سرخط خبرها
خانه / کارگران / کارگران شرکت پارس خودرو خطاب به رییس جمهور: به دریافتی‌های نجومی مدیران رسیدگی کنید
کارگران شرکت پارس خودرو خطاب به رییس جمهور: به دریافتی‌های نجومی مدیران رسیدگی کنید

کارگران شرکت پارس خودرو خطاب به رییس جمهور: به دریافتی‌های نجومی مدیران رسیدگی کنید

جمعی از کارگران پارس خودرو در نامه ای خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از تبعیضات آشکار در شرکت پارس خودرو، خواستار رسیدگی به دریافتی های نجومی مدیران و رفع این تبعیض ها شدند.

متن کامل این نامه که نسخه ای از آن در اختیار حقوق معلم و کارگر قرار گرفته، به شرح زیر است:

احتراماً ما کارگران شرکت پارس‌خودرو در کمال مسرت پیام محکم و مثل همیشه مصمم جنابعالی در جهت مبارزه با پرداخت‌های کلان به برخی مدیران را با گوش جان شنیدیم و بارقه‌ای از امید در دل رنج دیده ما روشن شد. امیدواریم با تدبیر همیشگی جنابعالی این دستور به اجرای کامل برسد. حال برای کمک به اجرای هرچه بهتر این طرح و به عنوان یک نمونه عملی خلاصه‌ای از وضعیت نابسامان شرکت خودروسازی پارس خودرو را به استحضار می‌رسانیم:
مدیرعامل شرکت پارس خودرو مشاوران زیادی دارد که یکی از آن‌ها ساکن آمریکا و دیگری بین فرنگ و ایران در حال رفت و آمد می‌باشد که حقوق‌هایی نجومی برای ایشان در نظر گرفته شده است. نکته جالب اینکه مشاور ساکن آمریکا از دوستان و همکاران سابق مدیرعامل می‌باشد و معلوم نیست با وجود با وجود مشاوران فرهیخته داخل میهن عزیزمان چرا شرکت باید هزینه رفت و آمد به آمریکای دوست مشاور مدیرعامل را لز محل عرق جبین کارگران زحمتکش پرداخت نماید. این در حالی است که آقای آقامحمدی در طول سه سال مدیرعاملی شرکت، پارس خودرو را به زیان‌دهی کامل رسانده است.
از طرفی یک معاون مدیرعامل در پارس خودرو حدود ۵ میلیون تومان حقوق ثابت دریافت می‌کند که با احتساب ۱۲۰ ساعت اضافه کار ارفاقی (حتی اگر یک ساعت هم اضافه کار نداشته باشد) و مزایای دیگر به بالای ۱۰ میلیون تومان می‌رسد و مسلماً قائم‌مقام و خود مدیرعامل رقم‌های بالاتری را دریافت می‌کنند. علاوه بر این حقوق و مزایا وام‌های کلان بدون سود خودرو و معرفی به بانک مهر برای دریافت تسهیلات کلان بدون سود از محل سپرده‌های شرکت نیز اضافه می‌گردد. همچنین دریافت مبالغ ۸۰ میلیونی و بالا‌تر مدیرعامل شرکت در مجمع سالیانه شرکت علیرغم زیان‌ده بودن شرکت نیز قابل ذکر می‌باشد.
اما آنچه که بیشتر از هرچیزی دل کارگران پارس خودرو را به درد می‌آورد کم نکردن این مزایای مدیران حتی در دوران تحریم و رکود شرکت و در عوض کم کردن حداقل مزایا و وام‌های ناچیز کارگران در طول این دوره می‌باشد که باعث فشار مضاعف بر گرده ضعیف کارگران شرکت شده است. این در حالی است که مدیرعامل شرکت با آوردن مدیرانی ناکارآمد از سایپا کاشان که بعضاً سابقه سوء مدیریت در آن شرکت را هم داشته‌اند، کلکسیونی از مدیران سایپایی مامور در پارس خودرو را تشکیل داده‌اند که با حقوق و مزایای حتی بالا‌تر از مدیران بومی شرکت هیچ درکی از درد و رنج کارگران شرکت ندارند. از طرف دیگر هرکسی که جرات اعتراض به فامیل بازی و حیف و میل اموال‌ شرکت را به خود بدهد، حتی اگر دارای سابقه بیشتر از ۲۰ سال در شرکت باشد تبعید یا اخراج می‌شود که این برخورد‌ها نارضایتی کارگران شرکت را به حد ‌‌‌نهایت رسانده است.
لازم به ذکر است مزایای ذکر شده فقط مزایای علنی مدیران شرکت پارس خودرو می‌باشد و انواع مزایای غیرعلنی و پاداش‌های شب عید و مسافرت‌های آنچنانی به این لیست اضافه می‌شود.
لذا خواهشمند است جهت تسکین دل کارگران زحمتکش پارس خودرو اقدامی عملی مبذول فرمایید.