سرخط خبرها
خانه / خانه / کارگران خود به سراغ رسانه ها رفتند
کارگران خود به سراغ رسانه ها رفتند

کارگران خود به سراغ رسانه ها رفتند

امسال در نمایشگاه مطبوعات اتفاق جالبی افتاد.

تعدادی از  کارگران معدن سنگرود برای اینکه صدای اعتراضشان شنیده شود، پنج شنبه گذشته در نمایشگاه مطبوعات حاضر شدند و به سراغ خبرنگاران ایلنا در غرفه این خبرگزاری رفتند.

مرتضی نیک‌پور، رییس شورای اسلامی کار معدن سنگرود  با انتقاد از رسانه‌ها به دلیل بی‌توجهی به یکسال اعتراض همکارانش به خبرنگاران ایلنا در نمایشگاه مطبوعات  گفت: در حالی که این رسانه‌ها با میلیارد‌ها تومان پول بیت المال اداره می‌شوند کمترین توجهی به مطالبات ما کارگران ندارند.

او در عین حال افزود: ما از یکسال پیش و برای تحقق مطالباتمان بار‌ها دست به اعتراض صنفی و اعتصاب زده‌ایم اما این رسانه‌ها برای یکبار هم که شده اعتراضات ما را پوشش نداده‌اند.

او در پایان گفت: بیشتر کارگران معدن سنگرود در آستانه بازنشستگی قرار دارند و انحلال این معدن ظلم مضاعفی در حق آنان محسوب می‌شود.

 

کارگران معترض معدن سنگرود  در یک ماه گذشته تجمعات و حرکات اعتراضی بسیاری برگزار کرده بودند تا از انحلال این معدن و بیکاری کارگران جلوگیری کنند. 300 کارگر این معدن از آذرماه گذشته و پس از تلاش های مکرر کارفرما برای انحلال معدن، آینده شغلی شان را در خطر می بینند. تصمیمات ناعادلانه کارفرما و بی توجهی مقامات دولتی،  کارگران  این معدن را واداشته تا همه راههای اعتراض را امتحان کنند……………