سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارشی از تجمع بیست و هفت فروردین سقز
گزارشی از تجمع بیست و هفت فروردین سقز

گزارشی از تجمع بیست و هفت فروردین سقز

طاهر قادر زاده- سقز کردستان

در پی تصمیم فرهنگیان سراسر کشور، برای تجمع در ادارات و سازمانهای آموزش و پرورش، معلمان سقزی نیز همپای همکاران دیگر شهرهای مختلف، تجمع اعتراضی خود را در اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار کردند. در این تجمع که امروز 27فروردین 1394 برگزار شد، در میان جمعیت صدها نفری معلمان، حضور تعدادی از همکاران به همراه همسر و فرزندانشان مورد توجه و تشویق سایرین قرار گرفت. حضور جمع قابل توجهی از همکاران خانم، نشان از گسترده‌تر شدن دامنه‌ این اعتراضات داشت. از دیگر موارد قابل ذکر آنکه تعدادی از همکاران برای اولین بار بود که در اینگونه فعالیتها و تحصنها مشارکت میکردند. برخی از مدیران و معاونین مدارس نیز در بین معلمان متحصن حضور یافتند. همچنین تعدادی از مسئولین اداره، مانند تجمع دهم اسفند، محل کار خود را ترک و به جمعیت معترضان پیوستند. بدون شک هرکدام از این موارد آینده‌ی روشنی را برای ادامه فعالیتهای صنفی فرهنگیان و بلندتر شدن فریاد مظلومیت و حق طلبی آنان، نوید میدهد.

معلمان حاضر در تجمع سقز، با در دست گرفتن تراکتهای مختلف، نارضایتی شدید خود را از وضعیت موجود و عدم رسیدگی به خواستهایشان نشان دادند و تاکید کردند در صورت ادامه این وضعیت، در هفته معلم نیز تجمع خواهند نمود. رفع تبعیض در پرداختها، آزادی زندانیان صنفی، افزایش دستمزدها، افزایش بودجه آموزش و پرورش و اجرای اصل 15 قانون اساسی و … از خواسته های معلمان معترض بود. آنان همچنین وعده های آموزش و پرورش و نطقهای اخیر برای طرح رتبه بندی را فریبی بیش ندانسته و بررسی آن را پیش از اجرای کامل نظام پرداخت هماهنگ و رفع تبعیضهای موجود، عبث و بیهوده دانستند. این تجمع که دقایقی نیز با سکوت مطلق همراه بود، رأس ساعت 12 خاتمه یافت.

1 (1)

3412

8 نظر

 1. همکاران عزیز در تمام کشور ما همه انسانیم ومعلم چه کرد -ترک -فارس -بلوچ -عرب -گیلانی – خراسانی یا هر انسان باشرف دیگر در کشور با هر آیین و مسلکی درود بر غیرتتان درود بر شرفتان این راه باید ادامه داشته باشد سحر نزدیک است همکار کوچک شما در قروه کردستان

 2. در تمام سیستم های علمی دنیا بر اساس مدرک تحصیلی و سابقه خدمت حقوق را افزایش می دهند دیگر چیزی بنام رتبه بندی ندارند اگر شما هم بخواهید این روش علمی است بر اساس یک نطر سنجی 95 درصد معلمان مخالف رتبه بندی هستند فانی بیدار شو معلم بچه نیست که قول سر خرمن می دهی این آه معلمان روزی پاپیچ فرزندت می شود آبرو مندانه استعفا بده این نمایندگان اصول گرا تو را بازی میدهند عمر خودشان هم 9 ماه دیگر است زیرا معلمان آنها را شناسایی کرده دور بعد رای نمی آورند چون به دکتر نجفی رای ندادند و دشمن معلم هستند دور بعدی رهبری عزیز با ماست ****تحصن بعدی همراه کارگران اردیبهشت به امید خدا

 3. همکاران گرامی در تجمع بعدی خانواده هایمان را نیز خواهیم برد .

 4. اینکه طرح رتبه بندی برای فرهنگیان بازنشسته اجرا نشود خیلی ظالمانه است چون وضعیت معیشتی بازنشستگان محترم فرهنگی واقعا نابسامان بوده و در شأن آنان نیست . مگر معلم بازنشسته عمری برای ارتقای فرهنگ این مملکت زحمت نکشیده؟

 5. درود بر شما کردهای با غیرت،،مشخص است با توجه به نسبت جمعیت غیرتمندتر از برخی مناطق کشور عمل کرده اید،،امید که دیگر همکاران نیز از خواب غفلت و مصلحت اندیشی برخیزند..زمان محافظه کاری به پایان رسیده است می باید کاری کرد کارستان..یا علی مدد

 6. برنامه مناظره امروز 28 فروردین قرار بود در مورد معلما باشه . ولی آقایون دولت و صدا و سیما از قدرت معلما ترسیدن و نذاشتن برنامه روی آنتن بره . ترسیدن دروغگویی های فانی همیشه فانی و نوبخت بدبخت لو بره . خدایا شر هر چی ظالمه از این مملکت کم کن . یا صاحب الزمان خودت به داد مردم بیچاره برس .

 7. درود بر غیرت و شرفتان
  ان شاا… با قدرت ادامه می دهیم تا به خواته هایمان برسیم.
  ظلم و تبعیض از بین خواهد رفت اگر متحد و همدل باشیم.

 8. سید محمود کمالیان

  طرح رتبه بندی که از طرف وزیر آموزش و پرورش مطرح می شود تنها با هدف وقت کشی و تفرقه افکنی بین معلمان زحمت کش است چرا که همه فرهنگیان به نقش و جایگاه خود در نظام تعلیم و تربیت و جامعه واقفند و در همان راستا تلاش می کنند و این رویکرد وزیر تنها شانه خالی کردن از مسئولیتی است که متوجه ایشان است. از طرف دیگر از ایشان می پرسیم آیا در سایر وزارت خانه ها که افزایشی کمتر از حداکثر افزایش آموزش و پرورش نداشته اند آیا فیلتر هایی همچون رتبه بندی اجرا شده است؟ ای کاش منابع و ثروت های ملی همچون نفت ، گاز ، برق ، مخابرات ، بانکها ،آب ها و معادن و جنگلها و سواحل جنوبی کشور به طور عادلانه بین همه مردم ارگانها و سازمانها و وزارتخانه های مختلف کشور تقسیم شود .