سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / هیچ کس از سانسور سود نمی‌برد
هیچ کس از سانسور سود نمی‌برد

هیچ کس از سانسور سود نمی‌برد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقبیح سانسور واقعیت ها در جامعه گفت: هیچ کس از سانسور سود نمی برد و سانسورچی ها باید بدانند دل مردم همیشه با حقیقت است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خبرنگاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، مدیران مسوول روزنامه ها، خبرگزاری ها و سایت های خبری و جمعی از فعالان عرصه های مجازی، سینماگران و مستندسازان سه شنبه شب با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت و گو کردند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تشکر از حُسن ظن و زحماتی که خبرنگاران و روزنامه نگاران در سال های اخیر برای حفظ اصالت انقلاب و حمایت از دلسوزان نظام کشیدند، اظهارداشت: آزادی بیان، آزادی اظهار نظر و جلوگیری از سانسور و تهدید، حق هر انسان و از مصرّحات اسلام و قانون اساسی است، همه در این موضوع اشتراک نظر دارند و در عمل است که معتقدین واقعی از ظاهرسازان جدا می شوند.
هاشمی رفسنجانی با قرائت آیه «فبشّر عبادی الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه» ؛ به تشریح و تفسیر آن پرداخت و گفت: بستن گوش و چشم مردم در مقابل حقایق ؛ یعنی بستن در سعادت به روی انسان ها و هرکسی این کار را با هر هدف و توجیهی انجام دهد؛ به اسلام، انقلاب اسلامی و مردم ایران ستم می کند.
وی، «لا اکراه فی الدین» را آیه افتخار مسلمانان در همه اعصار ؛ به ویژه در عصر انفجار اطلاعات دانست و افزود: هرکس چنین جملاتی را در فرهنگ دینی خود داشته باشد، از آن تابلو می سازد و به آن می نازد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقسیم سخنان پیامبر(ص) به وحی و جملات ایشان، یادآور شد: رسول مکرّم اسلام به مسلمانان فرمود که مطالبی که وحی است، انتقاد ناپذیر است اما تصمیمات خود من می تواند مورد سؤال و اعتراض باشد.
هاشمی رفسنجانی، آیات موکّد بر مشورت در قرآن را توجه به آرا و نظر مردم در دین مبین اسلام خواند و گفت: مشورت حکومت ها با مردم در گذشته بیعت بود و در عصر حاضر انتخابات است که شیوه اداره جامعه را انتخاب می کند.
وی با استناد به گفتار و نوشتار «جرج جرداق»؛ به صبوری های حضرت علی(ع) در برخورد با مخالفان عنود اشاره و خاطر نشان کرد: شخصیت عظیمی چون آن امام همام در جلسه ای که فردی به ایشان توهین کرد و پیروانشان برآشفتند و درصدد تنبیه بودند، دستور دادند که تحمل کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری توهین های که در سال های اخیر به شاگردان امام که زبرالحدید مبارزه بودند، گفت: کسانی در جامعه ادعای انقلابی گری دارند که در سال های مبارزه به خاطر اندیشه های متحجرانه ؛ مبارزه را تلاش برای برافراشتن پرچم ضلالت می دانستند.
هاشمی رفسنجانی با تبیین اهداف انقلاب اسلامی و مخاطرات ایام مبارزه؛ گفت: مردم به اسلام واقعی روی آورده بودند که در گفتار و رفتار امام راحل متجلّی بود.
وی، رشد آگاهی جامعه را دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی خواند و افزود: درحال حاضر جوانان یک روستای دور افتاده در استان های مرزی مانند دانشجویان دانشگاه های تهران تحلیل می کنند و این نشان می دهد که از ابزارهای اطلاع سانی در جهت درست و برای رشد اطلاعات و آگاهی خویش استفاده می کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، فشارها و اذیت های سال های اخیر را برخاسته از سیاست زدگی بعضی ها در جامعه دانست و گفت: مردم ایران با درک عمیق و درست از شرایط، یک روز وارد عرصه انتخابات شدند و سیاسی ترین کار ممکن را انجام دادند و نگذاشتند انقلاب اسلامی بیش از این منحرف شود. هاشمی رفسنجانی در بیان علل پیروزی اندیشه اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری، به نقش رهبری معظم انقلاب اشاره و تصریح گفت: یک جمله ایشان که رأی مردم حق الناس است، فضای اعتماد را به جامعه هدیه داد تا مردم به پای صندوق ها بیایند.
وی در بیان اهمیت «حق الناس» در آیات و روایات اسلامی و ضرورت توجه به آن در عصر حاضر، گفت: رهبری با علم و اجتهاد این جمله را گفتند و وظیفه خبرنگاران، نویسندگان و شخصیت های دینی و فرهنگی کشور است تا برای جاودان کردن و گسترش آن در جامعه تلاش کنند.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر بیانات اخیر آیت الله خامنه ای درباره اعتدال اظهارداشت: دانش ایشان ایجاب می کند که به اعتدال عقیده داشته باشند و این افتخار مردم ایران است که دولت اعتدال نیز شکل گرفته است.
وی در بیان چرایی و چگونگی نام نویسی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حقیقتاً نمی خواستم بیایم، اما وقتی اصرار مردم را دیدم؛ با خود گفتم که نباید به این همه تقاضاها، احساسات و استدلات عقلی و سیاسی پاسخ منفی بدهم.
وی با یادآوری اتفاقات پس از نام نویسی و نتیجه انتخابات افزود: خداوند تاریخ ایران در این مقطع به گونه ای رقم زد تا مردم نجیبانه و صبورانه انتخاباتی انجام دهند که دنیا را متحیّر کرد و نگاه آنان را به مردم ایران تغییر داد.
هاشمی رفسنجانی با بیان آیات قرآن در نهی از غیبت و تجسس؛ گفت: در فضای اعتدال باید به این آیات روشن قرآن عمل شود که هم خواسته قانون اساسی و هم مطالبه عمومی است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آگاهی مردم را ستود و با اشاره به نقش خبرنگاران در بیان واقعیت ها؛ گفت: هرچند حقایق بیشتر روشن شوند، جامعه بیدارتر و به طبع آن انقلاب نهادینه تر می شود.

یک نظر

  1. سردسته همه ی…