سرخط خبرها
خانه / کارگران / واکاوی دلایل مرگ دردآور تعمیرکار پله برقی در میدان احمدآباد اصفهان/ مسوولان، گناه قصور خود را به گردن کارگر نیندازند
واکاوی دلایل مرگ دردآور تعمیرکار پله برقی در میدان احمدآباد اصفهان/ مسوولان، گناه قصور خود را به گردن کارگر نیندازند

واکاوی دلایل مرگ دردآور تعمیرکار پله برقی در میدان احمدآباد اصفهان/ مسوولان، گناه قصور خود را به گردن کارگر نیندازند

گزارش از : اعظم شکوهی

به گزارش ایمنا، مسوول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار ایمنا اعلام کرد: متاسفانه ظهر پنجشنبه 27/1/1394، حادثه‌ی تلخی را در میدان احمدآباد اصفهان شاهد بودیم که در جریان این حادثه، یک تعمیرکار پله برقی هنگام تعمیر پله برقی پل عابر پیاده واقع در ابتدای خیابان بزرگمهر به طرز دردآوری جان خود را از دست داد.

مسعود عنایت زاده افزود: این تعمیرکار ۳۰ ساله هنگام تعمیر پله برقی، یکی از پله‌های بالایی را از جا درآورده و برای تعمیر به داخل آن رفته بود که متاسفانه ناگهان پله برقی شروع به کار می‌کند و باعث می‌شود که بدن تعمیرکار جوان در میان پله‌ها گرفتار شده و قطع شود.

وی با تاکید بر اینکه علت دقیق حادثه در دست بررسی است، گفت: بر اساس نتایج اولیه، علت این حادثه که در ساعت 11 و 40 دقیقه روز پنج شنبه رخ داد، بی احتیاطی شخص قربانی بوده است چراکه ایمنی کارگاه باید قبل از شروع به کار، تامین می‌شد.

به گزارش زندگی سالم، این که دلایل این حادثه چه بوده هنوز مشخص نیست، اما یک کارشناس رسمی دادگستری در رشته حوادث ناشی از کار در گفتگو با سایت زندگی سالم به علل این رویداد دلخراش اشاره کرد.

علیرضا رضا خواه با اشاره به این که در این حادثه نه تنها شهرداری اصفهان بلکه دیگر ارگان ها نیز مقصر بوده اند گفت: متاسفانه نه تنها شهرداری اصفهان به عنوان متولی اصلی این امر بلکه دیگر ارگان ها نیز فقط به ظاهر قضیه توجه دارند؛ در حالی که به احتمال زیاد این شخص در اثر یک اشکال برقی دچار این حادثه شده است.

وی در خصوص مسایل فنی پله های برقی افزود: پله برقی وسیله ای است که در اختیار مسافر خود نیست و کنترل و توقف آن نیازمند سیستمی است که چه از لحاظ الکتریکی و چه از نظر مکانیکی خیلی قوی باشد و دارای ایمنی بسیار بالا باشد که شامل انواع سنسورهای حس گر و میکرو سوئیچ ها است و مسافر نیز هیچ نقشی در توقف آن ندارد.

این متخصص بهداشت حرفه ای بیان داشت: در زمانی که حادثه ای رخ می دهد اپراتورها یا مسافران باید این سنسورها را فشار دهند تا متوقف شود، سیستم پله برقی به افراد کاردان و دارای مهارت که تمام حس گرهای این میکروسوئیچ ها را دائما بازدید کنند و مشکل را رفع کنند نیاز دارد و باید این وسیله مرتب کنترل و سرویس شود تا از حوادث احتمالی چه برای مسافران و چه اپراتورها جلوگیری کند.

رضا خواه افزود: از سوی دیگر تعمیرکاران و نصابان پله برقی باید آموزش های لازم را در این زمینه دیده باشند و حداقل تحصیلاتشان دیپلم فنی باشد، علاوه بر آن باید از آموزشگاه های فنی و حرفه ای دوره ایمنی کار با پله برقی را دیده باشند، چون که این شغل، استاندارد تعریف شده دارد.

وی اضافه کرد: این تعمیرکار به احتمال قریب به یقین کد آموزش شغل به شماره 11/3520 که در تاریخ 1/7/90 تدوین شده را نداشته در صورتی که  افرادی که در این شغل پذیرفته می شوند باید به وسیله پیمانکاری که آنها را می پذیرد 170 ساعت آموزش های لازم را دیده باشد که 90 ساعت آن نظری و 180 ساعت آن عملی است که نشان دهنده اهمیت بالای ایمنی این شغل است.

