سرخط خبرها
خانه / معلمان / نیکان نیک نژاد، تنها نیست، نیکان ها تنها نیستند
نیکان نیک نژاد، تنها نیست، نیکان ها تنها نیستند

نیکان نیک نژاد، تنها نیست، نیکان ها تنها نیستند

 

امروز اولین روز مدرسه نیکان نیک نژاد بود اما جشن شکوفه ها برای او رنگی دیگر داشت و نیکان در حالی اولین قدمش در مدرسه را تجربه نمود که پدرش محمدرضا نیک نژاد او را همراهی نمی کرد. پدر نیکان که بخاطر پیگیری مطالبات صنفی و آموزشی و به خاطر تلاش هایش برای یک آموزش بهتر برای کودکان در زندان است امروز نتوانست نیکانش را در هنگام ورود به مدرسه همراهی کند.

اما نیکان تنها نبود و در کنار مادرش، تعدادی از همکارانِ پدر، او را تا رفتن به سر کلاس همراهی کردند با او عکس گرفتند و یاد پدرش را گرامی داشتند. و صحنه ای که نیکان به معلمش گل می داد را ثبت کردند.
امروز جمعی از معلمان ایران به نشانه همراهی و همبستگی با خانواده محمدرضا نیک نژاد معلم محبوس در زندان اوین به نمایندگی از همکاران خود، نیکان را همراهی کردند. یکی از معلمان همراه نیکان گفت “بخاطر این امروز نیکان را همراهی می کنم چون تنها کاری است که می توان انجام داد برای کودکی که پدرش فقط بخاطر بهبود آموزش در زندان است” وی با اشاره به امکانات ضعیف مدارس دولتی از جمله مدرسه نیکان گفت ” آقای نیک نژاد چیزی بجز بهبود امکانات در نظام آموزشی نمی خواهد و کنشگری است که برای کیفیت آموزش تلاش می کند و نباید او را زندانی کرد و نیما را از وجود پدر محروم نمود.” همکار دیگری تاکید داشتند ” من آمده ام تا به عنوان یک مادر، در کنار خانم نیک نژاد باشم این لحظه برای یک مادر و یک پدر لحظه مهم و باشکوهی است و هیچ پدر و مادری را نباید از این لحظه شکوفایی محروم نمود آن هم پدری چون آقای نیک نژاد که برای آموزش بهتر کودکان پیگیر بود و امیدواریم با آزادی ایشان نیما روزهای آتی را در کنار پدر سپری نماید”
نیکان هنگامی که لحظات آخر با صدای خانم معاون جمع دوستان خود و همکاران پدر را برای پیوستن به صف آموزش ترک می کرد در برابر این درخواست که برای پدر چیزی بگو تا بعد از آزادی نشانش دهیم فقط در مقابل دوربین دستی تکان داد و لبخندی زد. نیکان نیز چون پدرش انسان آرامی است و لبخند بخش جدانشدنی تصویر این خانواده است یکی از دوستان نیک نژاد در همین راستا گفت ” همین خنده هاست که در آن موجی از امید دیده می شود ما آمده ایم تا به خانم نیک نژاد بگوییم نیکان تنها نیست هر چند هیچ کس نمی تواند موقعیت و جایگاه جناب نیک نژاد را پر کند اما ما به زندگی بهتر برای کودکان از جمله نیکان امیدوار هستیم”.
بجز نیکان ، آرمان بهلولی فرزند مهدی بهلولی، امیرحسین و مبینا فرزندان اسماعیل عبدی، شکیبا و ستایش فرزندان رسول بداقی ، مهر امسال را بدون حضور پدر شروع خواهند نمود. امسال شروع مدرسه برای این دانش آموزان در حالی بدون حضور پدر رقم می خورد که پدران آنها بعنوان فعالین صنفی معلمان در راستای تلاش های صنفی و برای بهبود آموزش در زندان هستند. مهر امسال کسانی از همراهی پدران خود محرومند که پدرانشان تنها جرمی مرتکب نشده اند بلکه کوشاترین معلمان برای بهبود آموزش بوده اند.