمان وپرستاران وخانه داران زنان هستند .پس برای رسیدن به حقوقمان زنان خانه دار را در همسایگی وفامیل ومحل زندگی وجلسات به مبارزات اجتماعی فرا بخوانیم .ما زحمتکشان مرد وزن از هم جدا نیستیم 8 مارس یا روز جهانی زنان کارگر ،روزی است که در حمایت از ادامه تحصن واعتراض با معلمان مشهدی واصفهانی که در حال اعتراض واعلام اعتراضات بعدی هستند ،همبستگی ایجاد کنیم ودر سراسر کشور دوباره به میدان بیاییم تا به بهانه تعطیلات عید ما را از حق خواهی امان منصرف نکنند . متحد وهمبسته در 17 اسفند روز حق طلبی زنان ایران وجهان به میدان ها وخیابان های شهر هایمان می اییم وپیکارمان را ادامه میدهیم راه پیروزی برگشتن به خانه ها نیست بلکه تداوم مبارزه وادامه حضور برای رسیدن به درخواست هاست . تجربه تاریخی این را درهمه جهان ودر همه دوران نشان داده است. راستی میلاد درویش این کنشگر بی ادعا را فراموش نکنیم .

 5. استاد عزیز دانشگاه که همه فرهنگیان را توصیه به صبر کرده اید!!
  زبونی و حقارت جز سرنوشت محتوم ما نیست. حقارتی را که خود برخود تحمیل کرده ایم. سر فرود آوردن در مقابل آدم هائی که منصوب ما هستند . این بار عجمی نیستیم که در پایین اسب عربی قدم برداریم. ایرانی ذ لیلی نیستیم که در مقابل مغول سر فرود اوریم تا سر از بد نمان جدا کند. این بار قربانی احساس حقارت خود شده ایم. قربانی باور نداشتن خود شده ایم.احساسات خودشیفتگی حقیر ترین آ دم ها را تحریک میکنیم تا آنها ما را کوچک کنند. دستگاه اهریمنی خلافت را خود نگهبانیم. با دست خود بر خود ظلم میکنیم. در روز 10 اسفند شکوه شیر برآمده از کویر را از دور دیدم. و با خود گفتم پایان قرن ها زبونی و حقارت و کوچکی در سرزمین ما فرا رسیده است. مردان پرغرور ایستاده و شیرزنان فرزندان ما در همه مدارس و دانشگاه ها و کتابخانه ها خود را از جهالت های تاریخی از توهمات تو در تو رهایی خواهند داد.و خرد ورزی را خواهند آموخت. و پیام تاریخی ملت اسطوره ای ایران را ملتی با چند هزار سال تاریخ مدنیت و فرهنگ را به جهانیان خواهند رساند. پیام مهرورزی و دوست داشتن همه انسان ها خردورزی و راست گفتاری راست کرداری و راست اندیشی.اما جه سود که دولتیان باز همان کردند که کرده بودند و ما…؟!

 6. تا رسیدن به خواسته ها اعتراضات ادامه دارد از اصفهانی ها یاد بگیریم که هنوز در اعتصاب هستن همه با هم روز 17 اسفند

 7. معلم ناشناس

  سلام دوستان
  این پیام رو یک هموطن فهیم با شغل آزاد برام فرستاده بود و خواهش کرده بود در گروهها نشر بدید.
  کدام قشر بیشتر تعطيلند و کم کار
  و حقوق زیادی میگیرند؟ ؟؟؟
  ..

  کارمندان دولت هر سال یک ماه مرخصی دارند

  در پایان هر ماه به کارمندان حداقل 80 ساعت اضافه کار میدهند یعنی در ماه حداقل ده روز پول کاری که اصلا انجام نشده است دریافت می کنند
  در طول سال میشود حداقل 120 روز
  یعنی 4 ماه

  پس تمامی کارکنان دولت در سال حداقل 5 ماه بیکارند.

  و حقوقشان هم حداقل دو برابر معلمان
  ..
  ضمناً کارمندان هر سال 2 ماه حقوق کامل را پاداش میگیرند
  غیر از عیدی و دیگر مزایا

  این شد که 7 ماه حقوق دریافتی بدون کار برای کارمندان محترم
  غیر فرهنگیان ارجمند

 8. اما معلمها دنبال جنجال نیستیم میخواهیم حق وحقوق ما را بدهند منی که با روح و روان وجسم بچهه های شما سرو کار دارم اگر روح وروانم آسیب دیده باشد چه انتظاری از من خواهید داشت، چرا همه اداره ها هزینع کمک رفاهی میگیرندولی در آموزش پرورش چنین خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! معلم نیازی به مسکن،لباس ایاب وذهاب ندارتد؟؟؟؟!!!!!!!!!!! چه کسی میداند که معلم چقدر به علت مشکلات میزو نیمکت و صندلی مدارس لباس پاره میکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! تا زه ما باید شیک پوش هم باشیم و وو……………………………

 9. استاد دانشگاه

  دوستان عزیز فرهنگی عجله نکنید ! ازطبقه روشنفکر جامعه بعید است
  آرامش
  پرهیز از انفعال وبلاتکلیفی و دلمردگی
  مطالعه
  کسب آگاهی ازهرطریق
  دیدار با دوستان خوب وشایسته
  گسترانیدن آگاهی بهرطریق بویژه درفضای مجازی ومحافل
  تماشا ورصد کردن وقایع کشور و بلعیدن ذخایرودارایی های کشور توسط عده ای جیره خوار تا آن زمان که اینان درمجاورت ترکیدن و ضیق جهل و وسعت آگاهی دستهای خود را بالا ببرند و اظهار بی کفایتی و اقرار به هدر دادن فنا و نیستی آموزش و پرورش کنند.
  صبوری
  صبوری
  صبوری
  ولبخند
  که لبخند ما اینها را بیچاره می کند

 10. کاش در همه ی شهرها تحصن ها ادامه داشته باشه تا حق و حقوقمان را بگیریم

  • سلام به همکاران عزیز آفرین به شما عزیزان مشهدی باور کنید اگه معلمان شهرهای بزرگ مثل مشهد و تهران و اصفهان و تبریز و ….. مثل این دفعه در تجمعات حضور فعال داشته باشند دولت و مجلس مجبور به حل مشکلات معیشتیمون خواهند شد.لطفا با هماهنگی کامل با سایر شهرستانها زمان بعدی تحصن را مشخص کنید

  • خواسته معلمان پایان تبعیض و برقراری حقوقی عادلانه مثل دیگر کارمندان است . نه معوقات و مطالبات محدود و رتبه بندی که شامل عده محدودی شده و مهر 94 میخوان اجراش بکنن.لطفا معلمان را دور نزنید.!

 11. امسال در تحصن ها فرهنگیای مشهد پرچم دار بودن
  دمتون گرم ما همه با شمائیم فقط بگید چیکار کنیم