سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارشی از تجمع معلمان لرستان ( بیست و پنجم اسفند ماه)
گزارشی از تجمع معلمان لرستان ( بیست و پنجم اسفند ماه)

گزارشی از تجمع معلمان لرستان ( بیست و پنجم اسفند ماه)

یکی از معلمان شرکت کننده در تجمع روز دوشنبه لرستان، گزارشی به شرح زیر برای حقوق معلم و کارگر ارسال کرده است:

صبح دوشنبه بار دیگر فرهنگیان در مقابل استانداری لرستان تجمع نمودند.این بار که تعداد آنها از دیروز بیشتر شده بود جمع زیادی از فرهنگیان از شهرستان های اطراف همچون چگنی ، معمولان و سایر شهرستان ها به خیل متحصنین پیوستند.
این تجمع که پس از عدم حضور استاندار در روز یکشنبه امروز دوشنبه برگزار گردید با سکوت و بدون هر گونه اخلال در نظم بر گزار گردید .
در این تحصن دو تن از معاونین استاندار خواهان صحبت با فرهنگیان بودند که هر دو بار فرهنگیان با شعار فقط استاندار مانع از سخنرانی آنها شدند .فرهنگیان اعلام نمودند که فقط شخص استاندار می تواند به سخنرانی بپردازد .
فرهنگیان معترض اعلام نمودند فردا نیز در مقابل اداره کل اموزش وپرورش استان لرستان به تحصن خود ادامه می دهند.
در همین حال فرهنگیان به شدت نسبت به بی توجهی استاندار اعتراض نمودند. یکی از فرهنگیان با بیان سخنانی بوسیله یک بلند گوی دستی اعلام نمود که بی توجهی استاندار که نماینده عالی دولت تدبیر و امید می باشد نشان دهنده عدم توجه مسئولان به خواسته های این قشر است.
در حالی که تعداد تجمع کنندگان به حدی زیاد شده بود که خیابان روبروی استانداری در حال مسدود شدن بود تنی چند از فرهنگیان با درخواست از فرهنگیان خواستار رفع سد معبر خیابان شدند.
در روز گذشته مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان نیز در حالی که تحصن فرهنگیان در استانداری در حال برگزاری بود در خانه معلم مشغول مصاحبه با خبر نگاران بود!!!!!!!!!!!!!!!!!
اضافه می کنم که فرهنگیان مانند گذشته با پرهیز از هر گونه عمل تشنج زا اعلام نمودند همانطور که بارها اعلام نموده ایم ما فرهنگیان اکثر رزمنده و جانباز دوران جنگ تحمیلی هستیم و همیشه در خط اول مبارزه با دشمنان نظام اسلامی بوده وهستیم.

 

11 نظر

 1. ادامه تحصن ها از 15 فروردین 94 و در نهایت تحریم امتحانات خرداد 94 دوستان فرهنگی اتحاد اتحاد …

 2. سلام.
  چرا اعتراضات یکپارچه و هماهنگ نمیشه؟
  چرا صنف بیانیه نمیده؟
  یه حرکت سراسری نیازه وگرنه ریشه همین اعتصابهای تازه پا گرفته خشک میشه.

  • اعضای صنف هم مثل من و تو معلم هستند باید محدودیت های انها را هم درک کنیم

 3. بهلول بهلول آبادی

  وضع آموزش و پرورش روز به روز داره بدتر میشه. مسئولان بدانند و کمی هم بیندیشند که لا اقل اگر به فکر معلمها نیستند به فکر دانش آموزان که رئیس جمهور، پزشک، قاضی، وزیر و … آینده هستند باشند. اگه وضعیت معیشت معلمان به خوبی بهبود نیابد، سایر افراد جامعه که پرورش یافته معلم ها هستند چوبشو می خورند و نه نه تنها معلمان. اگه همنطوری پیش بره افراد توانا و نخبه به سمت شغل معلمی نمی روند و افراد ضعیف تر به اجبار معلم می شوند و وضع از این هم بدتر میشه. شغل معلمی باید آنقدر جایگاه اقتصادی، اجتماعی، علمی و … بالا و خوبی داشته باشه که همه افراد نخبه و توانا به آن سمت کشیده شوند و نه از آن فاصله بگیرند. معلم حلقه اصلی زنجیره و ستون جامعه است که اگه خوب باشه به تبع آن جامعه خوب میشه.
  معلم ها هم بدانند: اگر امروز برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش قدم برندارند و اعتراض نکنند، نه تنها کار خوبی نکردند بلکه ظلم بزرگی در حق جامعه و و پیشرفت مردم ایران کرده اند. به نظر من قدم برداشتن برای برطرف کردن مشکل آموزش و پرورش از لحاظ شرعی هم ضروری است

