سرخط خبرها
خانه / معلمان / نامه یک معلم بازنشسته از سنندج/ تجمع ده اسفند معلمان سنندج

نامه یک معلم بازنشسته از سنندج/ تجمع ده اسفند معلمان سنندج

دوستان سلام
بنده معلم بازنشسته وازشهرستان سنندج استان کردستان هستم .بسیار متعجبم که از تجمع بسیار قوی فرهنگیان شاغل وباز نشسته ی سنندج گزارشی داده نشده است. روزیکشنبه برابر بادهم اسفند 1393فرهنگیان این شهرستان ازساعت 9صبح در محوطه ی اداره ی کل (آوپ)شروع به جمع شدن نمودن وبیشتراز 45 دقیقه نگذشته بود که تعداد آنها به بیشتراز2500 نفرمی رسید.استقبال بی نظیری که همکاران فرهنگی  بخصوص خانمهااز این فراخوان به عمل آوردند، بسیار چشم گیر بود.

دوستان با دست نوشته هایی که هر کدام حاکی از دردهای مشترک آنها بود در سکوت خود فریادها می زدندوآنچه را که مسولین وظیفه دارند وباید انجام بدهند ،یادآورشدند ،به امید این که در این مملکت گوش شنوایی وجود داشته باشد و سکوت آنها درک کند.

در پایان قطع نامه ای با ده خواسته قرائت شده وساعت 11/5محوطه ی اداره راباکمال ارامش ترک نمودند.

۲۰۱۵۰۳۰۱_۱۰۱۹۰۴۲۰۱۵۰۳۰۱_۱۰۱۹۰۶

11 نظر

 1. سلام بر همت بلند معلم.
  در هر جامعه ای که معلمین راکد باشند و بی تحرک، شک نکنید که آن جامعه بی تحرک است و راکد.
  در تمام دنیا هر کشوری را با آموزش و پرورش آن می سنجند.

  تنها راه احقاق حق ما ادامه همین اعتصاب هاست. نه گفتگو نه شلوغ کاری و نه کسانی را علم کردن. بلکه همه با هم بدون معطلی و هیچ حرفی ادامه ی مسیر تا گرفتن حق. اگر بگویم مثل پتروشیمی و بانک و شرکت نفت ، به نظرم اشتباه گفته ام. درست است بگویم آنها مثل ما. اما متأسفانه حالا برعکس است. ما با 200 و 500 هزار اضافه هم مشکلمان حل نمی شود. بلکه هماهنگی همه با هم .نه معلمین با هم.

  باز هم خواهم نوشت.

 2. فرهنگی مریوان

  بسیار عالی است همه شهرها باید بپا خیزند.

 3. مگه همه خواسته معلمان فوق العاده شغل و مطالبات و رتبه بندی است؟! یا افزایش محسوس حقوق و پایان نابرابری…مواظب باشیم ما را دور نزنند!!!

