سرخط خبرها
خانه / کارگران / گزارشات ایران خودرو: کارگران بر افزایش مزد پایه اصرار دارند
گزارشات ایران خودرو: کارگران بر افزایش مزد پایه اصرار دارند

گزارشات ایران خودرو: کارگران بر افزایش مزد پایه اصرار دارند

پانزدهم بهمن ماه: پایان مهلت توافق شده بین کارگران و مدیران ایران خودرو .

قرار قبلی بر این گذاشته شده بود که تا این تاریخ، مدیران، خواسته های چندگانه کارگران را برآورده سازند. طبق گزارشات قبلی، در جلسات به کارگران گفته شده بود فقط تا پانزدهم بهمن صبر کنید و بعد از آن، در صورت عملی نشدن خواسته ها، اعتراضات را ادامه دهید.

………………………………………………….

اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز پانزدهم بهمن از فضای کارخانه و تصمیمات کارگران معترض، گزارشی ارائه داده است:

با فرا رسیدن 15 بهمن ماه روز وعده مدیریت شرکت ایرانخودرو برای تحقق خواستهای کارگران این شرکت بزرگ صنعتی فضای ملتهبی بر این کارخانه حاکم است.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، جلسه ای که قرار بود صبح امروز میان نماینده های کارگران و مسئولین ایرانخودرو برگزار شود به دلیل نبود یکی از مدیران شرکت در محل به عصر امروز موکول شد. بنا بر این گزارش کارگران ایرانخودرو اعلام کرده اند چنانچه حاصل این جلسه تحقق خواستهای آنان مبنی بر افزایش مزد پایه نباشد این کارگران از فردا صبح اعتراض خود را مجددا از سر خواهند گرفت.

بنا بر این گزارش در ادامه پرداختهای گوناگون مدیریت شرکت ایرانخودرو به کارگران که نتیجه مستقیم اعتراضات این کارگران بوده است علاوه بر افزایش آکورد که در خبر پریروز اتحادیه آزاد کارگران ایران منعکس شد امروز نیز ابلاغیه ای مبنی بر تعلق 550 الی 350 هزار تومان به عنوان پاداش کسب مقام اول صنایع خودرو سازی توسط ایرانخودور به کارگران این شرکت در قسمتهای مختلف کارخانه نصب شد اما علیرغم این پرداختهای حاشیه ای که تاکنون شامل افزایش آکورد(1)، شارژ بن کارت به مبلغ 150 هزار تومان (2) 550 هزار الی 350 تومان بابت کسب مقام اولی توسط ایرانخودرو، پاداش رسیدن سقف تولید به 600 هزار خودرو تا پایان سال، پاداش 800 هزار تومان دنا و افزایش 20 هزار تومانی ماهیانه طبقه بندی مشاغل میشود کارگران ایرانخودور از آنجا که این پرداختها موقتی و شامل مزد پایه نیست همچنان بر افزایش مزد پایه اصرار دارند و اعلام کرده اند که چنانچه جلسه عصر امروز نماینده های کارگران(3) با مدیریت شرکت حاصلی در زمینه افزایش مزد پایه و کتبی شدن توافق نداشته باشد از فردا بار دیگر اعتراض خود را از سر خواهند گرفت. بنا بر خبری دیگری نیز که در میان کارگران زبان به زبان میشود گویا امنیت سپاه پاسداران به مدیریت شرکت ایرانخودرو مبنی بر خیابانی شدن اعتراضات کارگران این شرکت هشدار داده است.

در این میان بخشی از کارگران تولید ایرانخودرو که با حقوق و مقررات کارگران پشتیبانی در این قسمت مشغول بکار هستند طی طوماری اعتراضی به مدیریت شرکت خواهان احتساب موقعیت شغلی و حقوق شان به عنوان کارگران تولید شده اند. کارگران بخش تولید ایرانخودرو از حقوق بیشتری نسبت به کارگران دیگر بخشهای این شرکت برخوردارند و مدیریت شرکت با هدف کسب سود بیشتر کارگرانی را با حقوق و مزایای قسمت پشتیبانی وادار به کار در بخش تولید کرده است بدون اینکه حقوق و مزایای کارگران بخش تولید را با آنان محاسبه کند.

خبرهای تکمیلی توافقات و یا عدم توافق نماینده های کارگران قسمتهای مختلف ایرانخودرو با مدیریت شرکت متعاقبا از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- پانزدهم بهمن ماه