سرخط خبرها
خانه / معلمان / پیوند خبرنگاران ومعلمان/ گزارش دیدار با روزنامه نگاران در روز خبرنگار
پیوند خبرنگاران ومعلمان/ گزارش دیدار با روزنامه نگاران در روز خبرنگار

پیوند خبرنگاران ومعلمان/ گزارش دیدار با روزنامه نگاران در روز خبرنگار

محمد حبیبی

وارد که شدیم  هرکدام مشغول کاری بودند.ساعتهای آخر برای بستن صفحات روزنامه و آماده کردن آن برای انتشار  فردا بود.همیشه برایم جالب بود که محیط کار روزنامه نگاران از نزدیک ببینم و امروز در روزخبرنگار، این فرصت فراهم شد که به همراه آقایا ن نیکنژاد ،بهلولی وایمان زاده در دفتر روزنامه های شهروند ،قانون و جهان صنعت حاضر شویم وبا این عزیزان به گفتگو بنشینیم.

با وجود فشار کاری ،با روی باز و لبهایی خندان به استقبال ما آمدند. دوستان روزنامه نگار از مشکلات وسختی های کار رسانه گفتند،از ممیزی ها و تیغ سانسور ،از فشارهای داخلی وبیرونی در انتشار مطالب و از فقدان امنیت کاری و دستمزدهای پایین.ماهم به نمایندگی از کانون های  صنفی معلمان و فعالان صنفی مستقل از تلاشهای دوستان عرصه مطبوعات به خصوص در یکسال اخیرقدردانی کردیم.از آموزش وپرورش و مشکلات اموزشی کشور صحبت کردیم.از تنگناهای کار معلمی ،از کمبود امکانات اموزشی وهمچنین از مرحوم خشخاشی و فقدان امنیت وافزایش خشونت درمدارس گفتیم.دیدار جذاب و خوشایندی بود.

به باور من اغراق نیست اگر سهم مهمی از موفقیت جنبش معلمان در یکسال اخیر را مرهون بازتاب و انعکاس موثر خبرهای کنش های صنفی مان از سوی دوستان عرصه رسانه بدانیم.

این قشر زحمت کش باوجود همه فشارها یاری رسان معلمان بوده اندو تقدیر از انها کمترین کاری بود که می توانست در روزخبرنگار انجام شود.به قول یک دوست روزنامه نگار باوجود پشتیبانی همیشگی آنها از فعالان مختلف عرصه اجتماعی وسیاسی ،کمتر یادی از آنها میشود و در این یکسال اخیر و به خصوص دراین روزها هیچ گروهی به اندازه معلمان درتقدیر وستایش از آنها پیشگام نبوده است.

پیوند مبارکی است که باید درتقویت هر چه بیشتر آن کوشید،پیوند میان معلمان و خبرنگاران.

 

یک نظر

  1. اسداله نصیری

    وزیر کار با صراحت گفت: حال خبرنگاران خوش نیست! ما فرهنگیان نیز حالمان خوش نیست! کارگران نیز حالشان خوش نیست! مهندسان و پرستاران و پزشکان نیز حالشان خوش نیست!کاسبان بازار هم می گویند حالشان خوش نیست… پس در این مملکت حال چه کسانی خوش است؟!پیشنهاد می کنم حال کسانی که خوش نیست خندوانه را تماشا کنند! چون به زور خندیدن شیوه ی جدیدی است که ارائه می شود!وقتی حال اقشار مختلف خوش نیست چطور می توانند حتی به زور بخندند؟!