سرخط خبرها
خانه / کارگران / گزارشاتی از روند اعتراضات کارگران/ پارس جنوبی و ایران خودرو
گزارشاتی از  روند اعتراضات کارگران/ پارس جنوبی و ایران خودرو

گزارشاتی از روند اعتراضات کارگران/ پارس جنوبی و ایران خودرو

اعتصاب 700کارگر فاز های 17و18 پارس جنوبی

امروز، نهم بهمن ماه، تمامی کارگران شرکت های پیمانکاری ساخت بخش فرآیند پالایشگاه فاز های 17و18 پارس جنوبی در اعتصاب بودند .

ساعتی قبل حدود 700 کارگر شرکت های پیمانکار ( جهان پارس ، تناوب و محور سازان )  مقابل سایت اداری شرکت کارفرما (oiec  شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ) تجمع نموده و  4 ماه حقوق عقب افتاده ی خود را طلب نمودند . در پی این اعتصاب کارفرما قول داد تا شنبه حقوق ها واریز شود .

oiec یکی از شرکت های صندوق بازنشستگان صنعت نفت می باشد ، که در حال حاضر کل فاز های 20 و 21 و بخش مهمی از فازهای 17و18 را در دست دارد.

بعد از تجمع کارگران شعارگویان به سمت محل پروژه بازگشتند و همچنان در اعتصاب هستند .

بخش دیگر پالایشگاه در دست شرکت دولتی idro  می باشد که ،بخش یوتیلیتی پالایشگاه را  در دست ساخت دارد . کارگران پیمانکاری های این بخش نیز چند روز پیش به اعتصاب خود پایان دادند .

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

نهم بهمن 1393

…………………………………………………………………………….

مذاکره نمایندگان کارگران ایران خودروبامدیریت درراستای تحقق خواسته هایشان

با خاتمه موقت اعتصاب دیماه کارگران در مورد افزایش حقوق ، مدیریت با اعلام اینکه می خواهد طبقه بندی مشاغل را اجرا کند از همه سالن ها خواست که از هر شیفت هر سالن ، یک نفر به نمایندگی از طرف کارگران معرفی شوند تا موضوع طبقه بندی مشاغل صورت بگیرد. به همین خاطر از طرف کارگران بخصوص مونتاژ1 و مونتاژ2 ،سالن ال 90، سالن وانت، 4 سالن رنگ ، تعمیرات، انبار…. کارگرانی انتخاب شده و به مدیریت معرفی شده اند تا در 15 بهمن ماه با مدیریت مذاکره کنند. در هفته گذشته مدیریت ایران خودرو بیشتر کارگران شرکت های پیمانکار را به قراردادی تغییر وضعیت داد. قرار است خواسته های زیر در مذاکره با مدیریت مطرح شود :

1-افزایش حقوق 35 درصدی غیر از افزایش حداقل حقوق هر ساله

2-کلیه کارگران شرکت های پیمانکاری تغییر وضعیت یافته به قرار دادی تبدیل بشوند

3-طبقه بندی مشاغل در کلیه قسمت های ایران خودرو اجرایی شود.

4-شوراهای کارگری در قسمت های مختلف ایران خودرو تشکیل شود

5-پرداخت پاداش عقب افتاده

کارگران برای آنکه سرشان کلاه نرود از مدتی قبل قانون کار قسمت طبقه بندی مشاغل را می خوانند. امیدواریم بتوانیم با گرفتن دفتری با همفکری دیگر کارگران خواسته های بالا را به انجام برسانیم.

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزار مکانیک

1393/11/09