سرخط خبرها
خانه / معلمان / چهل و شش امین روز بازداشت دبیر کل

چهل و شش امین روز بازداشت دبیر کل

گزارش از محمدرضا نیک نژاد

……………………………………….
روز یکشنبه 18 مرداد اسماعیل عبدی با خانواده گفتگویی تلفنی داشت. همسرش حال عمومی او را مثبت ارزیابی نمود و روحیه اش را خوب دانست. دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران( تهران) در پاسخ به چگونگی وضعیت پرونده اش گفته است، احتمالا در یکی دو هفته آینده وضعیت پرونده در شعبه دوم بازپرسی مشخص خواهد. در خبری دیگر و در پی سفر هفته گذشته رییس جمهوری به شهرستان اسلام شهر، برادر اسماعیل عبدی گزارشی را تهیه نموده و برای آگاهی همکاران و دوستان منتشر کرده است. در متن گزارش می خوانیم که” باسلام به تمام همکاران و همراهان آقای عبدی. در سفر روز پنج شنبه ریاست جمهور به شهرستان اسلامشهر، پدرم با تنظیم و تهیه دو نامه برای رییس دفتر ریاست جمهور و گروه همراه، توضیحاتی درباره روند دستگیری، بازجویی و اتهامات او نوشت. پدر اسماعیل عبدی در نامه ها تاکید کرده است که یکی از اتهامات پسرش عضویت در کانون صنفی معلمان است و از رییس جمهور خواسته است پیگیر وضع پسرش باشد. پدرم از رییس جمهور پرسیده است که اگر کانون صنفی معلمان غیرقانونی است، چرا جلوی فعالیتش گرفته نمی شود؟ و اگر قانونی است، چرا اعضای آن دستگیر می شوند؟
علت رفتار دوگانه دستگاهای قضایی و اطلاعاتی با اشخاص منتقد دولت و فعالان صنفی به چه دلیل است!؟ در بخش دیگری از این نامه ها به برخی از مشکلات اسماعیل و خانواده و سه فرزندش اشاره شده است. پس از تحویل نامه ها به نزدیکان رییس جمهور، روز شنبه از دفتر ریاست جمهوری با پدرم تماس گرفتند وکدملی و مشخصات کامل اسماعیل و پدرم را خواستند و گفتند شخص رییس جمهور گفته اند هیچ معلم فعال صنفی نباید در زندان بماند!
با این رویداد و سخنان رییس جمهور، امید به آزادی اسماعیل در دل پدرم زیاد شده و امیدواریم در روزهای پیش رو خبرهای خوبی به خانواده ما برسد. انشاالله”
ضمن سپاس از اطلاع رسانی محمد عبدی برادر دبیر کل ما هم امیدواریم رییس جمهور بنا به وظیفه قانونی اش پیگیر وضع اسماعیل عبدی شده و به زودی شاهد آزادی پدر مبینا،امیر حسین و ماندانا کوچولو باشیم.

یک نظر

 1. موافق استیضاح

  باز فانی
  با رسانه
  با خبرهای فراوان
  می دهد از رتبه من
  وعده های سرخرمن
  ایستاده در گذرگاه
  توی مترو سر کوچه، توی ایستگاه
  حرف های بی بهانه
  جمله های کودکانه

  می شنیدم از کسبه
  داستانهای نهانی
  رازهای رتبه بندی
  در رسانه در رسانه در رسانه
  اندک اندک یارهمراه
  می رسدمهر ماه از راه
  حرف های پوچ آن مرد
  میگردد از دور هویدا
  وعده های سر خرمن
  پخش گشته همه جا
  بس فریبا بود رتبه به چه زیبا بود رتبه !
  می شنیدم اندر این گوهر فشانی
  حرف های ناز فانی
  رازهای رتبه بندی ، قصه بز بز قندی
  پیش چشم مرد فردا
  رتبه بندی خواه تیره خواه روشن
  هست رویا ، هست رویا ،هست رویا
  با معذرت از شاعر اصلی
  زندگی آهسته تر من خسته ام
  کوله بار پاره ام را بسته ام
  زخم پایم درد دارد٬ صبر کن
  تا کسی مرهم گذارد٬صبر کن

  صبر کن در سایه بنشینم کمی
  شاید از ابری ببارد شبنمی
  وادی رویای من اینجا نبود
  روح من همبازی شبها نبود

  صبر کن من راه را گم کرده ام
  در سیاهی ها تلاطم کرده ام
  صبر کن تا راه را پیدا کنم
  صبر کن تا کفش خود را پا کنم …..