سرخط خبرها
خانه / معلمان / نامۀ جمعی از فرهنگیان خمینی شهر به دکترفانی
نامۀ جمعی از فرهنگیان خمینی شهر به دکترفانی

نامۀ جمعی از فرهنگیان خمینی شهر به دکترفانی

نامۀ جمعی از فرهنگیان شهرستان خمینی شهر که به تازگی به حقوق معلم ارسال شده است:

به نام خداوندجان وخرد

 خدمت وزیر محترم آموزش وپرورش جناب آقای علی اصغر فانی

 

      با عرض سلام و ادب خدمت جنابعالی به استحضار می رساند که در حال حاضر  برخود وظیفه می دانیم تا از نگرانی های جنابعالی از وضعیت بودجه ومشکلات فرهنگیان تقدیر وتشکر نماییم و برخود نیز لازم می دانیم که مشکلاتی را نیز که هم اکنون بر مشکلات قبلی افزوده شده را نیز بازگو نماییم  شاید مورد توجه حضرتعالی قرار گیرد و این قشر زحمت کش نیزاز نگرانی دور شوند.

      جناب اقای فانی در رابطه با افزایش حقوق سالانه بار ها و بارها به دولت های قبلی گفته ایم وباز می گوییم که همساله در برنامه ی بودجه فلان درصد به حقوق کارمندان افزوده می شود.ولی هیچ دولتی توجه نکرده که مثلا 20درصد فلان کارمند که دوملیون حقوق دریافت می کند چهارصد هزار می شودو کارمندی که یک میلیون دریافت می کنددویست هزار تومان واین فاصله سال هاست که فاصله  ی طبقاتی را زیاد وزیادتر کرده است بین فرهنگیان ودیگر نهاد ها و کارمندان دولت لذا قبل از آنکه دیر شوداقدامی کنید.

– و اما گفته می شودکه فرهنگیان هنگام بازنشستگی با کسر دورتبه بازنشسته می شوند واین با توجه به حقوق پایین فرهنگیان  یک نوع بی عدالتی محسوب می شود.

–         سال هاست که دربین کارمندان دولت  حق ایاب وذهاب پرداخت می شود و این مورد در آموزش وپرورش اعمال نمی شود

–         بی توجهی به فرهنگیان امروزه شامل فرزندان آنها نیز شده است و شاهدآن هسیم که به فرزندان ممتاز فرهنگیان نیز بی مهری می شود.

–         از وقتی که طرح تعطیلی مدارس در پنجشنبه ها مطرح شد همکاران شاغل در ابتایی به جای 24 ساعت  25 ساعت کار می کنند و این درحالی است که باهمکارن شاغل در متوسطه ی اول هر دو در یکساعت کلاس درس را شروع کرده ودر یک ساعت به پایان می رسانند .درنتیجه آموزگاران ابتدایی یک ساعت بیشتر مشغول تدریس می باشند.

–         بی توجهی به صندوق وام ضروری فرهنگیان طی سال های زیاد و گرفتن یک درصدسودحاصله از پرداخت وام ها دست هیئت امنا های صندوق راباز گذاشته و نسبت به این سود ها  اقدامات خاصی انجام می دهند.که شایسته است در صد سود کاسته گردد.

–         معوقه ی بیمه طلایی فرهنگیان از سال89 و 91 پرداختنگردیده است  .ضمن اینکه تعهدات بیمه نسبت به تورم موجوددر جامعه نزدیک به سه سال است که تغییری نکرده است.

           و ….

       در پایان امیدواریم که با توجه به حضور شما در این عرصه و دلسوزی حضرتعالی و دولت تدبیر وامید  گام هایی در جهت رفع تبعیض را برداشته ونور امیدی در دل فرهنگیان زنده کنید .

 

باکمال تشکر جمعی از فرهنگیان شهرستان خمینی شهر

30 اردی بهشت 1393