سرخط خبرها
خانه / کارگران / کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: جان بهشتی، معلم زندانی به علت اعتصاب غذا در خطر است
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: جان بهشتی، معلم زندانی به علت اعتصاب غذا در خطر است

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: جان بهشتی، معلم زندانی به علت اعتصاب غذا در خطر است

بر اساس مطالب منتشره توسط کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)، محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی در اعتراض به حکم ناعادلانه ی صادره و در حال اجرا علیه خود، دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

این کانون اعلام کرده است که ” به دنبال ادامه یافتن بازداشت محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان واعلام اجرایی شدن احکامِ معلق مانده ی پیشین، با خبر شدیم این فعال صنفی به منظور اعتراض به اجرایی نمودن این احکام ناعادلانه، از چهارشنبه هشتم مهر ماه اقدام به اعتصاب غذای خشک (نخوردن آب و غذا به طور مطلق) نموده است. یاد آوری این نکته ضروری است که حکم منجر به زندانی شدن کنونی بهشتی، در سال 89 در شعبه ی 15 دادگاه انقلاب و طی جلسه ای که پنج دقیقه بیشتر طول نکشیده، صادر شده است. اعتراض و امتناع های بعدی از پذیرش این حکم ناعادلانه نیز، گوش شنوایی نیافته است …”

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن اعلام حمایت مجدد از خواسته ها و مطالبات معلمان که بخشی مهم و تاثیر گذار در طبقه ی کارگر هستند، خواهان پایان دادن به تعیب قضایی علیه محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی و دیگر فعالان کارگری است و عواقب هرگونه مشکل جسمی و جانی که در اثر اعتصاب غذا برای بهشتی رخ دهد را متوجه مسولان قضایی می داند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
13 مهر 1394

3 نظر

  1. ای صاحبان زر و زور . امروز که 15 مهر ماه است احکام ناقص رتبه بندی هنوز برای خیلی از معلمان صادر نشده است. دروغ و وعده های سر خرمن تا کی ؟؟؟ جسم و جان همه ما جسم و جان محمود بهشتی لنگرودی است. وعده دیدار همه معلمان ایران فردا 16 مهر ماه.

  2. برای حمایت و دفاع از همکاران زندانی و جهت رسیدن به حداقل هایی از حقوق تضییع شده ی معلمان ، تنها راه مانده همانا برگزاری تحصن ، اعتراض و تجمعات مدنی و قانونی می باشد . تجمع سراسری معلمان ایران در روز پنجشنبه 16 مهرماه 94 می تواند تجلی واقعیت فوق باشد . بنابراین وعده ی ما : روز پنجشنبه 16 مهرماه 94 ، ساعت 10 صبح ، جلو ادارات آموزش و پرورش . .

  3. ضمن اظهار نگرانی شدید نسبت به حال معلم در بند محمود بهشتی و اعلام حمایت کامل از وی ، باید خاطر نشان کرد تنها راه باقی مانده جهت دفاع از همکاران زندانی و رسیدن به حداقلهایی از حقوق مسلم ، برگزاری تجمعات مدنی و تحصن و اعتراضات قانونی می باشد . بر این اساس ، تجمع سراسری معلمان ایران در روز 16 مهرماه 94 در مقابل ادارات آموزش و پرورش می تواند یک شروع محکم در سال تحصیلی جاری و در عین حال نقطه ی عطف دیگری از فعالیت های صنفی ، قانونی و مدنی فرهنگیان کشور باشد . پس وعده ی دیدار : پنجشنبه 16 مهر ماه 94 ، جلو ادارات آموزش و پرورش . .