سرخط خبرها
خانه / کارگران / گزارشی از تجمع اپراتورهای پست های فشار قوی برق مقابل مجلس ( بیست و پنجم مرداد ماه)
گزارشی از تجمع اپراتورهای پست های فشار قوی برق مقابل مجلس ( بیست و پنجم مرداد ماه)

گزارشی از تجمع اپراتورهای پست های فشار قوی برق مقابل مجلس ( بیست و پنجم مرداد ماه)

حقوق معلم و کارگر:

امروز، بیست و پنجم مردادماه، جمعی از اپراتورهای پست های فشار قوی برق، در اعتراض به نوع قرارداد شغلی خود،  مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. بر طبق اطلاعات دریافتی حقوق معلم و کارگر، بیش از پانصد تن در این تجمع اعتراضی شرکت کرده اند. این تجمع قرار است تا بعدازظهر ادامه داشته باشد.

این اپراتورها، به نوع قرار داد شغلی خود که در حال حاضر،  “قرارداد کارمعین” است معترض هستند. یکی از معترضان در این رابطه به حقوق معلم و کارگر گفت:

“ما اپراتورهای پست های فشار قوی برق هستیم که طبق اصل 44 شغلمان کاملا دولتی میباشد و باید به صورت رسمی توسط وزارت با ما قرارداد بسته شود. ولی در حال حاضر نزدیک 4700 نفر مهندس و تکنسین برق هستیم که بصورت قرارداد کارمعین مشغول کار هستیم . و جالب تر اینکه وزارت در سال 92، اپراتورهای جدید الستخدام همان سال را به صورت پیمانی استخدام کرد و ما 4700 نفر بین نیروهای رسمی قدیمی و پیمانی جدید بلاتکلیف ماندیم و از 17/10/93 درگیر کمیسون های مجلس هستیم و با وجود اینکه کل نمایندگان به دولتی بودن شغل ما اذعان پیدا کرده اند ولی کماکان مقاومت میکنند. و جالب تراینجاست که ما پرسنل کار معین، سابقه 5 تا 14 سال خدمت را در پرونده داریم.

این معترضان برای تجمع امروز بیانیه ای نیز صادر کرده اند که این بیانیه،  دقایقی پیش از این حدود ساعت 9:30 صبح،از بلندگو قرائت شد. در این بیانیه آمده است:

اینجانبان اپراتور پست های فشار قوی برق از جای جای این خاک پهناور ، از خطه پیشمرگان کرد تا خطه ستارخان و باقرخان،از خطه دلیر مردان عشایر تا خطه میرزاکوچک خان ، از خطه غیور مردان لر تا خطه رئیس علی دلواری، یکرنگ و یک صدا اینجا گرد آمده ایم تا بار دیگر یکدلی و اتحاد این مرزو بوم را به رخ دشمنان کشیده و همچون انگشتان یک دست، مشتی گردیم بر دهان یاوه گویان. ما اینجا جمع شده ایم تا به (مقام معظم رهبری) لبیک گفته و فریادی از خلوص نیت سر دهیم ((تا زنده ایم ،رزمنده ایم )).

 

ما اپراتورهای پستهای فشار قوی برق به دور از هر رنگ و زبان: ((کرد و لر و بلوچ و گیلکی و عرب و فارس و ترک)) مقابل خانه ملت حضور به هم رسانده ایم  تا اعلام کنیم :

حال که تیم مذاکره کننده هسته ایی با درایت و تدبیر و رهنمودهای( پیر فرزانه) توانسته چرخ نیروگاه های هسته ایی را به چرخش در بیاورد، اپراتورهای پست های فشار قوی که شریان اصلی برق کشور را در دست دارند ، برای انتقال این انرژی تولیدی به دور دست ترین نقطه این خاک گلگون با جان و دل آماده است .

 

نماینگان محترم مجلس شورای اسلامی اینجانبان مقابل خانه ملت گرد آمده ایم تا مراتب اعتراض خود را نسبت به سیاست های کلان وزارت نیرو ، مبنی بر بی سروسامانی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق از نظر نوع قرارداد و تبعیض های موجود رسانده و از شما بزرگوران که از بطن این ملت هستید ، خواستاریم تا برای احقاق حق این قشر زحمتکش قدمی بزرگ و اساسی برداشته و این مشکل را برای همیشه ریشه کن کنید.

 

ومن الله توفیق

اپراتورهای پستهای فشارقوی برق ایران اسلامی

…………..

گفتنی است، این اپراتورها پیش از این در نامه ای خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی، شرایط خود را شرح داده و مطالبات و درخواست های خود را بیان نموده اند. رونوشتی از این نامه در اختیار حقوق معلم و کارگر قرار گرفته است:

 

name

3 نظر

  1. کلا بیفایدست

  2. خیلی جالبه.اینها میگن ما برای این اعتراضمون مجوز گرفتیم !!!!حقوقشونم 2200اگ رسمی بشن3500 میشه.خوشبحالشون

    • در جوابتون باید بگم ، بنده خودم در این بخش شاغل هستم ، اگه شما از خطرات این شغل آگاهی داشتید هیچ وقت این حرفو نمیزدید ، ۳۵۰۰ هم کمه ، شیفتهای شب کاری ، خطر کار با برق فشار قوی ،که حداقل در هر استان سالی چند مورد حادثه مرگ یا صدمات جدی اتفاق میوفته ، ….
      نگید خوش بحالشون بگید حقشونه چون استخدامی ها بیش از این می گیرند !!!!!