سرخط خبرها
خانه / معلمان / وزیر افزایش حقوق معلمان را تکذیب کرد
وزیر افزایش حقوق معلمان را تکذیب کرد

وزیر افزایش حقوق معلمان را تکذیب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس وزیر آموزش و پرورش در خصوص افزایش ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان گفت: تا کنون در این خصوص خبری نشنیده‌ام.

به گزارش فارس، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه شانزدهین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا قرار است که حقوق فرهنگیان به جای افزایش ۲۰ درصدی، افزایش ۲۵ درصدی برای سال ۹۳ داشته باشد، اظهار داشت: من نشنیده‌ام؛ اولین بار است که می‌شنوم.
 
وی افزود: ما تلاش می‌کنیم اما من تا حالا این صحبت را نشنیده‌ام.
 
فانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «امسال ۱۳ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و از طرفی ۵۰ هزار نیرو در آموزش و پرورش کمبود وجود دارد برای این موضوع چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟»، خاطر نشان کرد: ما یک ساماندهی نیروی انسانی داریم که بخشی از اینها را برطرف می‌کند.
 
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از طریق خرید آموزش و به کارگیری معلمان موجود در ساعات غیر موظف بخش‌هایی از مشکل جبران می‌شود؛ این تمهیدات را برای حل مشکل اندیشیده‌ایم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که «می‌توانید این اطمینان و نوید را بدهید که دیگر از نیروهای خدماتی و شرکتی که قبلاً استفاده می‌شد دیگر استفاده نمی‌شود؟»، گفت:‌ یقیناً استفاده نخواهیم کرد.