سرخط خبرها
خانه / کارگران / پیمانکاران شهرداری خرم آباد، 5 تا 7 ماه است که حقوق کارگران را نپرداخته اند
پیمانکاران شهرداری خرم آباد، 5 تا 7 ماه است که حقوق کارگران را نپرداخته اند

پیمانکاران شهرداری خرم آباد، 5 تا 7 ماه است که حقوق کارگران را نپرداخته اند

500 کارگر فضای سبز شهرداری خرم آباد، 5 تا 7 ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند.

این درحالی است که با وجود کسر هفت درصدی بیمه از حقوقشان، حق بیمه آنها هم پرداخت نشده است.

گفته می‌شود بدهی کلان شهرداری به پیمانکاران بخش خصوصی دلیل اصلی این پرداخت نشدن حقوق کارگران است.

در همین رابطه، مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز خرم آباد که وظیفهٔ نظارت بر عملکرد پیمانکاران را بر عهده دارد درباره دلایل تعویق در پرداخت حقوق این کارگران به ایلنا گفت: متاسفانه مشکل اصلی در بدهی هایی است که شهرداری به پیمانکاران دارد.

جلالوند افزود: طرف قرارداد پیمانکاران شهرداری‌های مناطق هستند، اگر این بدهی‌ها وصول شود پیمانکاران هم حقوق کارگران را به موقع پرداخت می‌کنند. در برخی مواقع پیمانکاران بنیه مالی مطلوبی ندارند که بتوانند به موقع مطالبات کارگران را وصول کنند نهایتا شاید بتوانند یکی دو ماه اول را پرداخت کنند اما قطعا به دلیل مشکلات مالی که وجود دارد نمی‌توانند در دراز مدت نسبت به پرداخت به موقع مطالبات حقوقی کارگران درست عمل کنند. بنابراین شهرداری باید نسبت به انجام تعهداتش سرعت عمل بیشتری به خرج دهد تا مطالبات به موقع وصول شود.

……………………………………………….

با واگذاری پروژه ها و بخش های تولیدی و خدماتی به شرکت های پیمانکاری، دولت از خود سلب مسئولیت کرده و هیچ نظارتی بر اجرای قانون کار و حداقل دستمزد مصوب انجام نمی شود واین در حالی است که کارگران طرف قرارداد با شرکت های پیمانکاری  همواره با مشکلات و بی عدالتی های  فراوان دست و پنجه نرم می کنند، از قراردادهای موقت و عدم امنیت شغلی گرفته تا تعویق در پرداخت دستمزدها و عدم پرداخت مزایای قانونی.