سرخط خبرها
خانه / کارگران / کارگران ایران خودرو به تقلیل تحقیر آمیز پاداش دنا، قاطعانه عکس العمل نشان دادند

کارگران ایران خودرو به تقلیل تحقیر آمیز پاداش دنا، قاطعانه عکس العمل نشان دادند

حوالی ظهر دوازدهم اسفند بدنبال نصب نامه ای مبنی بر تعلق 200 هزار تومان پاداش دنا به کارگران سطوح مختلف شرکت ایرانخودرو، کارگران برخی سالنهای تولیدی این شرکت بویژه سالن شاتل خشمگینانه با خواباندن تولید دست از کار کشیده و در محوطه های کارخانه منجمله مقابل کتابخانه دست به تجمع زدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال اعتراضات کارگران ایرانخودرو در دی ماه سالجاری، بحث پرداخت مبلغ 800 هزار تومان به عنوان پاداش دنا از سوی مدیریت ایرانخودرو در میان کارگران مطرح شده بود اما از آنجا که طرح این مبلغ بطور شفاهی عنوان شده بود بعدا صحبت از ششصد هزار تومان و پانصد هزار تومان به میان آمد تا اینکه امروز کارگران ایرانخودور با نامه ی نصب شده ای در قسمتهای مختلف کارخانه مواجه شدند که طی ان تعلق مبلغ 200 هزار تومان به عنوان پاداش دنا امضا شده بود.

بنا بر این گزارش، کارگران سالنهای مختلف شرکت ایرانخودرو با دیدن این نامه و مبلغ قید شده در آن به عنوان پاداش دنا، آنرا اهانتی نابخشودنی به خود اعلام کردند و قاطعانه با خواباندن تولید، دست به تجمع در محوطه های کارخانه زدند و سپس بی آنکه ساعت پایان کار فرا رسیده باشد بسیاری از آنان محل کارخانه را ترک کردند. در تجمعات امروز کارگران ایرانخودرو در محوطه های کارخانه، بحث ادامه اعتراض تا زمان عقب نشینی کارفرما از مبلغ 200 هزار تومان پاداش تحقیر آمیز در جریان بود.

لازم به یادآوری پاداش دنا از جمله پاداشهایی بود که قبل از اعتراضات کارگران ایرانخودرو مقرر شده بود به آنان پرداخت بشود اما با آغاز اعتراضات این کارگران در دی ماه سالجاری، مدیریت شرکت برای فائق آمدن بر اعتراضات کارگران اعلام کرد این پاداش را به مبلغ 800 هزار تومان پرداخت خواهد کرد که سپس صحبت از ششصد هزار تومان و پانصد هزار تومان شد. این پاداش علاوه بر پاداش افزایش سقف تولید به 600 هزار خودرو در سالجاری است که قرار است به کارگران ایرانخودرو پرداخت بشود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 12 اسفند ماه 1393

یک نظر

  1. شاهین باصری از کرج

    درود بر شرف شما کارگران زحمتکش!
    ما معلمان کرج از شما اعلام حمایت می کنیم و همیشه کنار شما هستیم. همانطور که دهم اسفند بسیاری از کارگران را جلو مجلس در کنار معلمان دیدیم. اتحاد رمز پیروزی است…