 4. درود بر معلمان شجاع معمولان لرستان

 5. افرین بر معلمان غیور لرستان . معلمان تمام استانها باید بپا خیزند

 6. ********* رنج نامه ی معلم **********

  من میگم قلم و کتاب *** تو میگی ایاب و ذهاب؟
  من میگم بَه ، ضمن خدمت *** تو میگی نَه، مأموریت
  من میگم دادن یارانه؟ * ** تو میگی کمه کارانه؟!
  من میگم حسابو بستن! *** تو میگی کو حقّ مسکن؟!
  من میگم اضافه کار نیست! *** تو میگی بیکاری عار نیست؟!
  من میگم پاداش کیلو چند؟ *** تو میگی میدن تو اسفند؟!
  من میگم نظامْ هماهنگ *** تو میگی داری سرِ جنگ؟!
  من میگم کو شغل دوّم ؟ *** تو میگی قصّه ی مردم؟
  من میگم از بن کالا *** تو میگی خواب دیدی حالا؟!
  من میگم کجاست سرانه؟ *** تو میگی خالی است خزانه!
  من میگم سوز معلّم *** تو میگی روز معلّم؟!
  من میگم چه لوح تقدیر؟ *** تو میگی دولت تدبیر؟
  من میگم فنا رفتیم ما ! *** تو میگی فانی داریم ما؟!
  من میگم حقوق کمه ها! *** تو میگی داری مزایا؟
  من میگم عیدی فقط هست! *** تو میگی این نره از دست!
  من میگم شمعِ بیچاره *** تو میگی فایده نداره؟!
  من میگم حق را ستانیم *** تو میگی ما دادستانیم؟!
  « تقدیم به همه ی معلمان دل سوخته ای که عاشقانه نمی گذارند شمع تعلیم و تربیت به خاموشی گراید! »
  حالا هرکی موافق این سروده ی منه با ثبت نظر لایک کنه!ببینم چند نفر لایک می کنند؟

 7. محمد تیمری عباس آباد

  درود بر لرهای با غیرت

 8. سلام و درود بر معلمان شجاع فقط از خداوند متعال بخواهیم به وضع ما رسیدگی کند وگرنه کسی به فکر معلمان نسیت.امروز 26 اسفندماه است و هنوز این فانی حقوق ما را نداده است.فکر کنم فانی منتظر سال تحویل بشه تا حقوق اسفند را واریز کنه.همین وزیر قول داده بود معوقات را در اسفند بدهد ولی کو؟اسفند داره تمام می شه آقای وزیر.فکری بکن……خدای من کمک کن به داد ما معلمان دلسوز برس..خرداد ماه 1392 اشتباه کردم رفتم تصحیح اوراق برگه صحیح کردم ولی خبری از حق الزحمه نیست بماند خدمات بسیاری که به این آموزش وپرورش کردم ولی کیه که قدر بداند.

 9. بفرمائید تحویل بگیرید
  حتی حقوق اسفند را كه همه ادارات و سازمانها به كارگران و كارمندان خودشان دادند هنوز كه 24 ساعت مونده به اخر سال هنوز به معلمان پرداخت نكردند؟؟!!
  این معناش چیه؟!!
  این معناش اینه كه دیگه اعتراض نكنید اقایان معلمان و گرنه حتی حقوقتون رو قطع می كنیم
  ما با همچین دولتی مواجه هستیم !!
  من كاری به چپ و راستش ندارم اما بدترین دوران تاریخ معلمان را دولت یازدهم رقم خواهد زد. هرگز فكر نكنید وضع ما رك درصد بهتر بشه . همه حقوق های دهها میلیون تومنی گرفتن ولی چند غاز ندارن به معلما بدن می گن یا حقوق بگیرید یا اضافه كار !! اخه مگر در جائی از دنیا این شده ؟ هر چند دولت نهم و دهم هم هیچ قدمی برا معلم برنداشت ولی حداقل حقوق و اضافه كار را ولو با تاخیر پرداخت می كرد
  این دولت اموزش پرورش را بیابان بی اب و علف خواهد كرد

 10. بابا مدیرکل تو جنگ بودی تو کجا قایم شده بودی موقع جنگ..عجیبه معلما رو به سکوت فرا می خونی.ظلم ظلم است فرقی نداره باید با تمام قدرت فریاد کشید.توهم صندلیتو سفت بچسب باد نبرتت.افرین غیور های دنیا.