سرخط خبرها
خانه / کارگران / نامه سرگشاده کارکنان صنعت نفت: گوش شنوایی برای بیان نابرابری قشر پایین دست وجود ندارد
نامه سرگشاده کارکنان صنعت نفت: گوش شنوایی برای بیان نابرابری قشر پایین دست وجود ندارد

نامه سرگشاده کارکنان صنعت نفت: گوش شنوایی برای بیان نابرابری قشر پایین دست وجود ندارد

کارکنان شاغل در مناطق نفتخیز جنوب طی نامه ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی نسبت به وضعیت مالی کارکنان شرکت ملی نفت وعدم پرداخت بموقع حقوق ومطالباتشان اعتراض کردند.
بخش هایی از این نامه که بتاریخ26اسفندماه در عصرنفت درج شده است به قرازیراست:
امروز چهارشنبه مورخ 26 اسفندماه 1394 تا این لحظه حقوق به حق کارکنان خدوم و سختکوش صنعت نفت واریز نشده چنانچه اهم این زحمتکشان در عرصه تولید جان برکف و دست بر شیرهای تولید نفت با پایین ترین حقوق انجام وظیفه می نمایند و هنوز محتاج وجوه رایانه های دولت میباشند .سال گذشته نیز با کمال تاسف شاهد آن بودیم حقوق کارکنان در آخرین روز سال یعنی شب 29 اسفند پرداخت شد.
گوش شنوایی در وزارت نفت برای بیان نابرابری حقوق و هزینه های زندگی قشر پایین دست بخصوص کارکنان عرصه تولید وجود ندارد و هیچکس پاسخگوی نیازها و کمبودهای این قشر که اهم آنها در کارخانجات فرآورشی جنوب کشور شاغلند نیست.
اکنون که تحریم ها برداشته شده انتظارخادمین صنعت نفت این بود که اوضاع معیشتی کارکنان بهبود یابد ولی هر روز شاهد بی حرمتی به کارکنان پایین دست تولید و صنعت نفت هستیم.
مدتهاست حقوق کارکنان در روز دوم و سوم هر ماه پرداخت می شود و از سوی دیگر ساعات اضافه کاری کارکنان بخشهای فنی و فرآورشی با یک دستورالعمل و بخشنامه کاهش بودجه کسر شده و کسی علت آن را بیان نداشته و جبران زحمات کارگران و کارمندان مذکور نمیشود.