سرخط خبرها
خانه / کارگران / کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل سرگردان میان کارفرما و بانک!
کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل سرگردان میان کارفرما و بانک!

کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل سرگردان میان کارفرما و بانک!

نماینده کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل گفت: کارگران از کار بیکار شده ذوب آهن اردبیل بین کارفرما و بانک سرگردان و معطل مانده‌اند و نمی‌توانند به حق و حقوقشان دسترسی پیدا کنند.

او در این باره گفته است، با توجه به اینکه تمام اموال کارخانه ذوب آهن در رهن بانک صادرات است ما نمی‌توانیم به حق و حقوق واقعی‌مان دست پیدا کنیم.

چندین بار اعتراضی که در مقابل استانداری انجام داده‌ایم حتی یکبار با رفتار نامناسب ماموران انتظامی روبه‌رو شدیم.

به گزارش فارس ، صبح روز ششم شهریور ماه، نماینده کارگران ذوب آهن اردبیل در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اردبیل اظهار کرد: ما بیش از 24 ماه است که حقوق و مزایایمان را نگرفته‌ایم و عیدی سال‌های 92 و 93 را نیز دریافت نکردیم و چشم‌انتظار رای دادگاه بودیم تا به حق و حقوقمان برسیم اما دادگاه نیز شرکت را محروم کرده است نه کارفرما را.

وی با بیان اینکه نه بانک و نه کارفرما به خواسته‌ها و مطالبات قانونی ما تمکین می‌کند گفت: با توجه به اینکه تمام اموال کارخانه ذوب آهن در رهن بانک صادرات است ما نمی‌توانیم به حق و حقوق واقعی‌مان دست پیدا کنیم.

نماینده کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل ادامه داد: تمامی 300 کارگر بیکار شده این کارخانه از این وضعیت گله‌مند هستند و شرایط اعتراض‌ها و نگرانی آنها از این وضعیت استان اردبیل را به چالش جدی کارگری تبدیل کرده به طوری که ما در رسیدن به حق و حقوقمان به بن‌بست رسیدیم.

وی عنوان کرد: قرار است تا پایان شهریورماه که مهلت پایانی قرارداد ما است حق و حقومان پرداخت شود که اگر این امر تحقق پیدا نکند ما در آستانه سال تحصیلی جدید و فرارسیدن عید قربان شرمنده اهل و عیال خواهیم شد و نمی‌توانیم بعد از این مدت بیکاری نان زن و بچه‌مان را پیدا کنیم.

وی دراین دیدار افزود، چندین بار اعتراضی که در مقابل استانداری انجام داده‌ایم حتی یکبار با رفتار نامناسب ماموران انتظامی روبه‌رو شدیم که به جای دریافت حق و حقوقمان با برخی ناملایمتی‌ها نیز روبه‌رو هستیم.