این متخصص رشته حوادث ناشی از کار اظهار داشت: کار مهم دیگری که باید انجام می شد و قطعا انجام نشده، بالا بودن سلامت جسمی و روحی تعمیرکاران پله برقی بر اساس ماده 90 قانون تامین اجتماعی است و باید پیش از پذیرش، معاینه ای از افراد صورت بگیرد که متاسفانه در این مورد اعمال نشده است.

رضا خواه بیان داشت: از دیگر عواملی که منجر به چنین حوادث دلخراشی می شود این است که شهرداری ها با توجه به این که خود دارای واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی هستنند، اما شرکت های پیمانی اقدام به جذب افراد در این زمینه می کنند و این فرد نیز همچون دیگران مستقیما حقوق بگیر شهرداری نبوده است زیرا شهرداری ها کل نصب و راه اندازی پله های برقی را به شرکت های خصوصی می دهند و وظیفه دارند در قراردادی که با پیمانکاران و این شرکت ها می بندند همیشه بر کار آنها نظارت کنند.

وی ادامه داد: همچنین شهرداری ها باید با شرکت هایی قرارداد ببندند که صلاحیت های لازم را دارا باشند و وزارت کار آنها را تایید کرده باشد که متاسفانه با رانت و مسائل پشت صحنه این اتفاق نمی افتد و شرکت های واجد شرایط را به کار نمی گیرند.

این کارشناس رسمی دادگستری در رشته حوادث ناشی از کار تاکید کرد: شهرداری ها باید بر کار این شرکت ها نظارت کنند تا افرادی که به چنین کارهایی گمارده می شوند کارت مهارت فنی را از سوی وزارت کار داشته باشند در حالی که متاسفانه این مساله رها شده است در حالی که شغل نصب و راه اندازی پله برقی جزو شغل های مکانیکال رشته تاسیسات است و نیاز به مهارت های فنی لازم و بهداشت و ایمنی کار بسیار زیادی دارد.

رضاخواه بیان داشت: شخص متوفی از جمله نصابان و تعمیرکاران شرکتی بوده که پیمانکار شهرداری است و آنگونه که از شواهد امر بی می آید وی یکی از پله ها را باز کرده و داخل پله برقی برای تعمیر رفته در صورتی که وی می بایست ابتدا برق اصلی را قطع می کرد علاوه بر این که هیچ ناظری از سوی کارفرما در محل نبوده و وی به صورت موضعی برق را قطع کرده است.

وی اضافه کرد: پله های برقی معمولا 16 عدد میکروسوئیچ دارد که البته خود این میکرویوئیچ ها دو نوع هستند که یک نوع آن معمولی و نوع دیگر آن قفل شونده هستند که میکروسوئیچ های قفل شونده در نقاط حساس پله برقی تعبیه می شوند.

این متخصص در خصوص نحوه حادثه پیش آمده یادآور شود: متوفی زمانی که به درون محوطه پله برقی برای  رفع مشکل رفته، میکروسوئیچ های قفل شونده به طور ناگهانی رفع قفل شده و ناگهان شروع به کار کرده است و متاسفانه این تعمیرکار بین پله برقی گیر کرده و بله برقی وی را دور خود تابانده و باعث این حادثه فجیع شده است.

رضا خواه با اشاره به این که باید کلان نگر به ماجرا نگاه کرد، گفت: در درجه اول وزارت کار نباید شهرداری ها را رها کند به این امید این که زیر نظر وزارت کشور هستند زیرا بخش کارگری شهرداری ها در دست پیمانکاران است و بنابراین به قانون کار در زمینه ایمنی توجه نمی شود، در حالی که طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها موظف به رعایت ایمنی هستند.

وی افزود: از سوی دیگر شهرداری که خود متولی بخشی چون آتش نشانی و خدمات ایمنی است باید ایمنی را بسیار بیشتر مورد توجه قرار دهد اما متاسفانه با شرکت های پیمان کاری در این خصوص قرارداد می بندد که اکثر این قراردادها بر اساس روابط و نه توجه به صلاحیت فنی و تخصصی بسته شده است.

این کارشناس رسمی دادگستری در رشته حوادث ناشی از کار بیان داشت: سهل انگاری و قصور محرز مسوولان به زیان نیروی کار و صیانت از آنها منجر شده که باعث رخ دادن این حادثه شده است. در هر صورت برای پیشگیری از حوادثی این چنین، و حادثه ای که در بهمن ماه سال گذشته رخ داد و منجر به مرگ نه نفر شد آنالیز شود و هر کس به نسبت قصوری که مرتکب شده، میزان خسارت را به صورت مادی یا معنوی پرداخت کند و برخورد جدی با مقصران و مسوولان دولتی شود، نه این که چنین حوادثی را به گردن همان کارگر حادثه دیده انداخت.

منبع:

مجله زندگی سالم