سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / گار گرفتگی 16 دانش آموز دبستانی در قزوین
گار گرفتگی 16 دانش آموز دبستانی در قزوین

گار گرفتگی 16 دانش آموز دبستانی در قزوین

*نبی الله باستان فارسانی

16 دانش آموز دبستان شهرک دانش قزوین که صبح امروز، شنبه دچار گازگرفتگی شده بودند پس از انتقال به بیمارستان ولایت قزوین تحت درمان قرار گرفتند.


این دبستان در شهرک دانش واقع در 6 کیلومتری شهر قزوین قرار دارد و تاکنون از گاز طبیعی برخوردار نبوده است و امروز نخستین روز وصل شدن گاز طبیعی برای این دبستان بوده است.

متأسفانه

تعداد 14 نفر از دانش آموزان در بیمارستان ولایت بستری شدند که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، 12 نفر از این دانش آموزان بهبود یافته و به بخش منتقل شده اند و دونفر همچنان در اورژانس تحت مداوا قرار دارند.

دو نفر دیگر از دانش آموزان نیز به بیمارستان بوعلی اعزام و بستری شدند.

گفته می شود که مسمومیت این دانش آموزان بر اثر دودی بوده است که از موتورخانه نشت کرده است. سهل انگاری در نصب دودکش برای انتقال دود موتورخانه به خارج، موجب انتشار گاز co2 در برخی کلاس ها شده است.

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین هم در این باره گفت: پیمانکار هنوز موتورخانه این دبستان را تحویل نداده بود و در حال تکمیل کار بوده که روشن شدن مشعل بدون نظارت مسئولان انجام شده و موجب بروز این حادثه شده است.

سوال این جاست که چرا هنگامی که موتورخانه به طور کامل آماده نشده است باید روشن شده و موجب بروز این حوادث گردد؟  از مسئولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس انتظار می رود در آستانه فصل زمستان از تاسیسات حرارتی بازدید فنی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکلی نسبت به رفع آن اقدام نمایند تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.