سرخط خبرها
خانه / کارگران / کارگر مشغول به کار جان می بازد، خودش مقصر است!!
کارگر مشغول به کار جان می بازد، خودش مقصر است!!

کارگر مشغول به کار جان می بازد، خودش مقصر است!!

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان روز چهارشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت: کارگر مشغول به کار در کیلومتر 75 لاین شمالی اتوبان زنجان – تبریز در برخورد خودرو سواری پراید به کام مرگ کشیده شد.

سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی افزود: جان باخته که از کارگران شرکت پیمانکاری راه بود هنگام نصب علایم ایمنی در این مسیر ارتباطی به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و سهل انگاری در به کارگیری تجهیزات لازم ازجمله چراغ چشمک زن و استوانه های ترافیکی و کله قندی دچار این حادثه تلخ و دلخراش شد.

شیرمحمدی افزود: راننده خودرو پراید در این حادثه مقصر نیست و کارشناسان پلیس راه اعزامی به محل بر اساس قانون کارگر متوفی و پیمانکار مربوط را به دلیل عدول از قوانین و مقررات به صورت 50 – 50 مقصر تشخیص دادند.

این مرگ دلخراش تنها یک نمونه از صدها مورد مرگ دلخراش کارگران به علت غفلت کارفرماهاست. کارگر متوفی پنجاه درصد مقصر تشخیص داده می شود و در این میان، حق و حقوق قانونی او به فراموشی سپرده خواهد شد. 

عدم رعایت قوانین، عدم نظارت دقیق کارفرما بر رعایت اصول ایمنی و بی توجهی مقامات مسئول، کارگران بسیاری را به کام مرگ کشانده است و خانواده های بسیاری را بدون سرپرست و نان آور رها کرده است. چه کسی پاسخگوست؟؟؟؟