سرخط خبرها
خانه / معلمان / پیام یک معلم شهرضایی درباره وضع کنونی ایران
پیام یک معلم شهرضایی درباره وضع کنونی ایران

پیام یک معلم شهرضایی درباره وضع کنونی ایران

حمید رحمتی-معلم در شهرضا

متن پیام: با سلام. وضع کنونی ایران ما:
سال های بسیار دور در محله ی ما گروهی از ساکنان در کنار هم وهمفکر هم بودند اما همیشه با رفتار طلبکارانه وخشن در گیر با مردم شهر وحتی مناطق دیگر..این قوم که از افرادی لا ابالی وبی قید وبند ونترس ودر یک کلمه احمق ونادان بودند،تنها مرام قوم خویش را مقدس می دانستند وبه قول امروزی ها خط قرمز آنان همین قوم وبزرگ دانستن این گروه بود.

آنان از مردان قانون واز بزرگان حسابی نمی بردند وتنها شجاعت وجسارت را در این می دانستند که حاضرند جان خود را بدهند حتی در قبال ناشایسته ترین کارها(البته خود آن راناشایست نمی دانستندبلکه سلحشوری وشجاعت می دانستند)یی که منافع خود یا گروهشان را در آن می دیدند.

هر گاه با یک گروه یا فرد در گیر می شدند. (خصوصاً اگر کینه ای از آنان داشتند) اگر عملی مانند ضرب وجرح وچاقو کشی انجام می گرفت ودر این ماجرا برنده خودشان بودند چه قدر این عملیات را شجاعانه و…….. واگر دقیقاٌ بدون کوچک ترین تغییری همین عملیات انجام وبه ضررآنان می انجامید آن را عملی قبیح و………. می نامیدند. وبزرگان این قوم به جای تقبیح عمل زشت ومبرا از عمل نادرست طرف داری وحمایت از عاملان آن را وظیفه خود می دانستند.

البته بگویم که این افراد در محله نسبت به ساکنان آن بسیار نبودند اما چون یک قوم بودند  ودر عقاید همان گونه که همیشه باطلان بر عقایدشان استوارتر بوده اند راسخ بودند،نام محل ما با آنان عجین شده بود،هر گاه نام محله ما در جایی که آن را می شناختند برده می شد تمام افرادنگاه تنفر انگیز همراه با نا امنی می کردند.حال آنکه فرهیختگان زیادی در این محل زندگی می کردند ودیگران که آنان را می شناختند حتی گاها،از انان می خواستند که از آن محل نقل مکان کنند.

افسوس وصد افسوس که حال ایران را آن گونه می بینم که دنیا به آن اینگونه نگاه می کند که اگر یک عملیات تروریستی از طرف حامیان ما باشدآنرا شهادت طلبانه میخوانیم واگر از مخالفان ما باشد تروریستی وخرابکارانه می دانیم.

پس این که قرآن می گوید هر کس خود را برحق بداند ودیگران را ناقص تر حتی اگر وافعیت این امر ثابت شده باشد،باز ابلیسی می شود که با آن همه عبادت وقداست پست ترین موجودات شد.پس بیایید هر  کس ودر هر مقامی هستیم خود وعقیده خود را برتر وبهتر از دیگران ندانیم که تشخیص این مساله با کل وجود یعنی همان خداست. این سطور از عقل ناقصی  به نام حمید رحمتی از آموزگاران شهرضانوشته شده است ونام خود را نوشتم تا از عواقب آن نهراسند وانان که این مطلب را درست می دانند از عواقب تکثیر مطلب نگران نباشند ودیگرانی که آن را باطل می دانند اگر دلایلی دارند یک گمراه را هدایت نمایند. باتشکر

10 نظر

 1. فقط اعتصاب و نرفتن به کلاس درس چاره ی کار است. همه متحد شویم و نترسیم هیچکس نمیتواند با یک سد بزرگ رویارو شود.

 2. سلام تنها راه باقیمانده بیا ن اعتراض از طریق حضور در مدارس و نرفتن سر کلاس درس یا حضور در کلاس درس و تدریس نکردن است تا این خبر از طریق دانش آموزان به خانواده ها منتقل شود و خانواده ها هم به صف معترضین بپیوندند.( تجمع بیرون از مدرسه باعث ایجاد برچسب سیاسی می شود).

 3. احمدی -تربت حیدریه

  خدمت زینال زاده عزیز خانواده محترمشان غم ازدست دادن مادر را تسلیت می گویم.
  احمدی تربت حیدریه

 4. چینی های قدیم برای اینکه از شر حمله دشمنان در امان باشند دیوار بزرگ چین را ساختند؛ اما در صد سال اول ساخت دیوار، سه بار دشمنانشان بدان نفوذ کرده و با چینی ها جنگیدند.
  دشمنان از دیوار بالا نرفتند بلکه به دربانها رشوه داده و از آنها گذشتند.
  چینی ها به ساخت بنای سد استوار پرداختند اما برای ساخت نگهبانهایش کاری نکردند غافل از اینکه نیروی انسانی مهمترین مسئله است.
  یکی از شرق شناسان می گوید:
  برای انهدام یک تمدن، سه چیز را باید منهدم کرد:
  اول) خانواده
  دوم) نظام آموزشی
  سوم) الگوها و اسوه ها
  برای اولی منزلت مادر به عنوان مربی کودکان را متزلزل کن
  برای دومی از منزلت معلم بکاه و در جامعه او را بی ارزش کن.
  برای سومی منزلت نخبگان و دانشمندان را هدف قرار ده تا کسی آنها را الگوی خویش قرار ندهد.

 5. با سلام خدمت همکاران عزیز،
  بچه ها این حرکت درست و خوب است، ما باید اول از هرچیز هویت خود را بازیابیم و همه همکاران ما بدانند که باید اعتراض کنیم، آن روز به امید خدا میتوانیم در یک روز کل ایران را به تعطیل کشیده و حق و جقوق خود را به گوش تمام مردم برسانیم. به امید آن روز

 6. اگرازقران دورباشیم به مسایل نادرست نگاه می کنیم شایدبلاهایی که درمنطقه است دسته دسته وریشه ریشه شدن
  دین محمد میباشد براساس سورهی انعام(65) گروهی برای عذاب گروهی دیگر فرستاده شده اندوچون توحید درزندگی
  وشغل ماوجود ندارد وبهدیگران توسل میکنیم موفقیتی درکارنیست (48و254)بقره– (9)زمر—

 7. نامه برادرمان آقای رحمتی زنده کننده روحیه شجاعت فرهنگیان است تا بدون ترس و واهمه حق خود را طلب کنند

 8. گویند انسان خوابیده را میشود بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده،نمیشود.حکایت کنونی کشور ما اینچنین است برادر.
  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست
  آنچه البته به جایی نرسد،فریاد است.

 9. حالا این متن مثلا چه چیزی را ثابت می كند؟
  چه حقی را از معلم فلاكت زده می ستاند؟
  معلم حق خودش را شفاف و واضح فریاد می زند ولازم نیست این حق مسلم را پشت كنایه ها و واژه ها پنهان كند.
  ضمن احترام به نظر اقای رحمتی معتقدم این نوشته دردی از معلمان را دوا نمی كند.

 10. خانه از پای بست ویران است …………..خواجه در بیند نقش ایوان است