سرخط خبرها
خانه / کارگران / کارگر اعتصابی ایران خودرو: وضع معیشتی ما خیلی بده
کارگر اعتصابی ایران خودرو: وضع معیشتی ما خیلی بده

کارگر اعتصابی ایران خودرو: وضع معیشتی ما خیلی بده

پس از گسترش اعتراضات در ایران خودرو نسبت به عملی نشدن وعده های مسئولان و پایین بودن دستمزدها، یک کارگر اعتصابی، پیامی برای حقوق معلم و کارگر ارسال کرده است.

متن پیام:

سلام من يكي از كارگرهاي ايران خودرو هستم كه دارم پول خونم رو مي گيرم نه پول كاركردنم رو . وضعيت معيشتي ما خيلي بده و اين حقوق در هيچ شركتي داده نميشه . اين اعتصاب غذا از تاريخ ١٠/١٦ اتفاق افتاد و در سالن هاي بدنه سازي و موتورسازي و مونتاژ و رنگ و قراره اگه نامه طرح طبقه بندي مشاغل اجرایی نشه، اعتصاب كار و اعتصاب سوارشدن به سرويسهاي اياب و ذهاب هم انجام بشه . اميدوارم رسانه ها و مردم به اين موضوع بپردازند و نگذارند حق ٥٠ هزار خانواده ايراني پايمال بشه.

م.ص کارگر ایران خودرو

5 نظر

 1. سلام خدا به کارگران ایران خودرو کمک کنه
  دیگه امید به مسئول های متکبر وظالم امیدی نیست

 2. سلام.بچه ها خسته نشید انشاالله درست میشه.واقعا متاسف هستم واسه مسئولانی که خبر دار بشن ولی رسیدگی نکنند.چون خواسته ما رعایت حداقل هاست……

 3. سلام. یک کارگر فنی و متخصص یا تکنسین فنی ویا حتی کارشناس با بیش از 10 الی 15 سال سابقه با 50 ساعت اضافه کار در شرایط بسیار سخت کارخانه ایرانخودرو با آنهمه استرس و فشار تولید و حوادث جانی و تلفات و بگیر و ببندهای حراستی حتی در حد خط فقرهم دریافت نمیکنه!!! دریافتی 1300000 با تمام تفاسیری که گفتم چقدر به خط فقر بدهکاره .؟؟ ایرانخودرویی از دیدگاه مدیران و دژبانهای حراستیشون صبح که میره سرکار خرابکار و بمب گذار و تروریسته و عصری که برمیگرده دزد و سارقه . غذاش هم که عامل سرطان و هزار جور مریضی چر؟؟ چونکه مدیران و شرکتهایی هستند که باید این وسط کلون بخورن!!!! هدیه مدیریت به مدیران میانی و بالاتر در عوض راه اندازی خط جدید حداقل با یک دستگاه از لوکسترین محصول شرکت شروع میشه تا پاداشهای چند صد میلیونی ولی پرسنل ؟؟؟ 13 درب خروج در مقابل ناراضیان بازه !!!! هرکی ناراحته بره!!! این جواب مدیرعامله که دو روزه مهمونه و بعد از اینکه چندین میلیارد کاسبی کرد میزاره و میره و میراث شوم خراب کردن قوانین تبعیض آمیز و تضیع کننده حقوق کارگری که پیغمبر بر دستانش بوسه میزد را بجا میزاره. ایکاش یه مومن خداترس تو این مملکت عدل علی پیدا میشد و سرمایه و زندگی این مدیران (ایرانخودرویی ) رو قبل و بعد از مدیریتشون حسابرسی میکرد. تا بچه گریه نکنه شیرش نمیدن و تا کارگر تو یک سیستم استثمارگر و تمامیت خواه از حقش دفاع نکنه ،حقوقشو بهش نمیدن . خواهشا به خون همون جوونهای بیگناهی که 5 سال پیش روز اربعین تو ایرانخودرو زیر گرفته شدن و آقای نجم الدین به بهترین نحو خونشونو پایمال کرد گول حرفها و سیاستهای تفرقه انداز مسئولین ایراخودرو رو نخورید و صف و ستاد درکنار هم حقوق حقه خود را مطالبه کنید.و با وعده و وعید الکی هم گول نخورید چون که میفرمود مارا به رخت و چوب شبانی فریفته است … این گرگ سالهاست که با گله آشناست . بیایید روسری را که غروی به پرسنل اهدا کرد به بازماندگان مدیرانش که شورا رو منحل کردن و هرساله از سر و ته حقوق کارگر زدن برگردونیم.

 4. سلام صحبت من مدیر ها و هیئت مدیره است
  مگه طبق گفته خودتون همه ما جزء یک خانواده نیستیم .پس چرا فکر افراد خانواده خودتون رو نمی کنید
  چرا باید یک مدیر 40 برابر یک کارگر دست مزد بگیره
  چرا باید کسی که سه شیفت کار میکنه تو خرج خورد و خوراک خونه ش بمونه و شرمنده زن و بچه ش بشه

 5. دوستان و همكاران عزيز
  ما هم در مركز طراحى و توسعه محصول و پلتفرم (مركز تحقيقات) با شما همگام هستيم. ما هم پيرو شما هستيم. وضعيت ما هم مثل شماست. تا تحقق خواسته مون ادامه ميديم.