 4. سلام
  من یک دانشجوی مهندسی کشورم !فرزند یک فرهنگی !و کاملا با رنج و مشقت های یک زندگی با حقوق معلمی آشنا هستم !
  حرف ها و درخواست های شما معلمین عزیز کشورم ،حرفای بیست و اندی ساله ی بسیاری از معلمین کشور بودوهست !
  معلمین محترم و غیورکشورم !امروز که از این جنبش آگاهانه و هماهنــگ شمامطلع شدم !جرقه ی امید درون من شعله ور شد !
  باحرکت زیبای اعتراض با سکوت !بدون خشونت و فریادخود !نشان دادین که مثل همیشه بیدارترین و روشنفکرترین افرادنخبه ی کشور هستید چرا که اگر اعتراض شما همرااه باخشونت و سروصدابود چه بسا همانند گذشته صدایتان زود خاموش میشد !
  تنهارمز شما معلمین عزیز
  اتحاد اتحاداتحاد هست
  پشت همدیگرباشید
  قدرتمندترین نیروی دنیا دردستان شماست و آن قدرت تفکر و اندیشه ی نسل یک جامعه است !
  اگرازقدرت خود به خوبی آگاه باشید که هستید میتانید در اندک زمانی حقوق پایمال شده ی خود را بستانید و بیش از این گذشت بر این همه بی انصافی نکنید !
  من !ب عنوان فرزندیک فرهنگی !ب عنوان عضوی از جامعه ای که پویایی و اینده ی خویش را حاصل زحمت و دست رنج شمامعلمین کشورم میدانم !و سالهای سال شاهد سکوت غیرتمند شما در عین مشقت و رنج درزندگیتان بودم و ب عنوان یک دانشجو ! امیدوارم حقوق پایمال شده ی همگی شما هرچه زودتر برآرود شده و به حق خود برسید !
  من کوچکتر ازآنی هستم که به شماتوصیه ای داشته باشم !اما ب عنوان شاگرد کوچک و حقیرتمامی شمامعلمین غیورو محترم کشورم ،با ارادت تمام ، می خواهم بگویم که تا اگر میخواهید به حقوق خود درجامعه برسید باید همین مدل و سیره را بکارببرید !اعتراض با سکوت !همراه باهم !تمامی شهرها !
  و نکته ی بسیار مهمتر !راه اندازی مجدد و پویای کانون معلمان است که باید درهرشهر و شهرستانی دایر شود !تازمانیکه یک پایگاه منسجم متشکل از افراد قدرتمندو بااطلاع ازقوانین نداشته باشید صدای سکوتتان که هیچ !حتی صدای اعتراضتان هم به جایی نخواهید رسید !
  و من الله التوفیق !
  خداوند سایه ی شمامعلمین بزرگوار را هیچگاه ازسر این ملت و مملکت کم نکند !
  شاگرد حقیرتان !

  • ما هم از درک و همدردی شما بعنوان فرهیخته علمی کشور تشکر و قدر دانی بعمل می آوریم موفقيت های علمی و شغلی شما عزیزان بیانگر اهمیت و نقش آموزش رایگان و همگاني است که در صورت توجه بیشتر دست اندرکاران عرصه علمی محقق خواهد شد

 5. شاهین باصری از کرج

  صداقت ایشان از متن نامه بخوبی هویداست. درود بر شرف شما همکاران غیورم در کردستان.
  ما معلمان کرج با حضور خود در جلو اداره کل استان البرز و همچنین بعداز ظهر همان روز جلوی مجلس صدای شما همکاران را به گوش همگان رساندیم. گزارشها از اغلب شهرستانهای کشور بیانگر حضور گرم و متین معلمان عزیز بود.
  اتحاد رمز پیروزی است…

 6. درود بر غیرت و شرف شما معلمان آگاه که دیگر از تبعیض و بی عدالتی به ستوه آمدین.

 7. سلام
  باتشکر از شما برای انعکاس خبرتجمع فرهنگیان سنندج
  آیا می توانم از شما بپرسم که چه کسی ویا چه کانونی ازکدام شهراین سایت را اداره می کند؟

 8. امیدوارم معلمین سایرمناطق هم همت کنن

 9. کریم بستانچی

  ما در آموزش و پرورش همکاران باز نشسسته خود را ستارگان بی بدلیل و پر فروغ آ.پ.می دانیم و نیک میدانیم اکثر آنان در چه مشقتی زندگی می کنند.اما تنها راه پایان دادن به وضع اسف بارآ.پ.فشارها واعتراضهای صنفی معقول وآگاهانه است.
  همکار عزیز ای کاش نوبخت ،فانی ومعاونان لایق تر از خودش !!!!میدانستند که دیگر جایی در دل معلمان ندارند.
  در ضمن همکار عزیز ای کاش نام شما را می دانستیم تا نگویند غیر فرهنگیان پیام می گذارند. به خدامقامات حراستی نواحی کل کشور،عزیزان انتظامی و اطلاعاتی نیک میدانند با حقوق 1میلیون و200–300 تومان فقط میتوانی نفس بکشی.دلیل من شوکه شدن عزیزان نیروی انتظامی در مقابل اعتراض آرام و توام با سکوت معلمان در ارومیه بود.
  اعتراض قانونمند
  اعتراض هدفمند
  اعتراض آگاهانه……..معجزه آموزش و پرورش را رقم خواهد زد.

 10. علی یوسفی از ارومیه

  آفرین بر این معلم ها .این ها نیک می دانند که حق شان در این سال های خدمت در آموزش و پرورش ضایع شده است.و این را هم به خوبی می دانند تنها راه چاره اعتراض مدنی فراگیر تسلیم کننده دولت است.