سرخط خبرها
خانه / کارگران / نامه سرگشاده کارکنان قراردادی کمیته امداد دراعتراض به اخراج گسترده و تغییر وضعیت قراردادها

نامه سرگشاده کارکنان قراردادی کمیته امداد دراعتراض به اخراج گسترده و تغییر وضعیت قراردادها

جمعی از کارکنان قراردادی کمیته امداد با ارسال نامه ای در فضای مجازی، به اخراج گسترده کارکنان این نهاد و تغییر وضعیت قراردادها به حجمی و ساعتی اعتراض کردند.

بخشی هایی از این نامه تحت عنوان -درخواست پیگیری وضعیت نیروهای قراردادی کمیته امداد- بقرارزیراست:

چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار

با احترام به اطلاع می رساند مسئولین کمیته امداد در اقدامی تامل برانگیز دست به اخراج گسترده بسیاری از کارکنان قراردادی خود در سراسر کشور زده است.

مسئولین ذیربط علاوه بر اخراج این حجم عظیم از کارکنان، برای باقیمانده کارکنان با تغییر وضعیت قراردادها به حجمی و ساعتی شرایط را به گونه ای تعیین کرده اند که، سایر کارکنان قراردادی نیز تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشند.

در طرح جدید کمیته امداد،قراردادها به صورت 150 ساعت کار در ماه منعقد میگردد و حق بیمه از طرف امداد پرداخت نمی گردد و چنانچه فرد تمایل به برخورداری از بیمه باشد می بایست بصورت خویش فرما اقدام نماید.

لازم به ذکر است که با توجه به شرایط خاص کشور در ابتدای انقلاب؛ کمیته امداد از قانون کار معاف شده و این وضعیت تا کنون ادامه دارد، لذا مسئولین ذیربط با سوء استفاده از خلاء قانونی موجود طی دهه های گذشته ظلم مضاعفی را در حق کارکنان قراردادی روا داشته اند به طوریکه همینک کارمندان دارای نزدیک به دو دهه سابقه به راحتی از کار خود اخراج می شوند و به زودی به خیل عظیم مددجویان امداد خواهند پیوست.

گفتنی است تا به الان برای کارکنان قراردادی حتی بیمه بیکاری هم در نظر نگرفته اند و پس از اخراج با آن همه سابقه میبایست بدون هیچ درآمدی زندگی خود را گذران کنند و بعضاً به دلیل بالا رفتن سن آنها نمیتوانند در ارگان دیگری مشغول کار شوند.

کمیته امداد با این اقدام موجی از نارضایتی ها را در بین کارکنان دلسوز و خیر اندیش خود ایجاد کرده و سال جدید را به کام کارکنان قراردادی خود تلخ کرده